دسته بندی نشده

معرفی گل ارکیده و اطلاعاتی کاربردی و جالب درباره آن

معرفی گل ارکیده و اطلاعاتی کاربردی و جالب درباره آن

معرفی گل ارکیده

مثل همه مطالب معرفی گل و گیاه وبلاگ گُل‌سِتان برای شروع این مطلب نیز ابتدا سراغ معرفی گل می‌رویم؛ با خرید گلدان ارکیده می توانید یکی از بهترین گل‌هایی طبیعی را عزیزانتان هدیه بدهید. بعضی از گونه‌های این گل می‌توانند حتی بیشتر از 100 سال هم زنده بمانند! ارکیده با حدود 25000 گونه رسمی ثبت شده، متنوع‌ترین گل دنیاست. فرقی نمی‌کند هوا بسیار گرم است یا خیلی سرد، ارکیده در همه جای جهان رشد می‌کند!
این گل ریشه و پیاز معمولی ندارد بلکه ریزوم دارد. ارکیده گل ملی کشور کلمبیاست و بیشترین ارکیده‌های جهان را هم می‌توان در آمریکای جنوبی پیدا کرد.

تاریخچه

کلمه ارکیده، از واژه یونانی Orkhis گرفته شده است. این گل توسط یک گیاه شناس یونانی نامگذاری شده است. طبق باورهای یونان باستان، این گل مربوط به قدرت باروری مردان است. آن‌ها باور داشتند که زن و شوهر می‌توانند توسط این گل جنسیت فرزند خود را تعیین کنند. باور داشتند که اگر پدر یک ارکیده بزرگ را بخورد، فرزند پسر خواهد شد و اگر مادر یک ارکیده ضعیف را بخورد، فرزند آنها دختر خواهد بود.
در دوران ویکتوریا، این گل به قدری کمیاب شده بود که مردم آن را مانند وسیله ای گران‌بها نگهداری می‌کردند و به دنبال جمع آوری آن بودند، درست مثل یک کلکسیون با ارزش!

نماد و معانی

پس از معرفی گل ارکیده نوبت به توضیحاتی در مورد نماد و معانی این گل زیبا می‌رسد.
این گل نمادی برای باروری، ظرافت و زیبایی است. اما هر رنگ، معنی خاص دیگری را هم منتقل می‌کند.
برای مثال ارکیده سفید نماد معصومیت و خالص بودن، ارکیده صورتی نمادی برای دنیای زنانه، لذت و شادمانی، ارکیده زرد یادآور دوستی و ارکیده نارنجی نشانه غرور و افتخار است.

سمی بودن

خوشبختانه ارکیده سمی نیست و هیچ خطری برای حیوانات خانگی ندارد، اما توصیه می‌شود آن را دور از دسترس کودکان خود نگه دارید.

خرید گل ارکیده از نقاشیا

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *