آموزش, اخبار

ساختن یا سفارش تبدیل عکس به مجسمه ی سه بعدی

تبدیل عکس به مجسمه ی سه بعدی جز پرفروشترین سفارش های نقاشیا بوده که امروز قصد آن را داریم تا نحوه ی ساخت مجسمه از روی عکس را به شما آموزش دهیم، اگر قصد خرید مجسمه ی سه بعدی عکس تمام قدی خود را دارید جای خوبی آمده اید همین الان اینجا کلیک کرده و عکس خود را به مجسمه تبدیل کنید.

حال برای این که خودمان از این مجسمه ی دوست داشتنی و پرفروش درست کنیم و حتی یک منبع کسب درامد هم برای خودمان ایجاد کنیم ، با ما همراه باشید:

 تبدیل عکس به مجسمه ی سه بعدی

مجسمه سازی صورت برای مجسمه ساز اولیه می تواند یک چالش باشد ، اما چند ترفند ساده وجود دارد که این کار را آسان می کند. فقط به برخی از تکنیک های ساده و قرارگیری مناسب ویژگی های صورت نیاز است. بنابراین ، موضوعی را که می خواهید مجسمه سازی کنید پیدا کنید ، چند ابزار برای کمک به شما در افزودن جزئیات بدست آورید و مجسمه سازی را شروع کنید.

الف – مجسمه سازی خود را برنامه ریزی می کنید

1 – خاک رس خود را انتخاب کنید. شما در هنگام انتخاب خشت مدل سازی برای مجسمه سازی صورت گزینه های مختلفی دارید. هر رس متفاوت است ، بنابراین گلی را انتخاب کنید که به بهترین وجهی با اهداف شما سازگار باشد. [1]

رسهای سرامیکی پایه آب دارند و کار با آنها کاملاً درست از کیسه است. هنگام کار باید مرطوب بماند ، زیرا ممکن است خشک شود و ترک بخورد. خاک رس سرامیکی را می توان برای ساختن یک مجسمه دائمی نیز آتش زد. [2]

رس Plasteline خشت پایه روغن است که خشک نمی شود و نمی توان آن را سخت کرد. به دلیل توانایی در حفظ جزئیات بالا ، توسط خدمه جلوه های ویژه محبوب است. [3]

رسهای پلیمری برای پشتیبانی به یک آرماتور یا اسکلت سیم نیاز دارند. آنها از سایر رسها ضعیف ترند ، اما برای رنگ آمیزی مناسب هستند. رس های پلیمری می توانند در آتش سخت شوند ، هرچند به سختی رس های سرامیکی نیستند. [4]

2 – وسایل را جمع کنید.

جدا از خاک رس ، قبل از شروع به مجسمه سازی به چند مورد دیگر نیز نیاز خواهید داشت. یک منطقه مناسب و تمیز برای کار لازم است ، همچنین چند ابزار برای کمک به شما در افزودن جزئیات به مجسمه خود لازم هستند. ابزار مجسمه سازی را می توانید از اکثر فروشگاه های صنایع دستی خریداری کنید.

برای مجسمه سازی نیازی به خرید ابزارهای تخصصی نیست. ممکن است ظروف دیگری را پیدا کنید که به همین منظور استفاده کنند. وظایف اصلی ابزارهای شما برش ، تراشیدن و شکل دادن به خاک رس است.

شما می توانید از سوزن های خیاطی برای رسم خطوط ظریف در خاک رس خود استفاده کنید ، و جزئیات را اضافه کنید. [5]

3 – موضوع خود را مطالعه کنید.

اگر شخصی را می شناسید که چهره اش را می تراشید ، از همه زوایا از او عکس بگیرید. سعی کنید از سوژه خود مستقیماً به دوربین عکسبرداری کنید. مقداری از پهلو نیز بگیرید تا نمای خوبی بدست آورید. [6]

اگر مجسمه خود را بر اساس یک فرد مشهور بنا نهاده اید ، عکس ها را در اینترنت پیدا کنید و آنها را چاپ کنید. اطمینان حاصل کنید که از زوایای مختلفی برخوردار هستید تا از نسبت فرد به خوبی مطلع شوید. [7]

ترسیم برخی از خطوط شبکه روی برخی از عکس های شما کمک می کند تا به شما کمک کند رابطه بین ویژگی های صورت را ببینید. [8]

4 – طرح خود را ترسیم کنید.

به این فکر کنید که دوست دارید فرد چگونه در مجسمه شما ظاهر شود. به این فکر کنید که آنها چه کسانی هستند ، چه کاری انجام می دهند و چرا می خواهید آنها را مجسمه سازی کنید. از این س questionsالات برای افزودن احساسات به مجسمه خود استفاده کنید. برای بدست آوردن ایده هایی درباره چگونگی به نظر رسیدن مجسمه خود ، یک ترسیم تقریبی از عبارات مختلف انجام دهید. [9]

لازم نیست نقاشی کامل باشد. این فقط ابزاری است که به شما کمک می کند مجسمه خود را ترسیم کنید.

ب – مجسمه سازی خود را شروع کنید

1 – یک توپ درست کنید. یک بیضی را باز کنید و خاک رس را صاف کنید. هرچه در ابتدا بتوانید خاک رس خود را صاف کنید ، فرم صورت شما راحت تر خواهد بود.

بسته به اندازه مجسمه شما ، ممکن است پیچیدن یک توپ دشوار باشد. اگر در حال ساخت یک مجسمه کوچک هستید ، نباید مشکلی باشد. با این حال ، اگر مجسمه بزرگتری می سازید ، ممکن است لازم باشد یک گردن را نیز مجسمه کنید. [10]

هنگام تشکیل بیضی ، نسبت سوژه خود را به خاطر بسپارید. شما برای ساختن سایر ویژگی های صورت به خاک رس اضافه خواهید کرد ، اما بیضی شکل باید شبیه شکل اصلی سر سوژه شما باشد. [11]

2 – سعی کنید یک شبح رس را بسازید.

یک روش جایگزین برای ایجاد شکل اولیه صورت ، ایجاد یک شبح بر اساس پروفایل سوژه شماست. هنگام استفاده از این روش ، می توان از پایین سایه بان شروع کرد و به سمت بالا حرکت کرد. [12]

عکس نمایه موضوع خود را چاپ کنید. مطمئن شوید که عکس به اندازه دلخواه مجسمه شما باشد. [13]

مقداری خاک رس را به اندازه پهنای بینی که روی مجسمه شما قرار دارد ، پهن کنید. آن را صاف و روی سطح تمیز بگذارید. مطمئن شوید که خاک رس کافی دارید و یک نیمرخ کامل ایجاد می کنید. [14]

نیمرخ را برش زده و روی تخته خاک رس خود قرار دهید. مشخصات را بر روی خاک رس ردیابی کرده و خاک رس اضافی را برش دهید. [15]

این باید شما را با تخته ای از خاک رس که نمادی از موضوع شماست ، بگذارید. مقداری خاک رس را شروع کنید تا گردن آن ضخیم شود ، بنابراین می توانید با افزودن عرض برای فرم ، مجسمه خود را بالا بکشید. [16]

3 – برای مشخص کردن نسبت ها ، دستورالعمل ها را اضافه کنید.

با استفاده از یک سوزن یا یک ابزار نوک لاستیکی ، یک خط عمودی خوب از وسط صورت بکشید. این خط تقارن شماست. یک خط افقی تا نیمه خط تقارن خود بکشید تا علامت گذاری کند که چشم ها در کجا قرار می گیرند.

در نیمه راه بین خط چشم و پایین صورت ، یک خط افقی دوم ایجاد کنید. این جایی است که شما بینی را قرار می دهید.

یک خط آخر را در نیمه راه بین خط بینی و پایین صورت قرار دهید تا مشخص شود که دهان کجا می رود.

ج – اضافه کردن ویژگی های صورت

1 – چشم ها را شکل دهید.

با استفاده از یک قاشق کوچک یا ابزار گرد ، فرم های زیر چشم را دقیقاً زیر خط چشم شروع کنید. مراقب باشید که خاک رس نشود.

با دقت کار کنید و وقت خود را اختصاص دهید. سعی کنید ابزار خود را روی خاک رس نگه دارید و از حرکات دایره ای کوچک استفاده کنید. در حین کار خاک رس را صاف کنید. پریزها باید به اندازه کافی عمیق باشند تا چشم ها از مجسمه بیرون نزند.

استخوان های ابرو را با غلت دادن دو استوانه کوچک خاک رس و چسباندن آنها دقیقاً بالای حفره های چشم اضافه کنید. مطمئن شوید که خاک رس قابل کار است تا بتوانید آن را روی صورت مخلوط کنید. با استفاده از یک کفگیر کوچک ، استخوان ابرو را به آرامی در پیشانی ایجاد کنید و یک برجستگی کوچک ایجاد کنید. کار کنید تا جایی که نتوانید بین پیشانی و استخوان ابرو شکافی ایجاد کنید.

همانند ساختن استخوان های ابرو ، پلک ها را درست کنید. دو سیلندر کوچک از خاک رس برداشته و آنها را درست در زیر استخوان ابرو و داخل حفره های چشم قرار دهید. خطوط درز را صاف کنید تا پلک ها با بقیه صورت ترکیب شوند. این فرایند را تکرار کنید و پلک های پایین را تشکیل دهید.

گلوله های کوچک سفالی را بچرخانید تا در جای جای چشم قرار گیرد تا مانند چشم عمل کند. توپ را گرد کنید و هر چشم را در جای خود قرار دهید. سعی کنید چشم ها را هنگام شکل گیری متقارن نگه دارید.

2 – بینی درست کنید هرم را از یک تکه خاک رس جداگانه تشکیل دهید و آن را بین چشم ها وصل کنید.

با توجه ویژه به پل بینی ، خاک رس را در صورت مخلوط کنید. پل باید به طور مساوی با استخوان های ابرو مخلوط شود.

همانطور که بینی را می گیرید مشخصات مجسمه خود را بررسی کنید. بعضی از بینی ها بیشتر از دیگران می چسبند و بعضی از آنها کمی بلند می شوند. برای اطمینان از درست شدن بینی خود به مرجع عکس خود مراجعه کنید.

شکل بینی شخصیت را به چهره وام می دهد. با انواع مختلف بینی بازی کنید تا ببینید چه اثراتی می توانید ایجاد کنید.

3 – ناحیه دهان را سوراخ کنید. برای ایجاد دهان روی مجسمه خود ، کمی خاک رس زیر بینی بیرون بیاورید.

فقط مقدار کافی رس را بگیرید تا داخل دهان تشکیل شود. شما با تکه های خاک رس جداگانه لب به صورت خود اضافه خواهید کرد.

با همان تکنیکی که برای تشکیل استخوان ابرو و بینی استفاده کردید ، مقداری خاک رس اضافه کنید تا لب ها تشکیل شود. یک استوانه کوچک را پهن کرده و آن را در صورت مخلوط کنید تا لب بالایی ایجاد شود.

تشکیل دهان تمرین زیادی را می طلبد. به مراجعه به مرجع عکس خود ادامه دهید و در صورت نیاز از شروع کار نترسید.

برای تشکیل لب پایین ، مقداری خاک رس اضافی از لب بالایی رها کرده و آن را به سمت پایین خم کنید و به شکل نعل اسبی در بیایید. استوانه دیگری از خاک رس را بغلتانید و آن را زیر لب بالایی وصل کنید. کمی فاصله بین دو لب بگذارید تا به نظر می رسد دهان کمی باز است. خاک رس را مخلوط کنید تا تمام درزها از بین بروند.

4 – صورت را پر کنید.

هنگامی که چشم ، بینی و دهان را اضافه کردید ، ممکن است لازم باشد که به عقب برگردید و بقیه صورت را بسازید. خاک رس اضافه کنید تا در صورت نیاز چانه ، گونه ، مو یا حتی به صورت فله ای پیشانی ایجاد کنید.

هنگام افزودن خاک رس به صورت خود ، اطمینان حاصل کنید که برای ساخت مجسمه ای یکپارچه ، مدام مخلوط می شوید. کمک می کند تا خاک رس کمی گرم شود تا گرم شود. به این ترتیب هنگام افزودن قالب قالب گیری آن راحت تر است.

گوش ها را با ایجاد حلقه های صاف کوچک و اتصال آنها به کنار صورت اضافه کنید. لاله گوش را بالای خط فک نگه دارید و قسمت بالای گوش را در همان مسیری که خط چشم قرار دارد ، وصل کنید. جزئیات گوش را با یک کفگیر یا سوزن کوچک مجسمه کنید.

5 – رفع هرگونه اشتباه قبل از اینکه مجسمه خود را تمام کنید ، آن را با مرجع عکس خود مقایسه کنید.

اگر موردی را پیدا کردید که از آن راضی نیستید ، برگردید و دوباره کار کنید. صبور باشید و اشتباهات خود را فرصتی برای پیشرفت مهارت خود بدانید.
هنگامی که از همه چیز راضی بودید ، آخرین ترکیب ترکیب را روی صورت مجسمه خود انجام دهید. درزها را صاف کنید ، خاک رس اضافی را از بین ببرید و مجسمه را تمیز کنید.

6 – هر گونه اثر نهایی را اضافه کنید.

بسته به خشتی که استفاده کرده اید ، می توانید آن را بپزید تا مجسمه خود را تمام کنید ، یا یک قالب درست کنید.
با خیال راحت مجسمه خود را نقاشی کنید ، یا برای زنده کردن هنر خود تزیینات اضافه کنید.

این مطلب برای شما مفید بود؟ دوست داشتید؟
این محصول جز پرفروش ترین محصولات تقاشیا هستش، نقاشیا عکس های شما رو به مجسمه ی سه بعدی سر تا پا، به لیوان ماگ و حتی قاب عکس هم میکنه، هر کدوم رو خواستین کافیه روش کلیک کنید تا به صفحه ی مورد نظر هدایت بشین.
برامون نظر و کامنت بذارین.

نقاشیا

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *