اخبار

رطوبت باید در اتاق بخار وجود داشته باشدرطوبت باید در اتاق بخار وجود داشته باشد

اتاق بخار در راحتی خانه شما؛ چرا که نه؟ یک حمام بخار آرامش بخش راه حلی عالی برای یک روز پر استرس است، آیا خوب نیست که حمام بخار خود را در وسایل راحتی خانه خود داشته باشید؟ جالب اینجاست که می توانید از حمام موجود خود برای این پروژه DIY استفاده کنید. در ادامه بخوانید تا بدانید چگونه اتاق بخار خود را در خانه بسازید.

چگونه یک اتاق بخار در خانه بسازیم

جیمز عزیز: من دوست دارم بعد از تمرین در باشگاه سلامتم در اتاق بخار بنشینم، بنابراین به این فکر کرده ام که چقدر خوب است که یک اتاق بخار در خانه ام داشته باشم. من می دانم کجا می توانم یک مولد بخار کوچک بخرم. آیا نیاز به تعویض وان حمام دارم یا می توانم چند درب شیشه ای جدید اضافه کنم؟ – لین جی.

اتاق بخار
تصویر از طریق فلیکر

لین عزیز: حمام بخار می تواند آرامش بخش و درمانی باشد. اگرچه فکر می کنید حمام بخار بیشتر در طول زمستان استفاده می شود، اما در تمام طول سال استفاده می شود. تابستان در واقع می تواند زمان استرس زاتری برای والدین کودکانی باشد که در فعالیت های مختلف شرکت می کنند، بنابراین از یک حمام بخار آرامش بخش استقبال می شود.

بسته به نحوه ساخت وان حمام و مواد استفاده شده، ممکن است بتوانید درهای شیشه ای محکم و محکم اضافه کنید و یک مولد بخار کوچک نصب کنید. با این حال، در بیشتر موارد، بسیار بهتر است که قسمت وان حمام را به یک اتاق بخار با مواد جدید تبدیل کنید یا یک اتاق کاملاً جدید برای آن بسازید.

مشکل اتاق بخار بالا بودن بخار آب گرم است.

اگر فضای اتاق یا وان حمام برای آن طراحی نشده باشد، این رطوبت می تواند به دیوارها و شکاف ها نفوذ کند و به آرامی مصالح ساختمانی را در داخل دیوارها و سقف ها از بین ببرد.

اتاق بخار
تصویر از طریق Pixabay

ممکن است بتوانید درهای مخصوص اتاق بخار را در فروشگاه مرکز خانه محلی خود پیدا کنید. اگر نه، یک پریز لوازم ساختمانی حرفه ای یا یک مغازه حمام/آشپزخانه سفارشی را امتحان کنید. درب های اتاق بخار شبیه درب های دوش استاندارد به نظر می رسند، اما کل دهانه را می پوشانند و به خوبی مهر و موم شده اند.

یک اتاق بخار شخصی نباید بزرگ باشد. یک اتاق 4 در 5 فوتی کافی است. اگر می توانید با چنین اتاق کوچکی کنار بیایید، باید بتوانید یک مولد بخار کوچک که از جریان استاندارد 120 ولت استفاده می کند نصب کنید. با این کار نیازی به نصب سیم کشی 240 ولت نیست.

آگهی بوسیدن کاردینالها
shadow-birds-20-per
کاشی یکی از بهترین پوشش های دیوار در اتاق بخار است زیرا کاشی در برابر بخار آب گرم نفوذناپذیر است و به راحتی پاک و تمیز می شود.

لایه نازک روی دیوارها که کاشی روی آن قرار می گیرد، به خوبی مهر و موم می شود. با انتخاب رنگ های متنوع کاشی، می توانید نقش های جذاب و آرامش بخشی روی دیوارها ایجاد کنید.

سازندگان و فروشندگان مولد بخار می توانند در مورد اندازه مناسب مولد بخار مورد نیاز برای اتاق های بخار با اندازه های مختلف توصیه کنند. اگر فضا محدود باشد، مولد بخار را می توان تا 20 فوت دورتر از اتاق بخار قرار داد و با یک لوله بلند به آن متصل شد. در صورت امکان، ژنراتور را در نزدیکی اتاق بخار برای کارایی بهتر قرار دهید.

هنگام نصب کاشی، تخته های پشتیبان را روی الوار دیوار و سقف قرار دهید. برای یک بخار اتاق، همیشه از تخته پشتی سیمانی استفاده کنید. اگرچه کار با آن دشوارتر است، اما در برابر رطوبت بسیار مقاوم تر از دیوار خشک است.

سعی نکنید تخته پشتی را کاملاً جا دهید. در لبه‌های جفت‌گیری شکاف‌هایی بگذارید و آن‌ها را با درز پر کنید. این کار به خوبی مهر و موم می شود و اجازه می دهد تخته ها کمی حرکت کنند بدون اینکه مهر و موم بشکند.

اتاق بخار
تصویر از طریق فلیکر

حتی با یک اتاق بخار کاشی، بهتر است ابتدا دیوارها را با یک لایه محافظ بخار پلاستیکی قبل از کاشی بپوشانید. از یک لایه سنگین تر روی زمین استفاده کنید و آن را چندین اینچ به سمت دیوارهای زیر فیلم روی دیوارها بکشید. اگر بخاری از کاشی عبور کند، متراکم می شود و در زهکشی کف جریان می یابد.

سوالات خود را به Here’s How, 6906 Royalgreen Dr., Cincinnati, OH 45244 ارسال کنید یا به www.dulley.com مراجعه کنید.

برای اطلاعات بیشتر درباره جیمز دالی و خواندن ویژگی‌های دیگر نویسندگان و کاریکاتوریست‌های Creators Syndicate، به وب‌سایت Creators Syndicate به آدرس www.creators.com مراجعه کنید. کپی رایت 2009 CREATORS SYNDICATE INC.

بازسازی حمام-سینک پایه

در باره جیمز دالی

ردیابی

  1. […] اولین چیزهایی که باید در نظر داشت این است که گرمای زیاد – و بخار آب – می تواند به دیوارها نفوذ کند و باعث آسیب به مصالح ساختمانی شود. بنابراین، اولین قدمی که زمانی که فضایی را به خود اختصاص دادید، بردارید […]

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *


با استفاده از این فرم، شما با ذخیره و مدیریت داده های خود توسط این وب سایت موافقت می کنید.
*

حتما از فروشگاه آنلاین نقاشیا بازدید کنید، جهت مشاهده در بالای صفحه روی گزینه ی صفحه ی اصلی کلیک کنید.

Source link
#رطوبت #باید #در #اتاق #بخار #وجود #داشته #باشد

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *