اخبار

نحوه گلدوزی | راهنمای دوخت گلدوزی DIYنحوه گلدوزی | راهنمای دوخت گلدوزی DIY

گلدوزی به دلایل خوبی یک سرگرمی کلاسیک است: برداشتن آن آسان است، اما برای ایجاد مهارت و تکنیک واقعی نیاز به تمرین دارد. گلدوزی برای شخصی سازی هدایا، تزئین بالش و سایر ملحفه ها، ایجاد تکه های هنری پارچه ای برای آویزان کردن به دیوار و بسیاری موارد دیگر عالی است. مهمتر از همه، این یک راه سرگرم کننده برای بیان هنری است.

راهنمای نحوه گلدوزی

نحوه گلدوزی | راهنمای دوخت گلدوزی DIY

اگر تازه وارد گلدوزی می شوید، نترسید. با این هفت کوک ساده شروع کنید و در کمترین زمان ممکن گل‌های زیبا، نوشته‌ها یا هر چیزی را که تخیلتان به ذهنتان خطور می‌کند می‌سازید!

برای همه این بخیه ها، با این موارد شروع می کنید:

  • پارچه خالی (پنبه بهترین است)
  • حلقه گلدوزی، اگر دارید
  • نخ قلاب دوزی
  • سوزن
  • قیچی

لوازم گلدوزی

[cm_ad_changer campaign_id=”10″]
[cm_ad_changer campaign_id=”1″]

برای شروع سوزن، یک سر نخ را از طریق سوزن رد کنید. انتهای آن را گره بزنید و اضافی را کوتاه کنید. زمانی که برای اولین بار شروع به کشیدن روی پارچه با مداد پارچه ای می کنید و سپس آن خطوط را دنبال می کنید یا با بخیه های خود آن اشکال را پر می کنید مفید است.

سوزن نخی

راهنمای دوخت گلدوزی:

دوخت دوخت

دوخت گلدوزی-04

ساده ترین دوخت از همه آنها دوخت دویدن است. به سادگی نخ خود را از پایین پارچه از جایی که می خواهید شروع کنید به بالا بکشید. می توانید یا سوزن خود را از روی پارچه به عقب و جلو ببافید و سپس آن را بکشید یا می توانید سوزن را در نقطه مورد نظر داخل و خارج کنید و هر دوخت را جداگانه انجام دهید.

بخیه پشت (دوخت پشتی AKA)

دوخت گلدوزی-01

دوخت پشتی شبیه به دوخت دویدن است، با این تفاوت که در حین حرکت فضاها را به هم متصل می کند. برای ترسیم طرح کلی عالی است و اغلب در گلدوزی استفاده می شود. با فرو کردن سوزن خود از داخل پارچه در محل شروع مورد نظر شروع کنید. سوزن را با فاصله دلخواه از پارچه به سمت پایین بکشید تا یک بخیه ایجاد شود. سوزن را با فاصله کمی از انتهای بخیه قبلی خود از داخل پارچه به سمت بالا بکشید. قسمت بالای پارچه را در انتهای اولین کوک خود فرو کنید و نخ را از داخل آن بکشید. این یک خط پیوسته ایجاد می کند. این کار را تا رسیدن به طول مورد نظر تکرار کنید.

اسپلیت کوک

دوخت گلدوزی-07

[cm_ad_changer campaign_id=”9″]

دوخت اسپلیت شباهت زیادی به دوخت پشتی دارد، اما با کمی بافت اضافه شده است. می توان از آن برای ترسیم و اضافه کردن علاقه بافتی به طرح شما استفاده کرد. با زدن یک بخیه شروع کنید، درست مانند دوخت پشت. سوزن خود را از پشت پارچه و از وسط اولین کوک به سمت بالا بکشید، سوزن و نخ را به سمت بالا و از بین کوک بکشید. دوخت دوم خود را به همان طول اولی تمام کنید و نخ خود را تا پشت پارچه بکشید. با شروع بخیه بعدی از وسط کوک قبلی و غیره و غیره ادامه دهید.

بخیه ساقه

دوخت گلدوزی-06

دوخت ساقه نام خود را به دلیل داشتن یک کوک مناسب برای گلدوزی ساقه گل به دست آورد. این می تواند یک کوک جالب برای حروف و خطوط نیز باشد. درست مثل بقیه با یک بخیه شروع می شود. هنگامی که دوخت دوم خود را شروع می کنید، آن را از نیمه راه، درست از زیر بخیه اول خود شروع کنید. بخیه دوم خود را در کنار اولی به پایان برسانید، دقیقاً مانند هر یک از بخیه های قبلی. بخیه سوم خود را درست از زیر و وسط دوخت دوم شروع کنید و به همین ترتیب.

دوخت ساتن

دوخت گلدوزی-05

دوخت ساتن برای پر کردن فضا عالی است و بافت را اضافه می کند. با کشیدن نخ خود از روی پارچه در گوشه سمت چپ بالای ناحیه ای که می خواهید پر کنید شروع کنید (با خیال راحت نقطه شروع خود را بر اساس دست غالب خود تنظیم کنید). اولین بخیه خود را با کشیدن نخ از پایین ترین و سمت چپ ترین گوشه ناحیه تکمیل کنید. دوخت دوم خود را درست در کنار جایی که اولین بخیه خود را شروع کرده اید شروع کنید و آن را درست در کنار جایی که کوک اول شما به پایان می رسد به پایان برسانید. بین بخیه ها نباید هیچ شکاف قابل مشاهده ای وجود داشته باشد. ادامه دهید تا جایی که می خواهید پر شود.

گره فرانسوی

دوخت گلدوزی-03

گره فرانسوی یک گره پیچشی ساده است که برای ایجاد لکه ها، نقطه ها یا چشم های کوچک خوب است. ابتدا سوزن خود را از پارچه در جایی که می خواهید گره قرار دهید، بگذرانید. پایه نخ را دو یا سه بار دور سوزن خود بپیچید و شروع کنید به کوبیدن سوزن در پارچه درست در کنار جایی که از آن بالا آمده اید. حتما حلقه ها را در جای خود نگه دارید. از دست دیگرتان استفاده کنید تا رشته کنار حلقه‌ها را محکم بکشید، به طوری که محکم شوند و به سمت پایین سوزن به شکل گرهی تغییر کنند. سوزن را تا انتهای پارچه فرو کنید و نخ را با دقت بکشید، در حالی که سر دیگر نخ را نگه دارید تا گره را در جای خود نگه دارید. وقتی نخ کافی برای انجام هر دو کار باقی نمانده است، یک انگشت خود را روی گره قرار دهید و با دست دیگر نخ باقی مانده را با دقت بکشید. خیلی محکم نکشید – گره را باز خواهید کرد.

صلیب بخیه

دوخت گلدوزی-02

دوخت ضربدری یک ژانر کامل از دوخت دستی به خودی خود است، اما دوخت اولیه هنگام گلدوزی مفید است. دوخت X های کوچک را می سازد و می تواند یک روش سرگرم کننده و بافت دار برای پر کردن فضا باشد. هر دوخت متقاطع تکمیل شده را به عنوان یک جعبه کوچک در نظر بگیرید. با ایجاد یک دوخت مورب از یک گوشه جعبه خود به گوشه دیگر شروع کنید. سوزن و نخ را در گوشه مقابل فرو کنید و در گوشه آخر کوک را تمام کنید و یک X درست کنید. هر چند بار که دوست دارید تکرار کنید و X را به هم وصل کنید.

و همینطور داری گلدوزی می کنی! ببینید که چقدر آسان است؟ هنگامی که با اصول اولیه راحت شدید، دست خود را در طرح های گلدوزی از پیش ساخته شده و همچنین طراحی خلاقیت های خود امتحان کنید. هر پروژه‌ای که روی آن کار می‌کنید، اگر این دوخت‌های آسان را تمرین کنید، در کمترین زمان ممکن شاهکارهایی خلق خواهید کرد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


با استفاده از این فرم، شما با ذخیره و مدیریت داده های خود توسط این وب سایت موافقت می کنید.
*

حتما از فروشگاه آنلاین نقاشیا بازدید کنید، جهت مشاهده در بالای صفحه روی گزینه ی صفحه ی اصلی کلیک کنید.

Source link
#نحوه #گلدوزی #راهنمای #دوخت #گلدوزی #DIY

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *