مجله ی نقاشیا

دسته بندی نشده

15 نکته مفید برای تمیز کردن قابلمه و تابه  1. صفحه اصلی
  2. زندگي كردن

15 نکته مفید برای تمیز کردن قابلمه و تابه

وقتی صحبت از پروژه‌های هیجان‌انگیز DIY به میان می‌آید، آن‌هایی که حول چیزهای روزمره مانند تمیز کردن خانه شما متمرکز می‌شوند، لزوماً هیجان‌انگیزترین گزینه‌ها به نظر نمی‌رسند. ما این را به خوبی شخص بعدی می دانیم، اما، اگر با شما صادق باشیم، هنوز هم از ساختن وسایل نظافتی خودمان و یادگیری راه های بهتر برای انجام کارها در خانه بدون کمک به نوعی هیجان زده می شویم. هر وقت بتوانیم چیزهایی را در فروشگاه خریدیم. باور کنید یا نه، تعدادی چیز در اطراف خانه وجود دارد که از نظر فنی فقط کارهای روزمره هستند اما می توانند به پروژه های DIY نیز تبدیل شوند. ما اخیراً تا آنجا که می‌توانیم تلاش کرده‌ایم، زیرا کمی شیفته مفهوم کارهای خانه DIY شده‌ایم، اما یکی از منحصربه‌فردترین چیزهایی که قبلاً هرگز به آن فکر نمی‌کردیم، تمیز کردن قابلمه‌ها و تابه‌هایمان بود! تا زمانی که شروع به حذف مواد شیمیایی و ذخیره پاک کننده های خریداری شده خارج از روال معمول خود نکرده بودیم، هرگز به این فکر نمی کردیم که از چه جایگزین هایی برای پاک کردن چربی های سخت، آثار سوختگی و لکه ها از روی ظروف فلزی خود استفاده کنیم، اما به نظر می رسد که وجود دارد. تن از گزینه ها!

فقط در صورتی که شما هم مثل ما مجذوب ایده ساختن پاک کننده قابلمه و تابه خودتان شده اید، این 15 تاکتیک عالی را بررسی کنید که ابزار آشپزی شما را دوباره درخشان و تمیز می کند.

1. سرکه و جوش شیرین را بشویید

سرکه و جوش شیرین را بشویید

آیا ترجیح می دهید فوراً قابلمه ها و ماهیتابه های خود را تمیز کنید، امیدوارم از چیزهایی استفاده کنید که احتمالاً قبلاً در آشپزخانه خود دارید؟ در این صورت، ما پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از پخش بو، جوش شیرینی که در یخچالتان گذاشته‌اید و سرکه‌ای که آخرین باری که برای خانواده‌تان ماهی و چیپس درست کرده‌اید، خریداری کرده‌اید! آپارتمان درمانی پیشنهاد می‌کند از ترکیبی از این دو برای تمیز کردن جای سوختگی کف تابه‌های سوخته استفاده کنید و داخل آن را در مخلوطی قرار دهید و سپس آن را بشویید.

2. روغن را با نصف سیب زمینی پاک کنید

با نصف سیب زمینی روغن را پاک کنید

آیا همیشه به این فکر کرده‌اید که آیا در داستان‌های همسران پیر مانند تمام افسانه‌های پاک‌سازی طبیعی که شنیده‌اید، اما هرگز آنها را امتحان نکرده‌اید، حقیقتی وجود دارد یا خیر؟ خوب، در اینجا یکی از مواردی است که ما در واقع به لطف این آموزش برای شما تأیید می کنیم خانه غذای سالم! آنها پیشنهاد می‌کنند با استفاده از یک سیب‌زمینی که از وسط نصف شده است، چربی را از کف و داخل تابه تمیز کنید! نشاسته سیب زمینی زمانی که خیس است به تجزیه چربی کمک می کند تا بتوانید آن را بلافاصله بشویید.

3. پشم فولادی، جوش شیرین و صابون ظرف برای غذای سوخته

پشم فولادی، جوش شیرین و صابون ظرفشویی برای غذای سوخته

آیا یک ماهیتابه یا قابلمه سوخته دارید بنابراین از اولین گزینه ای که به شما نشان دادیم بسیار هیجان زده شدید، اما به دلیل نداشتن سرکه ناامید شده اید؟ خوب، تا زمانی که آب گرم، پشم فولادی، صابون ظرفشویی و جوش شیرینی که به آن اشاره کردیم دارید، اساساً هر آنچه را که نیاز دارید دارید! یک خیساندن داغ با جوش شیرین و صابون ظرف باید برای بلند کردن قطعه سوخته کار کند و پشم فولادی به شما کمک می کند تا هر چیزی را که نمی خورد پاک کنید. کل فرآیند را با جزئیات بیشتر در اینجا بررسی کنید آشپزخانه پریتی.

4. آب جوش و مواد شوینده مخصوص تابه های سوخته

آب جوش و مواد شوینده مخصوص تابه های سوخته

آیا همچنان به دنبال وسایل مختلف منزل هستید زیرا هیچ یک از مواردی را که تاکنون ذکر کردیم ندارید و با استفاده از چیزهای غیرخوراکی مشکلی ندارید تا زمانی که پس از شستن ظروف مضر و موثر باشند. کاملا تابه کنید؟ سپس در اینجا یکی است که تقریبا شکست ناپذیر است و با مواد شوینده ساخته شده است! دریابید که چرا و چگونه مخلوط آن و آب جوش سوختگی تابه را درمان می کند دنیای دنج DIY.

5. نکاتی برای شستشوی طبیعی بدون خراشیدن

نکاتی برای شستشوی طبیعی بدون خراش

آیا از همه این ایده‌ها که شامل خیساندن و سپس مالش دادن است، محتاط هستید، زیرا نگران هستید که شلوار گران قیمت خود را با چیزی مانند پشم فولادی خراش دهید؟ خوب، نمی‌توانیم بگوییم که شما را مقصر می‌دانیم. ما روی ظروف آشپزی نسبتاً گران قیمت و با کیفیت خوب نیز سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و نمی‌خواهیم ببینیم که آیا صدمه دیده است، فقط به این دلیل که تمام گزینه‌های تمیز کردن خود را بررسی نکرده و به درستی از آن مراقبت نکرده‌ایم! ما همچنین نسبت به استفاده از مواد شیمیایی روی هر چیزی که نزدیک غذایمان است محتاط هستیم، بنابراین این نکات و ترفندها منبع مامان سبز طبیعی زمانی که متوجه شدیم قابلمه ها و ماهیتابه های ما واقعاً به مقداری TLC نیاز دارند مانند یک هدیه بود.

6. لیمو را در قابلمه بجوشانید

لیموها را در قابلمه بجوشانید

شاید گلدان‌های شما به‌تازگی علائم و لکه‌های منظمی را در اثر فرسودگی و پارگی طبیعی پیدا کرده‌اند و حتی اگر بیش از حد آسیب‌دیده یا سوخته نیستند، باز هم می‌خواهید آنها را تمیز و کامل کنید تا بتوانید آشپزی بهاری خود را با آن شروع کنید. ابزارهای تازه و تجدید شده؟ سپس ما فکر می کنیم که شما این ایده ساده و طبیعی ضد باکتری را دوست خواهید داشت گفتگوی خانگی! به سادگی مقداری لیمو را به قسمت برش دهید و قبل از اینکه آن را بشویید و تمیز کنید در قابلمه را بجوشانید. وقتی شما در آن هستید، کل خانه بوی خوبی خواهد داد، که همیشه یک مزیت است!

7. قابلمه های مسی را با نمک و سرکه شراب تمیز کنید

دیگ های مسی را با نمک و سرکه شراب تمیز کنید

وقتی برای اولین بار به تنهایی از خانه خارج شدیم، مجموعه زیبایی از گلدان های مسی را از پدربزرگ و مادربزرگمان به ارث بردیم. زمانی که آنها را دریافت کردیم بسیار مورد علاقه بودند و از آن زمان تاکنون بیشتر مورد استفاده قرار گرفته‌اند، بنابراین می‌توانید تصور کنید که، حتی اگر هنوز کار می‌کنند فقط پیدا می‌شوند و مرتباً تمیز می‌شوند، لزوماً بهترین ظاهرشان را نداشتند. به همین دلیل است که ما از اینکه به این ایده رسیدیم سپاسگزار بودیم نکات تمیز کردن را دریافت کنید که به معنای واقعی کلمه باعث شد آنها کاملاً جدید به نظر برسند! نمک و سرکه شراب آنها را درست برای ما ثابت کرد و اکنون مس مانند نو می درخشد.

8. نکات ساده شستشو بدون پاک کننده

نکات ساده شستشو بدون پاک کننده

ما قبلاً در مورد کنه جوش شیرین و سرکه به شما گفته‌ایم، اما ما اینجا هستیم تا آن را تکرار کنیم، زیرا در گذشته بارها و بارها برای ما مفید بوده است! این پست علاوه بر اینکه در مورد چگونگی و چرایی موثر بودن این ترکیب به شما توضیح می دهد مامان 4 واقعی نکاتی در مورد نحوه تمیز کردن موثر انواع قابلمه ها و تابه ها بدون آسیب رساندن به آنها ارائه می دهد و ما فکر می کنیم که ارزش نشانه گذاری را دارد تا بتوانید به آن مراجعه کنید.

9. ظروف مینای لکه دار را با جوش شیرین و پراکسید هیدروژن تمیز کنید

ظروف مینای لکه دار را با جوش شیرین و پراکسید هیدروژن تمیز کنید

وقتی صحبت از آشپزی سنتی و خانگی می شود، هیچ چیز مانند ظروف لعابی برای خانواده شما وجود ندارد بهترین وعده های غذایی ممکن است با این حال، ما به خوبی می دانیم که این قطعات آشپزی چقدر لکه دار، سوخته و خراشیده می شوند، به خصوص اگر همیشه از آنها استفاده می کنید. خانه‌های ما بسیار قدیمی و به‌خوبی مورد استفاده قرار می‌گرفتند، بنابراین اساساً در وضعیتی بودند که ما تقریباً از آن خجالت می‌کشیدیم و به یک راه اثبات احمقانه برای بازگرداندن آنها به زندگی نیاز داشتیم. معمولاً ما دوست نداریم از چیزهایی که طبیعی یا غذایی نیستند برای تمیز کردن ظروف خود استفاده کنیم، اما در این مرحله، عملاً ناامید بودیم! به همین دلیل بسیار خوشحال شدیم که با این آموزش تمیز کردن ماهیتابه مینا آشنا شدیم در باب من اعتماد دارم. آنها به شما نشان می دهند که چگونه همان جوش شیرین قدیمی و معتبر را با پراکسید هیدروژن مخلوط کنید واقعا به سختی لکه برداری برسید. ما با شما شوخی نمی کنیم، تا پایان آن ظروف آشپزی ما مانند این عکس، مانند جدید، درخشان بود!

10. با Bar Keeper’s Friend لکه های بد سوخته را از ظروف لعابی پاک کنید

تکه های بد سوخته را از ظروف لعابی با دوست بارکیپ پاک کنید

شاید ظروف لعابی شما واقعاً اینطور نباشد که به طور کلی بد است، اما شما به تازگی با یک اشتباه کوچک در آشپزی مواجه شده اید که منجر به یک تکه به شدت سوخته در وسط می شود و تردید دارید که به سادگی با برس تمیز کننده آن را حل کنید، زیرا واقعا نمی خواهید مینای اطراف آن را خراش دهید؟ در این صورت، ما فکر می کنیم که بهتر است این آموزش را از سایت ارائه دهید مامان مثل واو یک امتحان در عوض! آنها پیشنهاد می کنند محصولی را با نام دوست Barkeeper’s Friend (و چند گزینه جایگزین به شما می دهند) و همچنین نکات و ترفندهای مفیدی را برای شستشوی بدون خش به شما می دهند!

11. ظروف پخت سوخته را با روغن های ضروری تمیز کنید

ظروف پخت سوخته را با روغن های ضروری تمیز کنید

پخت و پز منظم در زمان شام تنها چیزی نیست که ابزار آشپزخانه ما را تا حدی مشخص می کند که به کمی تازه کردن نیاز دارند! ما در واقع پخت زیادی را نیز انجام می دهیم و حتی اگر قالب های مافین خود را بعد از هر دسته از کیک ها با دقت تمیز می کنیم، مطمئناً قربانی فرسودگی و پاره شدن آنها می شوند زیرا ما از آنها استفاده می کنیم. بنابراین بسیار آیا به ما اشاره کرده ایم واقعا مثل کاپ کیک؟ به همین دلیل است که ما بسیار خوشحال شدیم که این آموزش تمیز کردن دوست داشتنی را پیدا کردیم دستور العمل با روغن های ضروری. آنها به شما نشان می دهند که چگونه از کمی جوهر پرتقال با بوی تازه استفاده کنید تا لکه های چسبناک و علائم سوختگی قالب مافین را که خیلی دوست دارید تمیز کنید تا فلز آن شفاف و مانند نو می درخشد.

13. سوزش شدید قابلمه ها و تابه ها را با فویل مچاله شده از بین ببرید

سوزش شدید قابلمه ها و تابه ها را با فویل مچاله شده از بین ببرید

شاید شما واقعاً در یک رستوران یا آشپزخانه کار می کنید و هر شب مقدار زیادی غذا برای افراد بی شماری درست می کنید و متوجه نمی شوید که ماشین های ظرفشویی، علیرغم تمام تلاش خود، در از بین بردن برخی از بدترین علائم سوختگی با مشکل مواجه هستند. از قطعات ظروف آشپزی که بیشترین استفاده را از همه چیز در آشپزخانه دارند؟ سپس ما فکر می کنیم که شما مجذوب این آموزش خواهید شد خانه برای 4 خانه شیرین! آنها پیشنهاد می‌کنند از یک تکه فویل مچاله شده برای از بین بردن لکه‌های واقعاً سخت استفاده کنید، زیرا کمی مقاوم‌تر از موهای قلم مو یا اسفنج است، اما آنقدر محکم نیست که تابه را خراش دهد.

14. قابلمه ها و تابه های چدنی را با شورتنینگ تمیز کنید

تابه چدنی خالی روی پس زمینه چوبی قدیمی

آیا تا به حال با یک تابه چدنی کاملاً جدید آشپزی کرده اید و احساس کرده اید که سطحی لغزنده و صاف دارد که غذا خیلی بد به آن نمی چسبد؟ ما در واقع عشق ورزیدن استفاده از ظروف چدنی، به همین دلیل است که ما یک مجموعه کامل داریم. با گذشت زمان، با گذشت زمان، متوجه می‌شویم که حتی این تابه‌ها نیز به مقدار کمی TLC نیاز دارند، زیرا مواد غذایی نیاز دارند در نهایت شروع به چسبیدن یا ایجاد علائم و لکه های ناهموار کنید. از آنجایی که بافت متفاوت است، با این حال، برخی از تکنیک‌های تمیز کردن کلاسیک‌تر که به شما نشان داده‌ایم لزوما مؤثرترین نیستند، بنابراین ما به دنبال روش‌های دیگر رفتیم! به این ترتیب ما این پیشنهاد را پیدا کردیم باقیمانده از پیش برنامه ریزی شده برای تمیز کردن ظروف چدنی با کوتاه کننده و ما هرگز به عقب نگاه نکرده ایم.

15. آثار سوخته مواد غذایی را با نرم کننده پارچه جوشانده پاک کنید

نرم کننده پارچه را در قابلمه بجوشانید

آیا قبلاً در مورد جوشاندن و خیس کردن ترکیبات مختلف چیزها در تلاش برای پاک کردن غذای سوخته، لک‌ها و لکه‌های چسبنده از یک قابلمه، چند چیز را در لیست ما امتحان کرده‌اید، اما هنوز هیچ چیز جواب نداده است؟ خوب، در اینجا یک جایگزین دیگر برای در نظر گرفتن شما وجود دارد، و این یکی از گزینه هایی است که ما می خواهیم قطعا پیشنهاد کنید قبل از تسلیم شدن تلاش کنید و فقط به پختن روی لکه ها ادامه دهید و آنها را در جای خود محکم کنید! یک چیز خوب پیشنهاد می‌کند قابلمه را با آب پر کنید، یک ورقه نرم‌کننده را کاملاً در آب فرو کنید و آن را بجوشانید. مواد شوینده موجود در ورقه نرم‌کننده، غذای سوخته را شل می‌کند و بعد از اینکه قابلمه را بعد از جوشیدن خالی کردید، آن را کاملاً تمیز می‌کند!

آیا یکی از علاقه مندان به DIY را می شناسید که به دنبال راه های بهتری برای تمیز نگه داشتن ظروف آشپزخانه خود بوده است؟ این پست را با آنها به اشتراک بگذارید تا به آنها در استفاده از انواع تکنیک های جدید کمک کنید!

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


حتما از فروشگاه آنلاین نقاشیا بازدید کنید، جهت مشاهده در بالای صفحه روی گزینه ی صفحه ی اصلی کلیک کنید.

Source link
#نکته #مفید #برای #تمیز #کردن #قابلمه #تابه

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • اطلاعات تماس

دفتر مرکزی : تهران - بلوار فردوس - پشتیبانی 24 ساعته

ارتباط با ما از طریق واتس-اپ    : 09914619313  

contact us : +989914619313

ایمیل :     info@naghashia.com

  • درباره نقاشیا

فروشگاه  آنلاین  نقاشیا ™ یعنی  اعتماد ،  انتخاب  و  خرید آنلاین، فارغ از تمامی محصولات سایت; مدتی است خانواده های بسیاری علاقه مند بودند که نقاشی و عکس های خود را به عروسک و مجسمه تبدیل کنند، حال، بعد از مدت ها این   آرزو  در   ایران  به   واقعیت تبدیل  شده  که  نقاشیا اولین،قابل اعتماد ترین، با کیفیت ترین و بزرگترین ارائه دهنده ی این گونه خدمات در این زمینه است، نقاشیا به این  مهم  بسنده  نکرده  و هر روز شاید اتفاق های جذاب تری خواهید بود ♥

نقاشیا

دانلود اپلیکیشن سایت و فروشگاه نقاشیا

همه جا کنار شما هستیم

دانلود اپلیکیشن نقاشیادانلود اپلیکیشن نقاشیا

سوالات متداول

همراه پشتیبانی 24 ساعته

دریافت آثار از طریق ایمیل و انتشار آن

ارسال فایل گرافیکی

logo-samandehi
  • نمادهای نقاشیا
دروازه پرداخت معتبر
مجوز-شامد-اپلیکیشن-نقاشیا.....

پشتیبانی و مشاوره رایگان

ورود به تلگرام و چت با کارشناسان

ورود به پیج رسمی ما در اینستاگرام

صفحه اینستاگرام

سبد خرید