آموزش, اخبار, ریپورتاژ, ریپورتاژ آگهی, کاردستی, مادر و کودک

آموزش انتشار آهنگ – هنر فردی

آموزش انتشار آهنگ – هنر فردی

بسیاری از هنرمندان حوزه موسیقی به دنبال پیدا کردن موثر ترین و بهینه ترین راه برای انتشار آهنگ خود هستند. برای انتشار آهنگ راه های زیادی وجود دارد، اما این تعدد انتخاب در بسیاری از مواقع گیج کننده است. یکی از متداول ترین روش های نشر آهنگ، پیدا کردن یک ناشر موسیقی خوب است. همچنین این امکان وجود دارد که هنرمند مسئولیت انتشار آهنگهایش را بر عهده بگیرد.
بهترین شیوه انتشار آهنگ همکاری کردن با موسسات مختلف انتشاراتی است. زیرا ناشران پخش سراسری موزیک با توجه به تجربه و آشنایی با شیوه انتشار آهنگ می توانند برنامه و پکیج های پخش موزیک مناسب با موسیقی، سطح شهرت هنرمند و بودجه انتشار موسیقی به هنرمند پیشنهاد دهند.
ناشر موسیقی کیست؟
ناشر موسیقی موسساتی هستند که موسیقی و آلبوم های هنرمند را در تمامی وب سایت های داخلی، وب سایت های و پلتفرم های بین المللی (اسپاتیفای، یوتیوب، اپل موزیک و…)، کانال و ربات های تلگرام، پیج های پربازدید اینستاگرام و … با ذکر مشخصات خواننده و حق انحصاری هنرمند و یا شرکت تهیه کننده منتشر می کند.
آموزش انتشار آهنگ در سایت های دانلود موسیقی
انتشار آهنگ زمانی مفهوم پیدا می کند که طیف وسیعی از مردم به آن دسترسی داشته باشند و به آن گوش کنند. پس اولین مرحله از نشر آهنگ به قرار دادن آن در سطح اینترنت اختصاص دارد. که شنوندگان بتوانند با یک جستجوی ساده در گوگل یا دیگر موتور های جستجو به فایل موسیقی و مشخصات هنرمند دسترسی پیدا کنند. به منظور پخش سراسری موزیک، سایت و پلتفرم های داخلی و خارجی زیادی وجود دارد که به صورت رایگان یا غیر رایگان مشغول به فعالیت هستند. با قرار دادن آهنگ در این رسانه ها میتوانید از بازدید خوبی برخوردار شوید. همچنین دسترسی مخاطبین و شنوندگان هنرمند را به فایل موسیقی سهولت بخشید.
ثبت آهنگ در گوگل
یکی از بهترین روش ها برای ثبت آهنگ در گوگل و انتشار آهنگ در گوگل پخش سراسری موزیک در وب سایت های پربازدید موسیقی می باشد. وب سایت ها موسیقی همواره توسط گوگل ایندکس می شوند و موسیقی ها جدیدی که در این وب سایت ها منتشر می شوند را به صفحات جستجو می آورد. در نتیجه در کشور ایران بهترین روش پخش آهنگ در گوگل را میتوان درج اثر در وب سایت های برتر دانلود موسیقی دانست.
هزینه انتشار آهنگ
سوالی که برای بسیاری از هنرمندان وجود دارد این است که آیا برای پخش و تبلیغات موسیقی باید هزینه ای پرداخت کرد. در جواب این سوال باید گفت بله، فعالیت های تبلیغاتی و انتشار آهنگ رایگان نیست اما هزینه در نظر گرفته شده برای آن بسیار کم و ناچیز است. در واقع این حق انتخاب به صاحب آهنگ داده می شود که بر اساس رسانه ای که قصد انتشار آهنگ خود را دارد، مبلغی پرداخت کند. هزینه های ارائه شده در پایین به مهر ماه 1401 تعلق دارد؛ بدون شک در هر بازه زمانی این قیمت ها دچار تغییر می شوند.

رسانه انتشار موسیقی
حداقل مبلغ پرداختی (تومان)

انتشار موزیک در سایت و مراجع موسیقی
530 هزار

ربات و کانال تلگرام
1 میلیون

صفحات پر بازدید اینستاگرام
930 هزار

نقش ناشر در انتشار موسیقی
انتشار آهنگ بدون وجود ناشر نیز امکان پذیر است؛ اما اهمیت نقش ناشر در شکوفایی یک آهنگ موجب شده است که تمامی خوانندگان و نوازندگان به دنبال یافتن یک ناشر خوب باشند. در زیر به برخی از محاسن اعتماد به موسسات انتشار موسیقی اشاره می شود: 

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!

 

نشر سراسری آهنگ

قدرت انتخاب : سایت، کانال و پیج های بسیار زیادی در سراسر کشور و جهان در حوزه موسیقی در حال فعالیت هستند؛ اما انتخاب یکی از آنها از جمله نکاتی است که به شنیده شدن یک آهنگ کمک می کند. ناشر به صورت هدفمند بهترین کانال ها، سایت ها و پیج ها را طبقه بندی کرده و مطابق با منافع آهنگساز و خواننده اقدام به انتخاب یکی از آنها می کند.
تبلیغات: دنیای امروز بر پایه تبلیغات بنا شده است و انتشار آهنگ نیز از این امر مستثنی نیست. ناشر در جهت شهرت یافتن آهنگ از تمام روش های تبلیغاتی استفاده می کند. بدون شک هر چه این تبلیغات وسیع تر باشد شانس کسب ثروت و شهرت نیز بیشتر خواهد بود.
بازدهی: در هر پروژه هنری و غیرهنری، زمان حرف اول را می زند. با کمک ناشر می توان در کمترین زمان به بهترین راندمان دست یافت. در واقع ناشر به واسطه تجربه کاری خود می تواند سریعتر موسیقیدان و خواننده را به هدف خود برساند.
برنامه ریزی دقیق: لازمه ی نشر موسیقی داشتن یک برنامه دقیق و جامع است. ناشر خوب می داند در چه زمانی موسیقی را منتشر کند و بهترین مکان نشر چه جایی است. پیشبرد اهداف مطابق با برنامه از محاسن کمک گرفتن از ناشر خوب است.

آشنایی با بهترین رسانه های بین المللی انتشار موزیک
در فضای اینترنت بسترهای زیادی برای انتشار آهنگ فراهم شده است که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1-یوتیوب: افرادی که قصد دارند استعدادهای خود را در زمینه های مختلف به اشتراک بگذارند می توانند از یوتیوب استفاده کنند. یوتیوب رسانه ای جهانی است که به کسب شهرت و ثروت کمک بسیاری می کند.
2-ساند کلود: یکی دیگر از رسانه هایی که می توان در آن آهنگ ها را به صورت بین المللی به اشتراک گذاشت، ساند کلود است. ساند کلود یک بستر رایگان هست که میتوانید به سادگی موسیقی و آثار خود را در دسترس شنوندگان و مخاطبین قرار دهید.
3-اپل موزیک : شرکت اپل به منظور به اشتراک گذاری موسیقی اقدام به تعریف بخشی به نام اپل موزیک کرده است. اگرچه ایران توسط این شرکت تحریم شده است اما امکان قرار دادن آهنگ در آن وجود دارد.
4-اسپاتیفای: اسپاتیفای از رسانه های پرطرفدار است که به انتشار آهنگ به صورت بین المللی کمک می کند. ایران در لیست تحریم این رسانه قرار دارد اما می توان آثار خود را در آن منتشر کرد.

انتشار آهنگ
استفاده از شبکه های اجتماعی برای انتشار موسیقی
انتشار موسیقی در شبکه های اجتماعی شانس دیده شدن آن را افزایش می دهد. در ادامه به برخی از شبکه های اجتماعی کارآمد در حوزه موسیقی اشاره می شود:

اینستاگرام: اینستاگرام یکی از گزینه های مناسب انتشار آهنگ در ایران است. در این راستا لازم است برای هنرمند صفحه شخصی ساخته و با هشتگ های مناسب برای او تبلیغ شود. قرار دادن پست های منظم، استوری های جذاب، لایو و … نیز می تواند منجر به جذب مخاطب شود. همچنین لازم است در صفحات پربازدید تبلیغات موثر و مناسبی صورت گیرد، به گونه ای که صفحه هنرمند در کمترین زمان بیشترین فالور را جذب کند.
تلگرام: برای دانلود آثار منتشر شده بهتر است صفحه تلگرامی برای هنرمند وجود داشته باشد. این صفحه یک مرجع معتبر برای دانلود قانونی آهنگ می شود. از طرف دیگر نشر موسیقی در کانال و ربات های مختلف می تواند به شهرت خواننده کمک کند.
تبلیغات موزیک با سلبریتی و واینر : از مرسوم ترین شیوه تبلیغات برای موسیقی، کمک گرفتن از واینر یا سلبریتی ها است. حضور این افراد در موزیک ویدیو، انجام دابسمش، تبلیغ برای خواننده و … می تواند شانس شنیده شدن آهنگ را افزایش دهد.
فعالیت در اینترنت و شبکه های اجتماعی: هر خواننده ای در راه رسیدن به شهرت باید یک سایت معتبر داشته باشد که در آن آهنگ و عکس های خود را قرار دهد. وجود سایت در کنار شبکه های اجتماعی منجر به افزایش اعتبار هنرمند می شود. همچنین می توان با قرار دادن آدرس سایت در شبکه های اجتماعی به بهبود رتبه سایت کمک کرد.

انتشار آهنگ
سخن پایانی آموزش انتشار آهنگ
در این مقاله سعی شد به صورت کوتاه و موثر روش های تبلیغات و انتشار آهنگ را در ایران بیان کنیم. انتشار موسیقی با یک ناشر با تجربه می تواند تاثیر به سزایی در صرف فرصت ها و هزینه های شما بگذارد. آکادمی آوای تو خدمات و پکیج های تخصصی در زمینه پخش سراسری موزیک به شما ارائه می دهد. شما می توانید با کسب مشاوره رایگان انتشار آهنگ، به صورت هدفمند موسیقی خود را در تمامی رسانه های داخلی و خارجی منتشر کنید.
در نظر داشته باشید انتشار اولین آهنگ شروع یک مسیر هنری می باشد که شما می توانید با استمرار و آزمون خطا و شنیدن نظرات مخاطبین خود در این راه همانند هزاران خواننده ایرانی موفق شوید و از راه کسب در آمد کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *