مجله ی نقاشیا

این کودکان در آینده دچار مشکلات جنسی می شوند !

دختران زیادی هستند که دوست دارند مثل پسرها رفتار کنند، لباس های پسرانه بپوشند و با اسباب بازی های آنها بازی کنند.

شایلو، دختر آنجلینا جولی و برد پیت لباس ها یپسرانه به تن میکند و میخواهد که همه «جان» صدایش کنند. اما آیا چنین نشانه هایی تنها بیانگر شیطنت پسروار او هستند یا می توانند آغازی برای مشکلات جنسی باشند؟
شایلوی هشت ساله دیگر نمی خواهد دختر باشد، او نمی خواهد شایلو باشد و زمانی که برد پیت او را شایلو صدا می زند به میان حرف او پریده و می گوید: « من شایلو نیستم، من جان هستم». حالا دیگر تمام خانواده او را جان صدا می کنند و حتی در مراسم افتتاحیه فیلم اخیر مادرش، «ناشکسته»، نیز او کت و شلوار و کراواتی شبیه به برادرهایش، پکس و مدوکس، پوشیده بود. و رفتارهای پسروار او مدتی است که دارند بیشتر می شوند.
سال 2010 در مصاحبه با مجله «Vanity Fair» آنجلینا جولی گفته بود: « او می خواهد پسر باشد. موهایش را کوتاه کرده است. دلش می خواهد ظاهر و لباس هایش مثل پسرها باشد. فکر می کند مثل برادرانش است».

دختران زیادی هستند که دوست دارند مثل پسرها رفتار کنند، لباس های پسرانه بپوشند و با اسباب بازی های آنها بازی کنند. اما وقتی کودکی می خواهد تبدیل به یکی از افراد جنس مخالف بشود چه؟ آیا این نشانه مشکلات هویتی و ناآرامی است؟ یا تنها بخشی از رشد طبیعی آنهاست؟

لیندا بلر، روانشناس و نویسنده کتاب «کودک خوشحال»، می گوید که نباید عکس العمل شدیدی نسبت به این مسئله نشان داد. این موضوع دلایل بسیار زیاد دیگری می تواند داشته باشد. برای کودکی مثل شایلو، این مشکل می تواند تنها ناشی از داشتن سه برادر در منزل باشد، هرچند که او دو خواهر نیز دارد. کودکانی که خواهر یا برادر بزرگتر از خود دارند، تمایل شدیدی به تقلید رفتار آنها دارند، به ویژه اگر او از جنس مخالفشان باشد. این یک مرحله طبیعی در زندگی بسیاری از کودکان است.

همچنین، چنانچه کودک در وضعیتی مشابه شایلو، جزء فرزندان میانی خانواده باشد، این مسئله می تواند ناشی از نیاز آنها به جلب توجه باشد. گاهی کودکانی که در خانواده های پرجمعیت زندگی می کنند به شدت دنبال راهی برای به دست آوردن توجه اطرافیان هستند. درنتیجه به هر رفتاری برای جلب توجه والدین دست می زنند.

علاوه بر این والدین باید توجه داشته باشند که کسب تجربه بخشی از روند رشد هر کودکی است. ذهن بسیاری از بچه های 3 تا 6 ساله درگیر مسئله جنسیت (مذکر و مونث) و مفهوم «پدر» و «مادر» است، و این درگیری ذهنی برای برخی کودکان بیشتر طول می کشد. اما این کاملا طبیعی است که این موضوع ذهن همه کودکان را به خود مشغول کند.

در مورد پسرانی که می خواهند مثل لباس های دخترانه بپوشند یا رفتارهایی که به عنوان رفتار دخترانه برداشت می شوند از خود بروز می دهند، وضعیت بدتر نیز میشود. زیرا والدین آنها حاضر به پذیرش این مسئله نیستند. زمانی که دختری رفتارهای پسروار از خود نشان می دهد، خانواده به راحتی با این مسئله کنار می آید و مشکل چندانی در این قضیه ندیده و تغییری در رفتار خود با کودک نمی دهد و شاید حتی خوششان نیز بیاید. اما وقتی پسری رفتارهای دخترانه از خود بروز دهد آنها عکس العمل نشان می دهند و چنین رفتاری را از او نمیپذیرند.

یکی از موسسات خیریه که به خانواده هایی که کودکانی با مشکلات جنسیتی دارند کمک می کند، اعلام کرده است که بیشتر تماس هایی که با آنها گرفته می شود از طرف والدینی است که فرزند پسری با چنین مشکلی دارند. این مسئله بدین دلیل نیست که بیشتر پسران با چنین مشکلاتی دست به گریبان می شوند، بلکه بدین دلیل است که دخترک شیطانی که رفتارهای پسرانه دارد خیلی مشکل بزرگی به نظر پدر و مادرش نمی آید، اما پسری که با عروسک باربی بازی می کند وحشت بزرگی در والدینش ایجاد می کند.

اما طبق گفته بلر این نگرش می تواند برای کودک بسیار مخرب باشد و چیزی است که والدین باید تلاش بسیاری برای پذیرش آن داشته باشند. آنها باید صبر کنند و ببینند چه می شود. او می گوید: «عکس العمل من به پدر و مادرهایی که می گویند دخترم لباس پسرانه می پوشد یا پسرم پیراهن به تن می کند این است که می گویم بنگرید، بپذیرید و ببینید. چنانچه این کار را برای جلب توجه انجام دهند خود بخود برطرف خواهد شد، اگر از روی کنجکاوی باشد فرصت رفع این کنجکاوی را به آنها می دهید. و اگر واقعی باشد به آنها فرصت می دهید تا خود واقعیشان را بیابند». زیرا این رفتار ها می توانند نشانه مشکلات جدی جنسیتی باشند و ممکن است ناشی از دوجنسه یا همجنس گرا بودن او باشند. 

چنانچه این نشانه ها برای چند سال ادامه پیدا کنند باید کودک را نزد مشاورانی برد که بتوانند به او در زمینه مسائل هویتی و جنسیتی کمک کنند. این مسئله به ویژه در زمانی که کودک به سن بلوغ نزدیک می شود اهمیت و جدیت بیشتری خواهد داشت. البته این را نیز در نظر داشته باشید که نباید بلافاصله در مقابل این مسئله عکس العمل نشان داده و بدین صورت توجه کودک را بیشتر به این مسئله جلب کنید. تا قبل از سن بلوغ نیاز چندانی به گرفتن مشاوره تخصصی در مورد این مسئله نیست و اگر چنین کاری می کنید بهتر است کودک را در روند مشاوره دخالت ندهید.

بلر می گوید: «موضوع را بپذیرید. لازم نیست هیچ کاری انجام دهید. چیز ترسناکی وجود ندارد. زیرا این روند کاملا تدریجی است و حتی اگر کودک نیاز به کنترل هورمون داشته باشد حداقل قبل از اقدام به این عمل باید  موضوع دو سال مورد بررسی قرار بگیرد. بدترین چیز عجله کردن است.این یک تصمیم بسیار بزرگ و اساسی است».

اما ادی دیویس، درمانگر جنس- روانی، می گوید چنانچه کودک یا نوجوان شما علائم بیقراری و افسردگی داشته باشد، والدین باید سریعا به دکتر مراجعه کنند. او می گوید: «کودکانتان را آنگونه که هستند بپذیرید اما چنانچه تا حدی خود را با جنس مخالف یکسان بداند که برای خودش یا خانواده ایجاد ناآرامی کند، طلب کمک کنید. این نشانه ها ممکن است شامل آسیب رسانی به خود، رفتارهای مخرب و یا افسردگی شوند».

اما مهمتر از همه این است که والدین به یاد داشته باشند که این رفتارها لزوما نشانه تمایلات همجنس گرایانه یا دوجنسه بودن فرزندشان نیستند. این کارها می توانند به دلیل کنجکاوی یا واکنش نسبت به خواهر و برادران یا خانواده باشند. آنها را بپذیرید و در نظر داشته باشید که شما با این که فکر می کنید شناخت کافی از کودکانتان دارید هنوز آنها را کامل نمی شناسید و شناخت آنها زمان خواهد برد. شما هم باید مانند آنجلینا جولی و برد پیت به کودکتان فرصت کافی بدهید تا خودش را بشناسد.

با تشکر

تیم نقاشیا

شخصیت کودکانتان را خرد نکنید، مقایسه نکنید !

بیشتر والدینی که از تحقیر برای کنترل و تربیت فرزند استفاده می کنند، در واقع آن را روشی برای تلنگر زدن به کودکان خود می دانند یا حداقل تحقیر را روشی برای کنترل کودک می دانند.
تکریم در لغت به معنای تعظیم ، بزرگداشت و حرمت ، احترام گذاشتن است و تحقیر سرزنش کردن و نقطه مقابل آن است.
تحقیر در هر سنی مشکل ساز است اما در دوران کودکی می تواند تاثیر گذار تر با شد زیرا تاثیر کلمات بر روی کودکان بیشتر است. تحقیقات نشان داده است که هر فرد در ۱۰ سال اول عمر خود به طور متوسط با حدود ۱۵۰ هزار پیام و واژه منفی مواجه می شود و بیشتر این پیام ها با محتوای «بی عرضه، تنبل، شلخته، دست و پا چلفتی، خنگ، بی شعور، بی مسئولیت، تو هیچی نمی شی، بکن نکن، برو نرو، حرف نزن، نخور، بشین نشین،دست بزن نزن، به جز خرابکاری کار دیگری بلد نیستی» است.
این پیام را اکثرا خانواده و در درجه بعدی دوستان و در نهایت معلم و مدرسه به ذهن کودک تزریق می کنند و بیشتر والدینی که از تحقیر برای کنترل و تربیت فرزند استفاده می کنند، در واقع آن را روشی برای تلنگر زدن به کودکان خود می دانند یا حداقل تحقیر را روشی برای کنترل کودک می دانند.
از ائمه اطهار روایات بسیاری در مورد تکریم و احترام به کودکان وارد شده است. رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم در این باره می فرمایند : به بزرگسالان خود احترام کنید و نسبت به کودکان خویش ترحم و عطوفت نمایید.(۱)
همچنین از امام علی علیه السلام روایت شده است : در خانواده خود با کودکان عطوف و مهربان باش و بزرگترها را احترام کن.(۲)
از مصادیق تحقیر کودکان می توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱)مقایسه و ارزیابی او با دیگران
۲) طعنه زدن و سرزنش کودک در مقابل دیگران
۳)سلام نکردن به کودک
۴)نظارت افراطی برکودک
۵)تذکر پی در پی
۶)صدا کردن کودک با القاب ناپسند
۷)تحمیل امور بر کودک
۸)اجازه ندان به کودک برای صحبت کردن و کامل کردن گفتارش
۹)عدم توجه به قول و قرار با کودک
۱۰)داشتن انتظارات فراتر از توان کودک
۱۱)نیشخند و پوزخند کردن کودک و……
تحقیر کردن عوارض جسمی و روانی را بر فرد تحقیر شده باقی می گذارد مانند:
کمبود اعتماد به نفس: اولین و مهمترین آسیب کاهش عزت و اعتماد به نفس است هر چقدر عزت نفس کودک پایین تر باشد امید و آرزو های او دچار نقصان می شود و اینگونه کودکان در برقراری ارتباط با دیگران به مشکل خواهند خورد و در بزرگسالی به این باور خواهند رسید که قادر به انجام هیچ کاری نیستند.
افسردگی: دومین مورد که می توان به آن اشاره کرد افسردگی است تحقیقات در این زمینه نشان داده است که تحقیر مدام و سرزنش کودک امکان بروز افسردگی را در بزرگسالی افزایش خواهد داد.
والدینی که به منظور کنترل رفتار کودک آنها را مورد سرزنش ، تحقیر و تنبیه بدنی قرار می دهند منتظر بروز رفتارهای خشونت آمیز در کودکان خود باشند در واقع این کودکان از شیوه رفتاری والدین خودشان برای رفتار بادیگران استفاده می کنند
خجالتی بودن: کم رویی و خجالتی بودن یکی دیگر از اختلالاتی است که ممکن است در اینگونه کودکان دیده شود مقایسه شدن کودک با دیگران ، جدی نگرفته شدن از سوی والدین ازجمله اموری هستند که به خجالتی شدن فرزندان منجر می شود.
ایجاد شخصیت ناسازگار :کنترل ، تحقیر، سرزنش مدام کودک تاثیرات منفی بر شخصیت آنها دارد و موجب ایجاد یک شخصیت نا سازگار می شود. کودکی که تلاش می کند در مقابل شما بایستد و مقابله به مثل کند.
خشونت: نکته دیگر آن است که والدینی که به منظور کنترل رفتار کودک آنها را مورد سرزنش ، تحقیر و تنبیه بدنی قرار می دهند منتظر بروز رفتارهای خشونت آمیز در کودکان خود باشند در واقع این کودکان از شیوه رفتاری والدین خودشان برای رفتار با دیگران استفاده می کنند.
عدم توانایی ارتباط صحیح با دیگران : در بعضی از مواقع احساس حقارت چنان تاثیری بر روی فرد می گذارد که فرد مبتلا جرات معاشرت با مردم را پیدا نمی کند و از ترس اینکه مبادا در جمع مورد تحقیر واقع شود کناره گیری را به هرگونه برقراری رابطه ای ترجیح می دهد.
خود کم بینی : با سرکوب اعتماد به نفس در فرد ی که مورد تحقیر واقع شده است این مسئله به مرور باعث به وجود آمدن حس خود کم بینی در فرد می شود. او احساس خواهد کرد برای انجام هیچ کاری لیاقت دارد و دیگران از او بهتر هستند.
از دست دادن مهارت نه گفتن : کودکی که در خانواده به خصوص در بر خورد با والدین تحقیر و سرزنش می شود اعتماد به نفسشان کاهش می کند ، این گونه افراد که دارای اعتماد به نفس پایینی هستند در مقابل خواسته های دیگران جرات نه گفتن را از دست می دهند.
از عواقب جسمی که ممکن است کودکانی که مورد بی مهری و بی توجهی والدین قرار گرفته اند با آن مواجهه شوند می توان به مواردی همچون بی اشتهایی ، پر خوری ، هیجانات منفی ، اختلال در خواب، و حتی ترس و شب ادراری اشاره کرد.

با تشکر

تیم نقاشیا

ظروف قلع بسته بندی شده DIY Twine 1. صفحه اصلی
 2. صنایع دستی

ظروف قلع بسته بندی شده DIY Twine

وقتی خودم را به قوطی قلع خیره کردم ، فقط به سطل بازیافتم انداخته بودم و فکر می کردم که چگونه برس های آرایشی نامرتب و پراکنده من را محکم نگه می دارد ، تصمیم گرفتم کمی از پیچ و تاب های پیچ دار به سبک کشوری را نیز به کار ببرم! بنابراین ، نحوه تهیه این ظرف قوطی حلقه ای پیچیده DIY را امتحان کنید و آن را امتحان کنید!

ظرف قوطی قلع پیچیده شده با ریسمان

زمانی که من یک قوطی تهیه کرده بودم ، از قبل تصمیم گرفته بودم که بیشتر بسازم. البته ، من مطمئن شدم که مراحل خود را برای بقیه شما نیز طبق معمول شرح می دهم. این دستورالعمل های گام به گام را با عکس کامل بررسی کنید! اگر ترجیح می دهید به جای کلمات نوشته شده ، یک آموزش تصویری را دنبال کنید ، به انتهای این پست بروید تا آنچه را که بدنبال آن هستید پیدا کنید.

ظرف قوطی قلع پیچیده Twine

برای این پروژه ، شما نیاز دارید:

 • نمد قرمز
 • نخ قرمز
 • چسب گرم
 • قیچی
 • قوطی قلع
 • نخ طناب نازک

مرحله 1: اقلام خود را تهیه کنید

مواد خود را جمع آوری کرده و همه آنها را در دسترس قرار دهید!

قوطی قلع بسته بندی شده با نخ ، حاوی مواد است

مرحله 2: قلب را برش دهید

مربع یک اینچ در یک اینچ را از گوشه نمد قرمز خود برش دهید. مربع را یک چهارم بچرخانید تا شبیه الماس شود. گوشه ای که اکنون رو به پایین است ، در انتهای پایین تزئین قلب قوطی شما قرار می گیرد. گوشه های کناری و بالایی را با قیچی خود گرد کنید تا دو شکل معمولی گرد در بالای قلب ایجاد شود. دل را برای بعدها کنار بگذارید.

قوطی قوطی حلقوی پیچیده شده دارای کاغذ است

قوطی قلع بسته بندی شده با نخ ، حاوی کاغذ قرمز است

قوطی قلع بسته بندی شده با ریسمان می تواند قلب را در خود جای دهد

مرحله 3: شروع به بسته بندی کنید

ریسمان قوطی قلع خود را بپیچید! از انتهای قوطی شروع کنید ، یک نقطه چسب را دقیقاً در لبه زیرین بچسبانید تا انتهای آن را محکم کنید و سپس چسب بیشتری را در امتداد لبه بمالید. طناب ریسمان را به دنبال چسب به دور لبه بپیچانید تا بچسبد. سپس مجدداً با انتهای خود ملاقات می کنید ، چسب داغ را در امتداد طنابی که تازه گذاشته اید بمالید و با حرکات پیچشی ادامه دهید. این روند را ادامه دهید تا طناب نخ به صورت مارپیچ تا انتهای قوطی به لبه بالایی برسد. من نخ را تا جایی که می توانستم در نزدیکی دهانه چسباندم تا زمانی که قوطی من تمام شد. طناب اضافی را بریده ، یک نقطه چسب دیگر بزنید و انتهای جدید را بچسبانید. به قسمت اول در پایین برگردید و اگر شل است یا آشکارا در معاشرت است ، آن را بهتر بچسبانید.

طناب قوطی قلع بسته بندی شده با ریسمان

طناب بسته بندی شده با قلع می تواند طناب بپیچد

ظرف قوطی قلع پیچیده شده می تواند چسب اضافه کند

پرس قوطی قوطی حلقوی پیچیده شده

ظرف قوطی قلع پیچیده شده انتهای آن را برش می دهد

قوطی حلقه ای پیچیده شده با قلم با انگشت فشار دهید

مرحله چهارم: قلب را بچسبانید

با قیچی خود یک سوراخ کوچک در نزدیکی دیپ بالای قلب خود ببرید. من این کار را به صورت عمودی از وسط تا کردم و یک برش افقی کوچک ایجاد کردم و سپس آن را باز کردم ، قیچی هایم را به داخل حفره ای که به سمت پایین به سمت پایین قلب اشاره می کرد ، کشیدم و یک برش عمودی کوچک ایجاد کردم تا چیزی را از طریق دهانه عبور دهم. چروک نمدی را ایجاد نکنید در مرحله بعد ، طول نخ قرمز را در حدود پنج اینچ ببرید و یک سر آن را از سوراخی که در قلب خود بریده اید عبور دهید. قلب را تا مرکز طول نخ بکشید و نخ را به صورت گره ای در فرورفتگی بالای قلب ببندید تا در آن مکان بماند.

قوطی قلع پیچیده شده با طناب ، طناب قرمز را برش می دهد

قوطی حلقه ای پیچیده می تواند حاوی قلب قرمز باشد

قوطی قوطی حلقوی پیچیده 1 عدد

قوطی قلع پیچیده شده با نخ می تواند رشته اضافه کند

قوطی حلقه ای پیچیده شده می تواند رشته کاتینگ داشته باشد

حلقه قوطی قوطی حلقه ای پیچیده شده

مرحله 5: قلب را وصل کنید

قلب را در مقابل هر قسمت از قوطی قلع که می خواهید قسمت جلویی آن قرار داشته باشد ، در فاصله یک سانت از دهانه بالا قرار دهید و دو انتها را از آنجا دوبار دور قوطی بپیچید تا در جلو در بالای قلب به هم برسند. . انتهای آن را در کمان دو گره ای گره بزنید و در صورت لزوم قسمت اضافی را کوتاه کنید.

ظرف قوطی حلقوی پیچیده می تواند طرح را اضافه کند

قوطی قلع پیچیده شده با طناب دارای ظرف قوی است

قوطی قلع پیچیده شده در ریسمان دارای ظرف روستایی است

قوطی حلقه ای پیچیده می تواند حاوی غذای روستایی باشد

وویلا! همه شما دکوراسیون بسیار شیک خود را به پایان رسانده اید و آماده انتخاب آنچه می خواهید در آن قرار دهید ، هستید. حتی با گلهای کوچک شکوفا از بالای آن زیبا به نظر می رسد! فقط در صورت تمایل به انجام این پروژه برای خودتان ، در اینجا یک فیلم آموزشی فوق العاده به شما کمک می کند!

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده است *حتما از فروشگاه آنلاین نقاشیا بازدید کنید، جهت مشاهده در بالای صفحه روی گزینه ی صفحه ی اصلی کلیک کنید.

Source link
#ظروف #قلع #بسته #بندی #شده #DIY #Twine

ریش پرپشت

چیکار کنیم ریشمان پر پشت شود؟ 9 ترفند جدید در سال 2021

چیکار کنیم ریشمان پر پشت شود؟ 9 ترفند جدید در سال 2021
https://honarfardi.com/wp-content/uploads/2021/06/word-image-73.jpeg

آیا از اینکه قسمت هایی از ریش تان خالی است، خسته و ناامید شده اید؟ نگران نباشید! شما هنوز هم جذاب هستید.در این مقاله همه چیزهایی که در مورد ریش لازم است بدانید را به شما توضیح خواهیم داد. الگوی رشد ریش در مردان متفاوت است و در بعضی از افراد کچلی هایی لابلای ریش وجود دارد که در این قسمت به شما آموزش می دهیم چگونه ریش های پرپشت تری داشته باشید و در مورد راهکارهای تخصصی با شما صحبت خواهیم کرد.
همچنین لیستی از ۹ مورد بسیار مهم برای مبارزه با خالی بودن لابلای ریش به شما معرفی می کنیم.
اول از همه اجازه دهید که ریشه هایتان رشد کند
شاید این موضوع برایتان واضح و مشهود به نظر برسد اما خودتان متوجه نیستید که استرس مانع از این قضیه می شود. بسیاری از مردم فکر می کنند که در عرض یک هفته ریش هایشان باید کاملا پر شود اما این اتفاق رخ نمی دهد. اگر لابلای ریش شما خالی است، باید چند ماه به آن فرصت دهید تا به طور کامل رشد کند.
دوم این که اگر مو های بور و روشنی دارید، به عنوان مثال ریش های شما قهوه ای روشن یا بلوند هستند، قطعاً بعضی از قسمت ها روشن تر از قسمت‌ های دیگر بوده و خالی به نظر می رسد اما اگر مدت زمان بیشتری صبر کنید، رنگ ریش هایتان تیره تر می شود. بنابراین با رعایت چند نکته می توانید ضخامت و پررنگ شدن ریش ها را شاهد باشید؛ بدون اینکه عجله کنید.
2-آیا هیچ ریشی در قسمت وسط صورت ندارید؟ نگران نباشید!
نباید خالی بودن ریش در بالای لب را خیلی جدی بگیرید. یک دقیقه در گوگل سرچ کنید. نام بازیگران مرد مشهور را تایپ کنید. بازیگرانی مثل:

جانی دپ
کیت هرینگتون
لئوناردو دی کاپریو

همه این مردان در زیر بینی خود فضای خالی از ریش دارند و همین نقطه خالی برای بسیاری دیگر از افراد مشهور هم وجود دارد. بدانید این قضیه کاملا طبیعی است و نباید از آن ترس داشته باشید.
3-شیو کردن، ریش ها را ضخیم تر نمی کند
این مسئله هزاران بار گفته شده است اما هنوز افراد بر این عقیده هستند که اگر ریش هایم را شیو کنم، دوباره ضخیم تر از قبل رشد می کند اما بسیاری از مردان کچل این موضوع را امتحان کردند و هیچ اتفاق خاصی برایشان نیافتاده است. همین قضیه علاوه بر مو برای ریش هم صدق می کند . پس اگر موهای تان را شیو می کنید و انتظار دارید که چند هفته بعد ضخیم تر و پرتر شود، باید بگویم که کارتان اشتباه است و چنین اتفاقی رخ نخواهد داد. به ریش های خود زمان بیشتری بدهید. به عنوان مثال حداقل دو ماه صبر کنید تا رشد ریش های شما کامل شود.
4-ممکن است ماینوکسیدیل یا مکمل ها کمک کننده باشند
در دو سال گذشته ویتامین های زیادی مخصوص رشد مو در بازار معروف شدند و معمولاً در اکثر آن ها بیوتین و ویتامین ب 7 به کار رفته است که این ویتامین اساساً مسئول رشد مو و ناخن است. بنابراین اگر به دنبال افزایش رشد ریش هستید، احتمالاً این ویتامین به شما کمک کند اما نکاتی هم هست که علت کارآمد نبودن این ویتامین را به شما می گوید.
اگر هر روز مولتی ویتامین مصرف کنید، احتمالاً بیوتین بیشتری به بدن تان می رسد اما ممکن است ویتامین b۷ِ بیش از حد اضافه در بدن جمع شود که باعث افزایش ریش و سبیل نخواهد شد.
در چنین حالتی یک رژیم غذایی سرشار از گوشت گاو، آجیل، تخم مرغ و لوبیا احتمالاً ویتامین‌ های بیشتری را به بدن شما برساند.
مردان از چه نوع چهره زنانه خوششان می آید؟ زنان چطور؟(جدید ترین تحقیقات)
اگر شما یک رژیم غذایی سالم را دنبال کنید، مصرف مکمل غیر ضروری است و فقط هدر دادن پول محسوب می شود.بسیاری از ما به دنبال یک قرص جادویی هستیم که ریش و سبیلمان را ضخیم تر و پرپشت تر کنیم اما فراموش می‌ کنیم که ژنتیک در این مورد نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.
اگر بتوان فقط یک راه حل برای خالی بودن لابلای ریش معرفی کرد، آن هم استفاده از ماینوکسیدیل است
این ماده فعال در رژائین هم وجود دارد و به رشد دوباره مو کمک می کند. ماینوکسیدیل در ابتدا فقط برای پوست سر استفاده می شد. البته عوارض جانبی آن جدی هستند و قبل از استفاده حتما باید با پزشک مشورت کنید.
5-هر چقدر که سن بالاتر برود، ریش ها پرتر می شوند
معمولاً در اوایل ۲۰ سالگی و در سن تینیجری و نوجوانی، ریش  ها کمی خالی هستند و علت آن هم این است که شما به طور کامل بالغ نشده اید.پس توقع نداشته باشید زمانی که به بلوغ می رسید، ریش های کامل را تجربه کنید. معمولاً این ریش ها با فضاهای خالی روی صورت شما ظاهر می‌ شوند و به مرور زمان و در طول چند سال کم کم پر می شوند.

خیلی دوست داشتیم که به شما یک جواب قطعی می دادیم. به عنوان مثال می گفتیم که در ۲۵ سالگی ریش شما به طور کامل پر می شود اما چنین چیزی امکان ندارد.
موی صورت مردان با سرعت های متفاوت رشد می کند و ژنتیک هم در این مسئله نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. بنابراین به مردان فامیل خود نگاه کنید‌. به الگوی ریش شان دقت کنید. احتمالا متوجه خواهید شد که ریش شما در چه زمانی پر می شود.
6-بلند شدن ریش برای بعضی از مردان بیشتر طول می‌ کشد
این قضیه خبر خوبی محسوب نمی شود اما بعضی از مردان رشد ریش سریع تری دارند. پس بهتر است دیگر نگران فضا های خالی نباشید‌ شاید ریش شما دیرتر رشد می کند.
تنها کاری که باید انجام دهید، این است که به طور منظم به آرایشگاه مراجعه کنید و ریش روی گونه و چانه را با یکدیگر متعادل و مرتب کنید تا همه ریش ها به یک اندازه بلند شوند.
خانم ها چه مدل ریشی را می پسندند و از چه ریشی متنفرند؟
7-با وجود همه چیزهایی که در بالا گفتیم، باز هم ممکن است که ریش ها به طور کامل پر نشوند
باید این واقعیت را قبول کنیم که مو فقط بخشی از بدن ما را تشکیل می‌ دهد و همه آن چیزی که ما می‌ خواهیم نیست‌. بنابراین ممکن است بریزد یا در جا هایی رشد کند که به آن تمایلی نداریم. همین مورد برای ریش هم صدق می کند.
ریش و سبیل با سرعت های متفاوتی رشد می کنند اما دو راه پیش روی شماست:
در چنین حالتی که ریش های کم پشتی دارید، می‌ توانید ریش خود را کوتاه کنید تا دیگر نگران فضاهای خالی نباشید.یا این که ریش های خود را کوتاه نگه دارید و با فضا های خالی کنار بیایید.
8-شانه یا براش می تواند معجزه کند
هنگامی که از شانه های تهیه شده از مو های ضخیم برای صورت استفاده می کنید ، کنترل بیشتری روی رشد ریش دارید.در واقع با انجام این کار رشد مو های ریش را تمرین می دهید. یعنی هنگامی که به طور منظم ریش های صورت خود را شانه می کنید، قادر خواهید بود جهت رشد ریش را دستخوش تغییر کنید. به عنوان مثال اگر ریش های شما خیلی سیخ هستند یا به داخل دهان تان می‌ آیند و شما را هنگام غذا خوردن عصبی می کنند، می توانید آن ها را به یک طرف شانه کنید ‌.

بعد از چند هفته رشد ریش ها به همان جهتی می روند که آن ها را شانه زده اید.
اگر هم لابه لای ریش‌ های شما خالی است، می توانید با شانه زدن جهت رشد ریش ها را بپوشانید تا فضای خالی کمتر به چشم بیاید؛ به شرطی که از براش و شانه مخصوص ریش استفاده کنید .
9-شاید وکس ریش بتواند به شما کمک کند
وکس کردن ریش در دنیای مردان خیلی طرفدار ندارد و علت آن هم هنوز مشخص نیست. این روش می‌ تواند برای افرادی که ریش های خالی دارند یا افرادی که می‌ خواهند استایل ریش خود را تحت کنترل بگیرند ، عالی عمل کند.
چه چیزی برای رشد ریش خوب است؟ بایدها و نبایدها
این وکس ها از موم زنبور عسل و کمی نرم کننده درست شده اند و رشد ریش های شما را متعادل می کنند. در نتیجه شما با استفاده از این روش می توانید رطوبت یا خشکی اضافه ریش ها را متعادل کنید.
یک ویدیوی عالی و کوتاه درباره پرپشت شدن ریش

 

هنر فانوس کاغذی DIY 1. خانه
 2. صنایع دستی

هنر فانوس کاغذی DIY

به تازگی ، من کمی مشغول کار کاغذ مخملی شده ام ، بنابراین من در حال طراحی یک کار هنری هستم که دوستانه بچه ها باشد و واقعاً استفاده از این چرم را می کند. به این ترتیب به این فکر رسیدم که به بچه هایم کمک کنم تا فانوس های کاغذی هنری و کمی ترسناک یا گوتیک بسازند! اگر می خواهید آن را امتحان کنید ، بررسی کنید که چگونه این هنر فانوس کاغذی DIY را ساخته ام.

هنر فانوس کاغذی دی

وقتی در مورد پروژه صحبت می کردم ، تعدادی از والدینی که من می شناختم آنها قبلاً فانوس درست نکرده بودند یا از کاغذ مخملی استفاده نکرده بودند ، بنابراین بلافاصله فانوس دیگری ساختم که می توانم مراحل انجام آن را مستند کنم تا مراحل را برای دیگران به اشتراک بگذارم. این دستورالعمل های گام به گام را با عکس کامل بررسی کنید! اگر ترجیح می دهید به جای کلمات نوشته شده ، یک فیلم آموزشی را دنبال کنید ، به انتهای این پست بروید تا آنچه را که بدنبال آن هستید پیدا کنید.

برای این پروژه ، شما نیاز دارید:

 • یک مداد سفید
 • قیچی ناخن منحنی
 • کاغذ سیاه
 • یک چوب چسب
 • مخمل سفید
 • قیچی کوچک (مانند قیچی ناخن ، برای جزئیات)

مرحله 1: مواد خود را جمع آوری کنید!

لیست خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که هر آنچه را که نیاز دارید تهیه می کنید.

مواد فانوس کاغذی DIY

مرحله 2: فانوس را شکل دهید

شکل فانوس خود را ترسیم کنید. ابتدا ، کاغذ سیاه خود را به صورت عمودی یا عمودی بچرخانید و لبه پایینی را حدود نیم اینچ به داخل بچسبانید و آن را تا انتها چین دهید. این یک زبانه خواهد بود که به شما کمک می کند فانوس را در انتها ببندید تا عمودی ایستاده و به درستی بدرخشد. در مرحله بعد ، با نگه داشتن اولین قطعه ، لبه زیرین چین دار جدید را به سمت بالا بیاورید تا به طور یکنواخت با لبه بالایی برخورد کرده و چین جدید مرکز را چین دهد. قطعه را به سمت بالا باز کرده و آن لبه پایینی را به سمت پایین حرکت دهید تا به طور یکنواخت در امتداد چین و چروکی که در مرکز ایجاد کرده اید بنشینید و چین دیگری ایجاد کنید که کاغذ در آن مکان جدید به سمت پایین تا می شود. سپس لبه بالایی را به سمت پایین بیاورید تا با چین و چروک مرکزی نیز مطابقت داشته باشد و چین دیگری را ایجاد کنید که از بالا جمع می شود. وقتی صفحه را به طور کامل باز کنید ، خواهید دید که خطوط چین دار کاغذ سیاه شما را به چهار قسمت مساوی تقسیم می کند. صفحه خود را به صورت افقی یا افقی بچرخانید و لبه پایینی جدید و بلندتر را به سمت بالا تا کنید تا تقریباً در نیمه راه لبه بالایی قرار گرفته و آن را چین دهید تا خط دیگری ایجاد شود. وقتی باز می کنید که، شما یک خط چین افقی جدید خواهید داشت که تمام چین های عمودی را که قبلاً ایجاد کرده اید قطع می کند. صفحه را کاملاً بچرخانید تا خط افقی در بالای صفحه باشد. حالا شما آماده ترسیم الگوی برش خود هستید!

کاغذ دیواری فانوس کاغذ سیاه و سفید

کاغذ دیافراگم هنر کاغذ تاشو

کاغذ دیواری کاغذ تاشو فانوس هنری

هنر فانوس کاغذی DIY مرحله 1

مرحله هنر فانوس کاغذی Diy

کاغذ دیواری فانوس کاغذی چین هندسی

هنر فانوس کاغذی DIY جغرافیایی تاشو

مرحله 3: ردیابی

از مداد سفید خود برای ترسیم اشکال برش دار که می خواهید هر طرف فانوس شما در فضا باشد استفاده کنید در زیر خط چین افقی ابتدا با کشیدن یک نیم دایره قوس دار ، سمت راست به سمت بالا ، درست زیر خط شروع کنید و بقیه جزئیات خود را زیر آن بکشید. این قسمت بالای هر “پنجره” یا کناره را ترسیم می کند و اطمینان حاصل می کند که به طور تصادفی هیچ جزئیاتی را خارج از فضای مورد نیاز خود ایجاد نکنید. در بالا در این خط ، اشکال ناهموار و نوک تیز مانند شاخه های درخت ترسیم خواهید کرد. اینها مانند لبه تزئینی بالای کاغذ مخملی شما قرار می گیرند. در زیر طاق خود ، شاخه ها ، شکل درختان یا هر آنچه را که می توانید تصویر کنید ترسیم کنید (من حتی شکل بیرونی یک گربه و اشکال گرد برخی از سنگ قبرها را در آن قرار دادم)! به یاد داشته باشید که یک حاشیه کوچک در اطراف لبه هر قسمت تا شده بگذارید که صحنه برش شما را قاب کند. همچنین سعی کنید به خاطر داشته باشید که در حال کار با اشکال به عنوان سایه هستید. شما باید بتوانید تمام قطعه مرکزی را برش دهید تا درخشندگی فانوس نمایان شود. اگر کارها را ساده تر کرد ، هنوز می توانید جزئیات بکشید و قطعات شناور داشته باشید ، اما به یاد داشته باشید که این جزئیات در داخل قرار خواهند گرفت و نشان داده نمی شوند ، و آن قطعات شناور (مانند ماه من) باید بریده شوند و دوباره چسبانده شوند. به طور جداگانه در جای خود قرار می گیرد و همه چیز را کمی پیچیده تر می کند.

مرحله 3 هنر فانوس کاغذی

هنر فانوس کاغذی مرحله 3a

قرعه کشی هنر فانوس کاغذی

استنسیل سفید فانوس کاغذی DIY

شابلون هنری فانوس کاغذی DIY

مرحله 4: برش

فضاهای مرکزی را در هر چهار قسمت خود قطع کنید! مراقب باشید که هر شکل یا جزئیاتی را که قرار است سایه یا سایه باشد قطع نکنید. اینجاست که نقطه کوچک قیچی ناخن به کارتان می آید. شروع کنید با قیچی خود را از طریق یک قسمت مرکزی با فضای زیاد فشار دهید و از آنجا برش دهید. شما انجام دهید نه می خواهید از لبه بریده و قاب سیاه فانوس را به هر طریقی بشکنید. شاخه ها را در بالا ، بالای چین افقی نیز برش دهید.

برش هنر فانوس کاغذی DIY

هنر فانوس کاغذی برش در اطراف شابلون

مرحله 4 هنر فانوس کاغذی

مرحله 5: کاغذ مخمل را اضافه کنید

کاغذ مخملی خود را با قاب مشکی خود اندازه بگیرید ، یک لبه کناری و لبه پایینی آن را با لبه های مربوطه روی قطعه سیاه رنگ کنید. بالای کاغذ حصیری را به سمت پایین و دور از شاخه هایی که بالای آن خط چین افقی بریده اید ، تا کنید. این بخش در بالای فانوس قرار خواهد گرفت و نیازی به پشت پرده حجمی ندارد. دوباره کاغذ مخملی را بردارید و مقدار اضافی را در قسمت بالای آن که آن را تا کرده اید ، و همچنین هر مقدار اضافی را در انتهای آن که زیر ، گوشه و پهلو را خط نزده اید ، قطع کنید. حالا شما یک تکه مخمل کاملاً برای قسمت های برش خورده فانوس خود دارید! با طرفی که خطوط مداد سفید خود را به سمت بالا کشیده اید ، چسب را روی تمام قاب مشکی خود بمالید (جز شاخه های بالای شما ، که به پشتی مخملی نمی چسبند) که به تازگی برش داده اید. مطمئن شوید که هر جزئیات و شکل کوچکی یک لایه چسب دارد. سپس کاغذ مخملی خود را به پایین بچسبانید ، لبه های پایینی و کناری آن را به کاغذ سیاه وصل کنید و یکبار دیگر یکنواخت بچسبانید. مطمئن شوید همه اشکال سیاه و جزئیات کوچک شما با موفقیت به کاغذ مخملی شما چسبیده است. وقتی این قطعه را برگردانید ، خواهید دید که تمام اشکال مجلسی شما در برابر چرم ایستاده است ، به این معنی که وقتی شمع چراغ چای را در فانوس قرار می دهید ، پشت آنها درخشش خواهند داشت!

مرحله 5 هنر فانوس کاغذی

مطبوعات هنر فانوس کاغذی Diy

چاپخانه فانوس کاغذی دی 1

Diy کاغذ فانوس هنر ahe

چسب فانوس کاغذی Diy

چسب هنری فانوس کاغذی DIY

مرحله ششم: کناره ها را بچسبانید

در حالی که طرف مشکی فانوس رو به روی شماست ، خطوط بخش ها و زبانه کوچک بسته خود را که قبلاً ساخته اید دوباره چین دهید تا مخمل نیز چین بخورد و فانوس مستطیلی ایستاده شما درست بنشیند. زبانه اضافی را به لبه سمت دیگر بکشید ، چسب را در قسمت سیاه آن بچسبانید و آن را به پشت یا قسمت مخملی لبه دیگر بچسبانید و شکل فانوس را ببندید. اکنون فانوس باید مستطیل شکل باشد و خود به خود بایستد.

مرحله 6 هنر فانوس کاغذی

مرحله چاپ فانوس کاغذی کاغذ دی

هنر فانوس کاغذی مرحله 6a

هنر فانوس کاغذی مرحله 6b

هنر فانوس کاغذی مرحله 6bc

یک شمع روشن چای با دقت روشن شده یا مجموعه ای از چراغ های سیم دار باتری را داخل فانوس بگذارید و ببینید که چگونه درخشش باعث می شود شکل های سایه دار سیاه همه برش های شما ظاهر شود! در صورت تمایل برای امتحان این پروژه برای خودتان ، در اینجا یک فیلم آموزشی فوق العاده برای کمک به شما وجود دارد!

1 نظر

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *حتما از فروشگاه آنلاین نقاشیا بازدید کنید، جهت مشاهده در بالای صفحه روی گزینه ی صفحه ی اصلی کلیک کنید.

Source link
#هنر #فانوس #کاغذی #DIY

تصویر سازی

تصویر سازی چیست؟ 10 نوع رایج آن که باید بشناسید

تصویر سازی چیست؟ 10 نوع رایج آن که باید بشناسید
https://honarfardi.com/wp-content/uploads/2021/07/word-image-105.jpeg

تصویر سازی به معنای بیان مفاهیم با استفاده از تصاویری ست که نویسنده با کمک آنها قصد انتقال متن یا پیامی را دارد. تصویر سازی به عبارت ساده تر شاخه ای از رشته ی گرافیک است که در آن تصویرگر با استفاده از تصویر، اقدام به روایتگری یا داستان پردازی می کند.
تصویر سازی بسیار متنوع است و می تواند از تصاویر بسیار واقع گرایانه و پیچیده تا تصاویر ساده و بچگانه را در بر بگیرد. از این هنر می توان در حوزه های متنوعی مانند تبلیغات، جلد کتاب ها، انیمیشن ها، نشریات و موارد بسیار زیاد دیگری استفاده نمود.
ابزارهایی که تصویرگران مختلف برای خلق آثار خود از آنها استفاده می کنند، بسیار متنوع هستند. امروزه از ابزارهای دیجیتال برای تصویر سازی استفاده می شود که برای اکثر هنرمندان نیز قابل دسترسی هستند. اگرچه پایه و اساس تمام تصویر سازی ها، ایجاد تصویر است اما روش ارائه آنها بسیار متفاوت است.
انواع تصویر سازی
1- تصویر سازی با مداد Pencil Illustrations

تصویر سازی با مداد نوع کلاسیک سبک تصویر سازی است که بسیاری از مردم دوست دارند تصویر سازی را با آن شروع کنند. در این روش، تصاویر با مداد روی کاغذ ترسیم می شوند و سایه هایی نرم و خطوطی دقیق و واضح ایجاد می گردد. مدادهایی که برای تصویر سازی مورد استفاده قرار می گیرند، بسیار متنوع و مختلف هستند.
تصویر سازی با مداد در کلاس های هنری آموزش داده می شود. از این روش معمولاً برای تمرین و گاهی در کتاب ها استفاده می شوند.
تصویر سازی با مداد می تواند با استفاده از مداد معمولی یا مداد رنگی انجام شود. این روش تصویر سازی در بسیاری از کتاب ها به ویژه کتاب های درسی، بسیار رایج است.
در این روش ابتدا طرح روی کاغذ یا مقوا منتقل می شود و سپس قسمت های تیره ی طرح، سایه زده می شود. تصویرگر از ابزارهای رایجی مانند مداد و کاغذ برای خلق تصاویر استفاده می کند و همین امر آن را به یکی از ارزان ترین روش های تصویر سازی تبدیل نموده است. بنابراین اگر به تصویر سازی علاقمند هستید، توصیه می کنیم که کار خود را با مداد آغاز کنید.
2- تصویر سازی با خودکار/روان نویس Pen Illustrations

در این نوع تصویر سازی، به جای مداد از قلم استفاده می شود. در این روش نمی توان خطاها را به راحتی اصلاح کرد بنابراین تا جای ممکن باید از اشتباهات جلوگیری نمود.
خطاهای مکرر موجب می شود که به طور ناخواسته یکپارچگی کار هنری شما به خطر بیفتد. بسیاری از هنرمندان در واقع از تصویر سازی با مداد شروع می کنند و سپس به سراغ تصویر سازی با قلم می روند.
وبینار چیست؟ انواع آن، وسایل مورد نیاز و پاسخ به سوالات
قلم های مختلفی برای تصویر سازی موجود هستند که شما می توانید بسته به سلیقه ی خود، یکی از آنها را انتخاب کنید. برای رنگ آمیزی کار، از مرکب های رنگارنگ استفاده می شود و برای ایجاد سایه روشن ها، از آب استفاده می گردد (توجه داشته باشید که آب را قبل از خشک شدن مرکب اضافه کنید چون در غیر اینصورت لکه ایجاد می شود).
قلم های تصویر سازی با کیفیت، معمولا قیمت بسیار بالایی دارند اما این بدان معنی نیست که ارزش آن را ندارند. داشتن یک مجموعه از قلم های با کیفیت می تواند به هنرمند کمک کند تا تصاویر به یاد ماندنی ایجاد کند و مورد توجه هر کسی قرار بگیرد. این تصاویر را می توان به صورت سیاه و سفید یا رنگی خلق نمود که هر کدام زیبایی خاص خود را دارند.
3- تصویر سازی با آبرنگ Watercolor

بسیاری از مردم نمی دانند که از آبرنگ هم می توان برای تصویر سازی استفاده کرد. این روش به ویژه در مورد تصویر سازی کتاب بسیار محبوب است. آبرنگ امکان خلق تصاویر جذابی فراهم می کند و به خوبی با انواع دیگر تصاویر ترکیب می شود.
در تصویر سازی با آبرنگ، می توان با استفاده از رنگ دانه ها و اضافه کردن کمی آب، سایه هایی با درجه وضوح مختلف ایجاد نمود. نتایج این هنر بسیار زیبا و به یاد ماندنی است و به نظر می رسد با داستانی که روایت می شود، به خوبی سازگار می باشد.
آبرنگ جلوه های بصری منحصر به فردی ایجاد می کند و با تخیل، عمق بالا و لطافت خاصی همراه است.
در تصویر سازی با آبرنگ، به راحتی می توان رنگ ها را با هم ترکیب نمود و تصاویر منحصر بفردی ایجاد کرد.
4- لیتوگرافی Lithography

شاید تابحال با واژه ی لیتوگرافی برخورد نکرده باشید اما به احتمال زیاد آن را در جاهای مختلف دیده اید. لیتوگرافی از دو واژه ی یونانی لیتوس (به معنای سنگ) و گرافیا (به معنای نوشتن)، ساخته شده است و در کل به معنی چاپ سنگی است.
در گذشته از این روش بعنوان راهی برای ایجاد فیلمنامه های نمایش استفاده می شد. امروزه بسیاری از کتاب ها و مجلاتی که تیراژ بالایی دارند، با استفاده از لیتوگرافی چاپ می شوند.
در این روش ابتدا فایل هایی طراحی می شوند. این فايل های طراحی شده ابتدا در ليتوگرافی تبديل به صفحات فلزی می شوند و سپس اين صفحات به چاپخانه ارسال مي گردند تا در آنجا بوسيله ی آنها، عمليات چاپ بر روی كاغذ صورت بگيرد.
5- اچینگ (چاپ فلزی) Etchings

اچینگ که به آن حکاکی روی فلز هم گفته می شود، نوعی تصویر سازی ست که بسیاری از مردم در مورد تکنیک آن اطلاعی ندارند.
در این روش تصویر سازی، ابتدا یک صفحه‌ فلزی که می تواند از جنس مس، روی یا آهن باشد، با مومی که در برابر اسید مقاوم است پوشانده می‌ شود. سپس تصویرگر با استفاده از سوزن‌ های حکاکی، طرح و خطوط مورد نظر خود را روی صفحه حک می‌ کند.
در مرحله ‌ی بعد، این صفحه درون یک وان اسیدی قرار می ‌گیرد. این اسید مناطقی که حکاکی شده است را می‌ خورد و در نهایت خطوطی داخل صفحه ایجاد می ‌شود.
تفاوت بین طراحی و نقاشی چیست؟
موم باقی مانده از روی صفحه پاک می گردد و بعد از اینکه تمام سطح صفحه با جوهر پوشانده شد، جوهر از روی سطح پاک می شود تا فقط در مناطقی که حکاکی شده است، باقی بماند.
این تکنیک به شما این امکان را می دهد که نمونه ای دقیق تر و جسورانه تری از تصویر مشاهده نمایید.
6- تصویر سازی با زغال Charcoal Illustrations

تصویر سازی با زغال، طرفداران بسیار زیادی دارد. استفاده از زغال، نرمی و لطافتی به همراه دارد و می تواند تأثیر بسیار شگفت انگیزی داشته باشد. این روش با تصویر سازی با مداد و قلم بسیار متفاوت است.
برای مثال مداد کمی سخت و خشک است اما زغال ماده ای بسیار نرمتر است و به راحتی روی کاغذ پخش نمی شود. بطور کلی مهم ‌ترین تفاوت زغال با مداد این است که خطوط کشیده شده با زغال، همیشه پهن ‌تر، نرم‌ تر و تاریک ‌تر هستند. همین امر موجب می شود که زغال، به یک قطعه هنری جلوه ی لطیف تری ببخشد و به جذابیت آن بیفزاید.
انعطاف‌ پذیری زغال به تصویرگر امکان می دهد تا طیف گستره ‌ای از سایه ‌ها، بافت ‌ها، اشیا و بطور کلی جهان طبیعی را به تصویر بکشد. در این تکنیک هنرمند برای ترکیب کردن زغال های کشیده شده روی کاغد و ایجاد سایه های نرم، از انگشت خود یا دستمال استفاده می کند.
زغال ایجاد بافت ها و سایه هایی را که به طرز باورنکردنی واقع گرایانه به نظر می رسند، آسان می کند.
7- تصویر سازی با کلاژ Collage Illustrations

کلاژ شکل جالبی از تصویر سازی است که طرفداران خاص خود را دارد. این سبک از تصویر سازی، کاملا منحصر بفرد و خاص است و به همین دلیل است که علاقمندان ویژه ای دارد. بعبارت ساده تر، کلاژ همان چیزی است که در دوران کودکی با قطعات روزنامه و مجلات تهیه می کردیم.
کلاژ در لغت به معنای چسباندن است و در حقیقت تکنیکی ست که در آن برای ساخت اثر هنری جدید، از جمع آوری و ترکیب فرم ها و مواد مختلف استفاده می شود.
هنر خوب صحبت کردن با افراد مختلف: نکات کاربردی
در این سبک تصویر سازی، هنرمند از انواع مختلف سبک های هنری برای ایجاد یک تصویر منسجم استفاده می کند. این بدان معنی است که ممکن است یک قسمت تصویر با مداد و قسمت دیگر با قلم طراحی شده باشد.
کلاژ از تلفیق سبک های مختلف ساخته می شود و این همان چیزی ست که آن را از دیگر انواع تصویر سازی متمایز می کند. علاوه بر این با استفاده از لایه های مختلف کلاژ می توان حالاتی زیبا و سه بعدی ایجاد نمود تا عمیق و اثر تصویر، افزایش پیدا کند.
8- تصویر سازی دیجیتال Digital Illustrations

به لطف پیشرفت های دنیای مدرن، تصویر سازی دیجیتال هم به لیست انواع سبک های تصویر سازی اضافه شده است. این فرایند به هر تصویر سازی که با استفاده از ابزار دیجیتال ساخته می شود، گفته می شود. دستگاه های مختلفی وجود دارد که می توان از آنها برای تصویر سازی دیجیتال استفاده کرد. برخی از هنرمندان از تبلت های طراحی و برخی دیگر از تبلت های معمولی استفاده می کنند.
محبوبیت این روش تصویرسازی با گذشت زمان در حال افزایش است. از آنجا که خرید و استفاده از ابزارهای دیجیتال آسان شده است، نظر هنرمندان بسیاری را به خود جلب نموده است. این روش بسیار کاربردی و مفید است زیرا به آسانی می توان خطاها را اصلاح کرد و از سبک خاصی مختلف استفاده نمود.
اپلیکیشن های معروف تصویرسازی به کاربران اجازه می دهد تا با قلم یا مداد یا هر ابزار دیگری، طراحی و تصویر سازی کنند. انتظار می رود قابلیت های این سبک با گذشت زمان پیشرفت کند.
9- وکتور گرافیک Vector Graphics

وکتور گرافیک نوعی تصویر سازی منحصر به فرد است که بطور کامل در رایانه انجام می شود. در این روش تصاویر در قالب مجموعه‌ ای از مشخصات هندسی نقاط، خط‌ ها، منحنی‌ ها و چند ضلعی ‌ها ذخیره می‌ گردند. چیزی که این نوع تصویر برداری را خاص می کند این است که مقیاس پذیری باورنکردنی دارد.
این امر باعث می شود تا بسته به نوع تصویری که می خواهید داشته باشید، می توانید تصاویر را بزرگ یا کوچک کنید بدون اینکه تغییری در کیفیت آن ایجاد شود. این طرح ها، شکل و بافت های واضحی دارند و به همین دلیل است که اغلب برای طراحی آرم ها، وب سایت ها و سایر ابزارهای بازاریابی استفاده می شوند.
هنر چیست؟ هنرهای 7 گانه را بشناسید [اینفوگرافی]
تصویر سازی وکتور، با دیگر روش های کلاسیک و سنتی تصویر سازی متفاوت است. بیشتر با کمک نرم افزار ایلوستریتور انجام می شود.
این تصویرسازی به منبع درآمد خوب و روز افزونی برای هنرمندان دیجیتال تبدیل شده است. از آنجا که این تصاویر به صورت دیجیتالی طراحی می شوند، از فاصله دور بهتر به نظر می رسند. خطوط صاف و مشخص تصویر برداری وکتور، به راحتی قابل تشخیص هستند و هر چه واضح تر و کلی تر (با جزئیات کمتر)، بنظر برسند زیبایی بیشتری دارند.
10- تصویر سازی سه بعدی 3D

تصویر سازی سه بعدی در دنیای امروزی به عنوان یک سبک تصویر سازی محبوب مورد استفاده قرار می گیرد. این سبک تصویر برداری به دلیل اینکه فناوری ایجاد تصاویر سه بعدی را آسان کرده است، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. حتی یک هنرمند معمولی هم می تواند با استفاده از برخی آموزش ها، تصاویر سه بعدی زیبایی بسازد.
نرم افزارهای رایگان مختلفی در دسترس هستند که به گسترش این سبک کمک می کنند. این سبک آینده ی درخشانی دارد و به همین دلیل هنرمندان مدرن، علاقه ی زیادی به آن نشان می دهند.
برای یادگیری چه بخوریم؟ 9 خوراکی ثابت شده
تصویر سازی سه بعدی برای بیشتر افراد، مرحله طراحی ثانویه است. بعبارت دیگر تعداد بسیار کمی از هنرمندان مستقیماً به سراغ طراحی سه بعدی می روند. بیشتر هنرمندان قبل از وارد شدن به این مرحله وقت می گذارند تا طرح خود را ترسیم کنند. این به هنرمندان کمک می کند تا قبل از شروع کار، نگاه جامع تری به آنچه که می سازند داشته باشند.
پاسخ به سوالات متداول
تصویر سازی چیست؟
تصویر سازی شاخه ای از رشته ی گرافیک است که در آن تصویرگر با استفاده از تصاویر، اقدام به روایتگری یا داستان پردازی می کند.
تصویر سازی در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟
تصویر سازی در زمینه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. تصاویری که از این هنر خلق می شود، در رسانه ها، بازی ها، تولید انیمیشن، کتاب ها، فیلم ها، تلویزیون و موارد دیگر مورد نیاز است. علاوه بر این بسیاری از تصویرگران با استعداد نیز از این راه در رسانه های اجتماعی در حال کسب درآمد هستند.
نتیجه گیری
تصویر سازی انواع مختلفی دارد که هر کدام در نوع خود بینظیر هستند. این هنر سرمایه ای ارزشمند است و می توان در زمینه های مختلفی از آن استفاده نمود. تصویر سازی در تمام اشکال خود ابزاری قدرتمند بشمار می رود و این توانایی را دارد که گویای یک داستان باشد، احساسات مخاطبان را برانگیزد و چیزی زنده نشان دهد.
ارگونومی چیست؟ تعریف و انواع کاربردها
این هنر چشم نواز با گذشت زمان و معرفی ابزارهای جدید، آسان تر و محبوب تر شده است. با پیشرفت تکنولوژی و در آینده ای نه چندان دور، احتمالاً انواع جدیدتری از سبک تصویر سازی به صحنه هنر معرفی خواهد شد.
منبع

ارگونومی فیزیکی

ارگونومی چیست؟ تعریف و انواع کاربردها

ارگونومی چیست؟ تعریف و انواع کاربردها
https://honarfardi.com/wp-content/uploads/2021/07/word-image-100.jpeg

ارگونومی موضوعی ست که همه ی انسان ها را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین آشنایی و اطلاع از اصول آن در محیط های کار، امری ضروری محسوب می شود. در این مطلب با ارگونومی و انواع آن آشنا می شوید. همچنین متوجه می شوید که ارگونومی تا چه اندازه بر دنیای ما، محیط های کاری و سلامت انسان تأثیر می گذارد.
تعریف ارگونومی
ارگونومی عبارت ست از مطالعه ی ظرفیت ها و محدودیت‌ های ذهنی، فیزیکی و عملی در محیط‌ های مختلف. بعبارت ساده تر، ارگونومی علمی ست که موجب راحت تر شدن کارها و افزایش بهره وری می شود. بدون شک هر چه کارها راحت تر انجام شوند، بهره وری نیز افزایش پیدا می کند. بنابراین می توان گفت که ارگونومی به معنای ایجاد راحتی و بهره وری بیشتر است!
ارگونومی از دو واژه‌ی یویانی “ergon” به معنی کار و “nomoi” به معنی قوانین طبیعی تشکیل شده است و در حقیقیت به معنای “قوانین کار” یا “علم کار” است. ارگونومیک خوب و رعایت اصول آن، ناسازگاری بین کار و کارگر را برطرف می کند و محیط کاری مطلوبی فراهم می نماید.

ارگونومی از علوم دیگر نیز برای بهینه‌ سازی تعامل کارکنان با محیط کار استفاده می‌ کند. علومی که در ارگونومی دخیل هستند عبارتند از:

آنتروپومتری
بیومکانیک
مهندسی مکانیک
مهندسی صنایع
طراحی صنعتی
طراحی اطلاعات
فیزیولوژی
روان‌ شناسی
حرکت ‌شناسی

به گزارش انجمن بین‌ المللی ارگونومی، سه حوزه گسترده ارگونومی شامل ارگونومی فیزیکی، شناختی و سازمان می باشند. در قسمت زیر هر یک از این موارد توضیح داده شده است.
بخش 1- ارگونومی فیزیکی Physical Ergonomics
ارگونومی فیزیکی مربوط به خصوصیات آناتومی، تناسب اندام، فیزیولوژیکی و بیومکانیکی انسان است زیرا این ویژگی ها مربوط به فعالیت بدنی هستند. ارگونومی فیزیکی رایج ترین نوع ارگونومی است و در آن طراحی محصولات و نحوه ی تاثیر آنها بر شرایط جسمی بررسی می شود.
در محیط کار به این حوزه ارگونومی بیشتر توجه می شود و بطور کلی عناصری که برای حالت صحیح بدن در حین انجام فعالیت مهم هستند، مورد توجه قرار می گیرند.
9 ویژگی صندلی مناسب برای نشستن 
پشتیبانی از کمر در حالت نشسته، حفظ قوس طبیعی آن در حین انجام فعالیت های مختلف، حفظ حالت گردن در تداوم خط ستون فقرات، خم نکردن کمر هنگام برداشتن اشیاء از روی زمین، تغییر حالت بدن در نشستن های طولانی مدت، از جمله حالت ها و نکاتی ست که در ارگونومی فیزیکی اهمیت ویژه ای دارند. این حوزه ی ارگونومی، بیشتر در شرکت ها و محیط های کاری تمرکز دارد.
ارگونومی محیط کار
ارگونومی محیط کار(Workplace Ergonomics) طبق تعریف موسسه ی ملی سلامت و ایمنی شغلی آمریکا عبارت است از: علم انطباق محیط کار و نیاز‌های شغلی با ظرفیت جمعیت کارکنان. این ارگونومی، رویکرد یا راه حلی برای مقابله با مشکلاتی مانند اختلالات اسکلتی – عضلانی مربوط به کار است.

هدف ارگونومی محل کار، فراهم کردن یک محیط کار بهتر برای کارکنان است و در حقیقت، کار (وظیفه)، با فرد انطباق داده می شود. طراحی مشاغل متناسب با توانایی های افراد، موجب بازدهی و بهره وری بالاتر و آیمنی بیشتر کارکنان می شود.
بنابراین ارگونومی محیط کار از جوانب مختلفی اهمیت دارد. رعایت اصول این ارگونومی هم برای کارکنان مفید است و هم برای تجارت و کسب و کاری که در آن مشغول فعالیت هستند.
مزایای این ارگونومی

کاهش هزینه ها
افزایش بهره وری
افزایش کیفیت محصولات
بهبود تعامل کارکنان با یکدیگر
افزایش ایمنی و آسودگی

با رعایت اصول ارگونومی در محیط کار، هزینه های مراقبت از سلامت خود و کارمندان تان را کاهش دهید و در کنار افزایش تولید محصول، به بهبود کیفیت محصولات نیز کمک کنید.
فرایند این ارگونومی
فرایند ارگونومی شامل چهار مرحله ی زیر است:
ارزیابی ریسک: ارزیابی ارگونومی، یکی از عناصر اصلی فرایند ارگونومی می باشد. بدون ارزیابی مؤثر مشاغل از نظر ریسک فکتورهای اختلالات اسکلتی عضلانی (MSD)، نمی توان ارگونومی را بهبود بخشید.
بهبود برنامه ‌ریزی: هدف اصلی فرایند ارگونومی، ایجاد تغییراتی در محل کار به منظور کاهش خطرات است. همانطور که می دانید ایجاد تغییرات در مقیاس بزرگ نیاز به برنامه‌ ریزی های درستی دارد. این برنامه ها شامل اولویت‌ بندی مشاغل، شناسایی ایده‌ های برتر و بررسی هزینه های اجرای آن ‌ها است.
سنجش پیشرفت: سنجش میزان پیشرفت، یکی از عناصر اصلی برای موفقیت در فرایند بهبود است. در برنامه‌ های ارگونومی مؤثر، میزان پیشرفت اندازه ‌گیری می‌ شود.
مقیاس ‌پذیری راهکارها: با استفاده از ابزارهای آموزش کارکنان، ارزیابی خطرات، بهبود برنامه ‌ریزی، سنجش میزان پیشرفت و طراحی فرایندهای جدید کاری، می ‌توان راهکارهای خود را برای تمام سازمان مقیاس‌ پذیر نمود.
برای یادگیری چه بخوریم؟ 9 خوراکی ثابت شده
بخش 2- ارگونومی شناختی Cognitive Ergonomics
ارگونومی شناختی مربوط به فرآیندهای ذهنی مانند ادراک، حافظه و استدلال است چون بر تعاملات بین انسان و سایر عناصر سیستم تأثیر می ‌گذارد. بطور کلی در این ارگونومی مواردی مانند پردازش ذهنی، حافظه و دانش درک انسان مورد توجه قرار می گیرد.

موضوعات مرتبط با ارگونومی شناختی عبارتند از:

تصمیم ‌گیری
عملکرد ماهرانه
تعامل میان انسان و کامپیوتر
قابلیت اطمینان
استرس کاری
آموزش

بخش 3- ارگونومی سازمانی Organizational Ergonomics
ارگونومی سازمانی به بهینه‌ سازی سیستم‌ های فنی اجتماعی از قبیل ساختارهای سازمانی، سیاست‌ ها و فرایندهای آن‌ ها مربوط می شود.

موضوعات مرتبط با ارگونومی سازمانی عبارتند از:

ارتباطات
مدیریت منابع انسانی
طراحی کار
طراحی زمان کار
کار گروهی
طراحی مشارکتی
ارگونومی جمعی
کار مشارکتی
دورکاری
مدیریت کیفیت

حرف آخر
همانطور که می دانید طراحی ضعیف و غلط محصولات و سیستم، موجب خستگی افراد می شود. بنابراین ارگونومی غلط موجب کاهش اشتیاق و روحیه ی کارمندان می شود. با استفاده از ارگونومی و بکار بردن ابزارهای نو، به بهبود زندگی کارکنان و بهره وری کمک کنید.
وبینار چیست؟ انواع آن، وسایل مورد نیاز و پاسخ به سوالات
بطور کلی رعایت اصول ارگونومی در زمان کار نه ‌تنها از آسیب‌ های روحی و جسمی کارکنان جلوگیری می ‌کند، بلکه می‌ تواند عملکرد و بهره‌ وری آنها را نیز افزایش دهد.

قلب شاخه آویز DIY 1. خانه
 2. صنایع دستی

قلب شاخه آویز DIY

آیا شما عاشق ساخت دکوراسیون منزل خود هستید؟ یا هدیه های شخصی خود را بسازید تا هدیه دهید؟ در هر صورت ، یک ایده خوب خانگی قطعاً مفید خواهد بود. مانند این DIY آویز شاخه های هنری آویز دیوار. من آن را امتحان کردم و این آسان بود ، بنابراین ببینید که چطور آن را اینجا جمع کردم

قلب حلق آویز حلق آویز

این دستورالعمل های گام به گام همراه با عکس را بررسی کنید! اگر ترجیح می دهید به جای کلمات نوشتاری ، یک آموزش ویدیویی را دنبال کنید ، به پایین این پست بروید تا دقیقاً آنچه را که می خواهید پیدا کنید.

برای این پروژه به موارد زیر احتیاج دارید:

 • شاخه ها
 • کاغذ سفید
 • یک مداد
 • محافظین
 • یک قلم مو
 • چسب گرم
 • چسب مایع سفید
 • قیچی
 • زرق و برق طلایی
 • نخ قهوه ای

مرحله 1: آنچه را که نیاز دارید دریافت کنید

مواد خود را جمع کنید!

مواد حلق آویز شاخه ای قلب

مرحله 2: قلب را بکشید

کاغذ سفید خود را به حالت افقی درآورید و با استفاده از مداد خود یک قلب در مرکز خود بکشید. قلب شما به هر اندازه ای که بخواهید می تواند باشد ، اما من اطمینان حاصل کردم که بیشتر صفحه خود را پر می کنم در حالی که هنوز متناسب هستم.

قرقره حلق آویز قلب قرعه کشی

مرحله 2: شروع به اندازه دادن شاخه ها کنید

از قلب کاغذی که به تازگی رسم کرده اید به عنوان الگو استفاده کنید تا شکل قطعه و طول شاخه های شما درست شود! من ابتدا شاخه هایی را که مرتب می شدم با توجه به طول هایی که قبلاً باید کار می کردم ، ترتیب می دادم ، طولانی ترین قسمت را در مرکز صفحات پایین قلب قرار می دادم و اندازه آنها را به سمت طرف قلب کاهش می دادم تا اینکه عرض شکل پر شده و درست به نظر می رسید. یک شاخه کامل و بلند را برای بعد کنار بگذارید. این قسمت بالای قطعه شما خواهد بود که قلب شما از آن آویزان خواهد شد.

قرقره حلق آویز قلب قرعه کشی

چوب حلق آویز شاخه قلب

حلق آویز حلق آویز قلب ترتیب

مرحله 3: اصلاح کنید

از برش دهنده های خود استفاده کنید تا شاخه ها را نیز از طول مناسب کوتاه کنید. یک بار دیگر ، من از وسط شروع کردم ، شاخه وسط خود را برش دادم تا از نقطه پایین به پایین تا نقطه بین دو دور بالایی طول داشته باشد. من از این الگو پیروی کردم ، هر شاخه را در دو طرف برش دادم تا به درستی باشد که انتهای پایین آن با لبه پایین محل آن در قلب و بالعکس برای لبه بالایی آن قرار گیرد. در پایان ، شما یک شکل قلب قابل تشخیص تر خواهید داشت که از شاخه های چوبی ساخته شده است.

شکل قلب حلقوی حلق آویز

قلب حلق آویز حلق آویز مرحله 3

قلب حلق آویز حلق آویز مرحله 3a

حلق آویز قلمه شاخه حلق آویز

مرحله 3: چسب زدن را شروع کنید

با استفاده از اسلحه چسب خود شروع به چسباندن شکل قلب خود بهم شاخه و شاخه کنید! من از یک طرف دور با دومین شاخه زدن (برای انجام مرحله بعدی به شاخه اول لبه در هر دو طرف نیاز دارید تا لحظه ای شل بماند) ، فقط یک نقطه چسب در قسمت بالای آن که با شاخه بعدی روبرو می شود ، بچسبانید آن دو با هم. سپس از بالا روی آن چسب زدم که طرف دیگر شاخه و شاخه بعدی را آنجا در جای خود قرار دهید. این روند را تا انتها ادامه دهید تا زمانی که همه شاخه های شاخه خود را به جز دو شاخه اول و آخر خود (کوتاهترین آنها در لبه) در جای خود قرار دهید تا قلب شما یک شکل کامل باشد.

حلق آویز شاخه شاخه بریده قلب و ترتیب

حلق آویز قلب شاخه ای 3b

قلب حلق آویز حلقوی 3c

مرحله 4: رنگ آمیزی کنید

برخی از شخصیت ها را به ته قلب خود اضافه کنید! با استفاده از مسواک خود ، چسب سفید را در لایه نازکی از نیمه پایینی قلب خود ، در جبهه های انتهای پایین شاخه ها قرار دهید. شما می توانید دو شاخه انتهایی خود را که در این حالت سست هستند قرار دهید ، فقط آنها را در موقعیت مناسب قرار دهید ، بنابراین چسب به حالت ایستاده در آمده و به انتهای آنها می رسد همانطور که می خواهید از شاخه های دیگر ادامه یابد. قلب خود را روی کاغذ نگه دارید تا بتواند مقدار اضافی آن را بگیرد ، بخشی از قلب که چسب زده اید را با زرق و برق طلایی خود بپاشید تا تمام چسب پوشانده شود و قلب به طور یکنواخت و براق به نظر برسد. یک لحظه به چسب فرصت دهید تا حالت چسبندگی پیدا کند و سپس احساس راحتی کنید قلب خود را کمی به سمت بالا متمایل کنید و بر زرق و برق اضافی که روی کاغذ نمی چسبد ضربه بزنید تا بعداً به همه جا ریخته شود. با گیر دادن آن در کاغذ ، پاک کردن زرق و برق به سطل آشغال آسانتر می شود و یا اینکه با ورق زدن صفحه در یک قیف و ریختن دوباره آن در ظرف خود ، پس انداز می شود.

حلق آویز قلب شاخه ای 3d

قلب حلق آویز حلق آویز مرحله 4

حلق آویز قلب شاخه گام مرحله 4a

قلب حلق آویز حلق آویز مرحله 4b

مرحله 5: آن را براق کنید

طولی از نخ یا نخ قهوه ای خود را به طول تقریباً شش اینچ ببرید یا به اندازه ای کافی باشد که حداقل سه بار دور چهار انگشت دست خود را بپیچید. یک انتهای رشته را به قسمت انتهای بالای چوب لبه شل خود در سمت چپ ببندید. انتهای دیگر را در قسمت انتهای بالای چوب انتهایی شل در سمت راست گره بزنید. انتهای گره های خود را روی هر چوب کوتاه کنید ، سپس نقطه مرکزی را در محکم بین دو انتهای گره دار پیدا کنید و آن را از وسط ببرید. اکنون با استفاده از اسلحه چسب خود ، دو میله انتهایی خود را در دو طرف قلب خود قرار دهید تا شکل کامل شود و رشته هایی را که قطعه از آن آویزان می شود ، محکم کنید.

قلب حلق آویز حلق آویز مرحله 4b

قلب حلق آویز حلق آویز مرحله 4c قلب حلق آویز حلق آویز گام 5

قلب حلق آویز حلق آویز گام 5a

مرحله 6: آویز را درست کنید

انتهای سست رشته هایی را که قبلاً در قلب خود لنگر داده اید ، در اطراف هر انتهای کل شاخه ای که در ابتدای آن کنار گذاشته اید ، گره بزنید. گره های اضافی خود را در هر طرف کوتاه کنید.

قلب حلق آویز حلق آویز مرحله 5b

قلب حلق آویز حلق آویز مرحله 5c

قلب حلق آویز حلق آویز گام 56

قلب حلق آویز حلق آویز مرحله 6

حلق آویز شاخه شاخه قلب آویزان است

وویلا همه شما تمام شد البته اگر ترجیح می دهید از زرق و برق رنگ متفاوت از طلایی استفاده کنید. درصورتی که بخواهید این پروژه را خودتان امتحان کنید ، در اینجا یک فیلم آموزشی خارق العاده برای کمک به شما آورده شده است!

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *حتما از فروشگاه آنلاین نقاشیا بازدید کنید، جهت مشاهده در بالای صفحه روی گزینه ی صفحه ی اصلی کلیک کنید.

Source link
#قلب #شاخه #آویز #DIY

خشم

خشم چیست؟ انواع آن و روش مواجه با آن

خشم چیست؟ انواع آن و روش مواجه با آن
https://honarfardi.com/wp-content/uploads/2021/06/word-image-70.jpeg

خشم احساسی قوی و شدید است که موقع بروز مشکل یا وقتی شخصی به شما ظلم می کند آن را حس می کنید. به طور معمول، خشم با احساس استرس ، ناامیدی و احساس رنجش و آزردگی خاطر خودش را نشان می دهد و یک پاسخ کاملا طبیعی به شرایط ناامید کننده یا دشوار است.
مشخصات خشم
عصبانیت یا خشم به خودی خود طبیعی است و فقط وقتی مشکل ساز می شود که بیش از حد بروز کند و روی عملکرد روزمره یا ارتباط شما با دیگران تاثیر منفی بگذارد. شدت خشم می تواند از حد کم تا عصبانیت شدید تغییر کند. گاهی اوقات ممکن است این احساس بیش از حد یا غیر منطقی باشد. در چنین مواردی کنترل احساسات سخت است و باعث می شود شما رفتاری داشته باشید که در مواقع عادی آن را بروز نمی دهید.
وقتی عصبانی می شویم، بدنمان تغییرات بیولوژیکی و فیزیولوژیکی خاصی را تجربه می کند. برخی از این تغییرات بیولوژیکی که ممکن است در بدن ایجاد شوند عبارتند از:

افزایش میزان انرژی
بالا رفتن فشار خون
افزایش هورمون هایی مثل آدرنالین و نورآدرنالین
افزایش دمای بدن
افزایش تنش عضلانی

عصبانیت در همه به یک شکل اتفاق نمی افتد و هر کدام از ما به صورت خاصی آن را نشان می دهیم. برخی خصوصیات ظاهری که در هنگام عصبانیت بروز می کنند شامل موارد زیر می شوند:

بالا رفتن صدا
گره کردن مشت
اخم کردن یا عبوس شدن
محکم شدن فک
احساس لرزش در بدن
ضربان قلب سریع
تعریق زیاد
قدم زدن بیش از حد

عوارض خشم
همانطور که گفتیم، عصبانیت احساسی کاملا طبیعی و نرمال است؛ ولی اگر به کنترل آن از دست برود می تواند به سلامتی روحی و جسمی شما آسیب بزند. وقتی عصبانی می شوید، بدن شما دچار تغییرات فیزیولوژیکی و بیولوژیکی می شود. در این شرایط، ضربان قلبتان تند می شود و فشار خونتان بالا می رود. علاوه بر این بدنتان هورمون هایی مثل آدرنالین و نورآدرنالین ترشح می کند. قرار گرفتن مکرر بدن در مواجهه با این تغییرات، منجر به بروز عوارض زیر می شود:

فشار خون بالا
افسردگی
اضطراب
بیخوابی
سوء مصرف مواد مخدر
زخم معده
بیماری های روده
دیابت

شناسایی خشم و عصبانیت
عصبانیت در همه به یک اندازه بروز نمی کند چون هر کدام از به شیوه خاصی آن را متفاوت می کنیم. برای برخی افراد، ممکن است جیغ زدن راهی برای نشان دادن عصبانیتشان باشد، در حالیکه برخی دیگر ممکن است به چیزی یا حتی به دیگران ضربه بزنند.
با اینکه عصبانیت یکی از احساسات عادی ما انسانهاست؛ اما بسیار مهم است که راه های صحیح و درستی برای ابراز این احساسمان پیدا کنیم تا دیگران را از خود نرانیم. علاوه بر این، ابراز خشم و عصبانیت به شکلی سالم و درست برای سلامت روح و روانمان هم مهم است.
علل و عوامل خشم
خشم توسط عوامل و تاثیرات درونی یا بیرونی ایجاد می شود. ممکن است یک شخص یا یک اتفاق باعث عصبانی شدن شما شود. مثلا ممکن است وقتی کسی در صف نوبت را رعایت نمی کند عصبانی شوید یا وقتی از نظر عاطفی آسیب دیده اید، تهدید شده اید، احساس درد می کنید و یا وقتی با یک حادثه خاصی روبر می شوید قرار می گیرد احساس خشم و عصبانیت کنید.
گاهی اوقات ما از احساس عصبانیت برای جایگزینی احساسات دیگری که ترجیح می دهیم با آنها کنار نیاییم استفاده می کنیم؛ احساساتی مانند ناراحتی و درد عاطفی، ترس، تنهایی یا احساس از دست دادن. در چنین مواردی احساس خشم به احساس ثانویه ای تبدیل می شود. در واقع عصبانیت می تواند واکنشی به درد جسمی یا پاسخی به احساس ترس باشد و یا برای محافظت از خود در برابر یک حمله احساس شده یا پاسخ به موقعیتی ناامید کننده باشد.

اغلب اوقات خشم توسط عوامل محرکی ایجاد می شود که منطقی یا غیر منطقی هستند. برخی از محرک های رایج که باعث ایجاد خشم و عصبانیت می شوند عبارتند از:

مواجهه با از دست دادن یک عزیز
از دست دادن شغل
به هم خوردن یک رابطه عاطفی و احساسی
شکست شغلی یا عدم موفقیت در انجام یک کار
خستگی
تصادف کردن یا قرار گرفتن در شرایطی که باعث تغییرات جسمی در بدن شما شود (به عنوان مثال از دست دادن بینایی یا توانایی راه رفتن)

علاوه بر این، عصبانیت ممکن است یک علامت یا پاسخ به یک بیماری باشد. عصبانیت می تواند نشانه افسردگی، سوء مصرف مواد مخدر، ADHD (اختلال کم توجهی- بیش فعالی)، یا اختلال دو قطبی باشد.
انواع خشم
خشم و عصبانیت سه نوع اصلی دارد:

عصبانیت منفعل- پرخاشگرانه: در این حالت فرد سعی می کند خشمش را سرکوب کند تا با آن مواجه نشود اما معمولا در نهایت آن را به روش های ناسالم و تضعیف کننده ابراز می کند.
عصبانیت قاطع: این حالت گزینه درست و سالمی برای ابراز خشم است که در آن فرد به روشی کنترل شده و با استفاده از کلمات خودش تلاش می کند تا وضعیت را برای خودش تشریح بدهد و به خودش آرامش بدهد. به این ترتیب خشم به روشی غیر تهدید آمیز ابراز می شود.
خشم آشکار خشونت آمیز: این نوع عصبانیت با پرخاشگری جسمی یا کلامی مانند فریاد زدن یا ضربه زدن به چیزی همراه است. معمولا هدف این نوع خشم آسیب رساندن به فردی است که باعث ایجاد خشم و عصبانیت شده است.

خشم به دو صورت بیان می شود: کلامی و غیر کلامی:

خشم کلامی: وقتی فرد عصبانیت و خشمش را به صورت کلامی بیان می کند، به احتمال زیاد صدایش را بالا می برد. اگر عامل عصبانیت فرد شخص دیگری باشد، ممکن است به او توهین کند یا حرف های آزار دهنده ای به او بزند.
خشم غیر کلامی: در این حالت ممکن است برخی تغییرات جسمی جزئی را در شخص عصبانی مشاهده کنید. ممکن است او اخم کند، فکش را قفل کند یا مشت را گره کند و فشار بدهد. علاوه بر این ممکن است به فرد یا اشیاء دیگر ضربه بزند و حتی در بعضی موارد ممکن است به خودش هم آسیب بزند.

این دو روش ابراز خشم از هم جدا نیستند و ممکن است یک فرد به هر دو طریق عصبانیتش را نشان بدهد.
چطور خشم خود را مدیریت کنیم؟ (نکات ساده ولی موثر)
درمان خشم
همه ما عصبانیت را تجربه کرده ایم و این احساس طبیعی است. برای اغلب افراد می توان روش های درست و صحیحی برای ابراز خشم پیدا کرد؛ اما برخی افراد هم به درمان نیاز دارند. متداول ترین روش برای درمان عصبانیت بیش از حد، درمان پزشکی است.
چند داروی عالی
اگر در ترافیک ماندن و گیر کردن پشت ماشین ها باعث ایجاد احساس وحشت و عصبانیت در شما می شود، بهتر است از روش درمانی هومیوپاتی (homeopathic) کمک بگیرید. برای درمان وحشت و پانیک داروی ارنیکا c30 (Arnica 30c) و برای درمان وحشت شدید داروی آکونیت c30 (Aconite 30c) مصرف کنید.

برای درمان کلاستروفوبیا (ترس از فضاهای بسته) گوگرد c6 مصرف کنید.
هر فردی با توجه به علائمش به درمان های متفاوتی نیاز دارد؛ بنابراین اگر با روش های گفته شده بهبود پیدا نکردید توصیه می شود به یک هومیوپات حرفه ای مراجعه کنید.

و در نهایت اینکه، کمی فروتنی به خرج بدهید. به هر حال شما بهترین راننده جهان نیست. در واقع هیچ کس نیست. پس صبور باشید و زود از کوره در نروید.

نصب اپلیکیشن ملودی های کاهش خشم (فوق العاده موثر)
یک اپلیکیشن فوق العاده که به داشتن تمرکز و کاهش عصبانیت و پریشانی های فکری روحی کمک شایانی می کند. آن را روی گوشی خود نصب کنید بقیه مراحل بسیار ساده و کار کردن با آن کاملا بی دردسر و رایگان است. شامل یک سری ملودی و راهکارهای فوق العاده موثر (روزانه حداقل 20 دقیقه از این اپلیکیشن استفاده کنید):

درمان حرفه ای و پزشکی
شناسایی عوامل و احساسات محرک خشم برای اکثر افراد آسان است؛ ولی برخی افراد به طور ناگهانی و شدید عصبانی و خشمگین می شوند بدون اینکه بتوانند آن را کنترل و مهار کنند یا عوامل محرک خشمشان را شناسایی کنند.
اگر دچار عصبانیت های مکرر و شدیدی می شوید ه باعث آسیب جسمی و روحی به خودتان یا اطرافیانتان می شود باید دنبال کمک حرفه ای و تخصصی برای حل این مشکل بگردید.
حتما بخوانید: 15 ترفند رسیدن به آرامش در زندگی
روش های درمانی برای کنترل خشم در یادگیری شیوه های درست و صحیح کنار آمدن با احساساتتان کمک می کنند.
کنار آمدن با خشم
پیدا کردن روش هایی برای کنار آمدن با خشم بسیار مهم است. اگر اجازه بدهیم خشم و عصبانیت زندگی ما را کنترل کند، این احساس روی همه کارهایی که انجام می دهیم تاثیر می گذارد. خشم می تواند روابط ما با عزیزانمان را خراب کند و در محل کارمان مشکلاتی به وجود بیاورد.
اگر کنترل خشم و عصبانیت در مواقع خاص برایتان سخت است نگران نباشید. ما اینجا چند راهکار مقابله ای برایتان آورده ایم که به شما کمک می کنند.

علت را شناسایی کنید: اولین قدم برای کنار آمدن با خشم، شناسایی دلیل اصلی خشم و عصبانیت است. ممکن است خشم شما ناشی از احساس دیگری مثل ترس یا تنهایی باشد. شاید به خاطر مشاجره ای که داشته اید یا به خاطر افکار ناخوشایندتان عصبانی هستید.
مراقبه کنید: مراقبه و مدیتیشن برای کمک به کنترل احساسات بسیار مفید است. شما می توانید این کار را با تکنیک های ساده مراقبه مثل تمرین های تنفس عمیق شروع کنید. وقتی با موقعیتی که ممکن است عصبانی تان کند روبرو می شوید، قبل از هر عکس العملی چند ثانیه مکث کنید. چند بار نفس عمیق بکشید تا خودتان را آرام کنید یا سعی کنید چند شماره بشمارید تا آرام شوید.
ورزش کنید: ورزش کردن فقط برای سلامتی جسم مفید نیست بلکه برای سلامت روح و روان هم مفید است. علاوه بر این ورزش کردن راه خوبی برای انتقال و ابراز عصبانیت به شیوه ای صحیح و مولد است. سریع دویدن یا شنا کردن موقع عصبانیت می تواند به رفع احساسات ناخوشایندتان کمک کند.
اجازه بدهید خشمتان بیرون بریزد: عصبانیتتان را حبس و سرکوب نکنید. صحیح ترین روش برای گذر کردن از عصبانیت، ابراز کردن آن است. حبس کردن احساس خشم در نهایت باعث یک طغیان ناگهانی در زمانی که انتظارش را ندارید می شود.
از عوامل محرک خشمتان دوری کنید: اگر زود عصبانی می شوید، سعی کنید عوامل محرک خشمتان را شناسایی و از آنها دوری کنید. اگر حرف زدن با یک شخص خاص یا قرار گرفتن در یک موقعیت خاص معمولا باعث عصبانیتتان می شود، تا زمانی که یاد بگیرید چطور عصبانیتتان را کنترل کنید از آن فرد یا آن موقعیت دور شوید.

کلام آخر
کنار آمدن با احساس خشم مهارتی است که شما هم می توانید آن را یاد بگیرید. اما باید این را هم بدانید که یادگیری این مساله ممکن است کمی طول بکشد؛ پس اگر موقع عصبانی شدن دوباره همان رفتارهای قبلی تان را تکرار کردید خودتان را سرزنش نکنید. راهکارهای مقابله ای که برایتان مفید هستند را مرور و دوباره آنها را امتحان کنید.
اگر هیچ راهی را موثر ندیدید: با یکی از این مشاوران بصورت آنلاین مشورت کنید
یادتان باشد خشم اگر به شیوه درستی ابراز شود، یک احساس سالم و نرمال محسوب می شود. خشم و عصبانیت در شرایط خطرناک مفید هستند چون باعث ایجاد پاسخ جنگ یا گریز در ما می شوند. این واکنش به ما کمک می کند تا از موقعیت های خطرناک خارج شویم.
ویدیوی عالی درباره خشم چیست؟

 

عکاسی پرتره

عکاسی پرتره چیست؟ 10 نوع عکاسی پرتره که باید بشناسید

عکاسی پرتره چیست؟ 10 نوع عکاسی پرتره که باید بشناسید
https://honarfardi.com/wp-content/uploads/2021/07/word-image-89.jpeg

عکاسی پرتره یکی از سبک های پر طرفدار عکاسی است که علاقمندان بسیار زیادی دارد. در این تکنیک به طور خاص به چهره ی انسان توجه می شود و در زمینه های مختلفی مانند عکاسی از دوستان، نوزاد، خانواده و… مورد استفاده قرار می گیرد.
چه یک عکاس آماتور باشید و چه حرفه ای، به شما توصیه می کنیم که با عکاسی پرتره و انواع آن آشنا شوید. با خواندن این مطلب می توانید با عکاسی پرتره و سبک های مختلف آن آشنا شوید.
عکس پرتره چیست؟
عکاسی پرتره در حقیقت نوعی عکاسی است که در آن از چهره ی انسان عکس برداری می شود. پرتره نمای بزرگی از سوژه را نسبت به کل عکس در بر می گیرد تا امکان بررسی و توجه به موضوع اصلی برای مخاطب فراهم شود. برای عکس پرتره می توان از پس زمینه های مختلفی استفاده نمود که براساس ترجیح و علاقه ی شخصی هر فرد متفاوت است.
به خاطر داشته باشید که عکاسی پرتره انواع و سبک های مختلفی دارد که خلاقیت و تنوع گسترده ای را در هنگام عکسبرداری فراهم می نماید.
7 نکته تنظیمات دوربین برای عکاسی پرتره (عکاسی چهره) +فیلم
انواع عکس پرتره
1- سلف پرتره (عکاسی از خود)

سلف پرتره یکی از ساده ترین انواع عکاسی پرتره بخصوص برای مبتدیان است. سلف پرتره در حقیقت تصویری از خود است.
سلف پرتره مقدمه خوبی برای شروع عکاسی پرتره است زیرا به مقدمات کمتری نیاز دارد و به هماهنگی و برنامه ریزی خاصی نیاز ندارد. با استفاده از این روش می توانید تصاویر ماندگاری از خود خلق کنید و آنها را در رسانه های اجتماعی با دیگران به اشتراک بگذارید!
انواع سلف پرتره

سیلوئت: در این نوع سلف پرتره، سوژه بین عکاس و منبع نور قرار می گیرد و جزئیات چهره ی او نمایش داده نمی شود.
اکستریم کلوز آپ: به گرفتن نمای خیلی نزدیک و بزرگ از سوژه گفته می شود. اگرچه بسیاری از افراد به گرفتن عکس های نمای نزدیک علاقه ای ندارند اما این عکس ها می توانند شخصیت فرد را به خوبی نشان دهند.
افکت سورئال: یکی از خلاقانه ترین انواع عکس های سلف پرتره محسوب می شود. شما می توانید با اضافه کردن جلوه های ویژه ای مانند معلق بودن در هوا، حرکات انتزاعی و یا عناصر غیر طبیعی، به عکس های خود جلوه های ویژه ای ببخشید.
عکاسی روایی یا داستانی: هدف از این عکس برداری این است که یک داستان بیان کنیم یا شخصیت یک فرد را از طریق یک تصویر نشان دهیم. عکاسان این کار را با استفاده از ابزارهای خاطره برانگیز، عکسبرداری در مکان های خاص، استایل مد و غیره انجام می دهند.

بطور کلی سلف پرتره شما را از منطقه ی امن خود خارج می کند و موجب می شود که به دنبال تجربه ی دیگر سبک های پرتره باشید.
2- پرتره سنتی یا معمولی

پرتره های سنتی (Traditional portrait) یکی از مشهورترین انواع عکاسی پرتره است و یک گزینه عالی دیگر برای ورود به این سبک عکاسی می باشد.
این نوع عکاسی پرتره فقط شامل سر و شانه های سوژه است. بعبارت دیگر سوژه مستقیما به دوربین خیره می شود و تنها قسمت بالا تنه در عکس قرار می گیرد. عکاس معمولاً از یک پس زمینه یکدست و رنگی استفاده می کند و تأکید عکس عمدتا بر روی صورت سوژه است. ترکیبی از چراغ های استودیویی و یک پس زمینه ساده، بر ویژگی های عکاسی شما می افزاید و آن را به یکی از محبوب ترین انواع عکاسی پرتره در بین هنرمندان و مشتریان تبدیل می کند.
مطلبی که به کارتان می آید:  20 نکته بسیار مهم عکاسی که دنیای من را تغییر دادند!
3- پرتره محیطی

پرتره محیطی (Environment portrait) به معنای عکاسی از سوژه در محیطی ست که معنا و مفهوم خاصی را بهمره دارد. این محیط می تواند رستوران مورد علاقه ی فرد یا دیوارهای حاوی نوشته ها باشد. در حقیقت هدف از این سبک عکاسی، معرفی سبک زندگی یا کار یک فرد و یا معرفی یک شهر یا روستا است. تنظیمات در این سبک پرتره تقریباً به اندازه موضوع عکس مهم است.
ما توصیه می کنیم که ابتدا با مشتری خود صحبت کنید تا به درک عمیق تری از محیط خود برسد زیرا این امر به شما کمک می کند تا ارتباط عاطفی او را ثبت کنید و یک عکس به یاد ماندنی بگیرید.
4- پرتره کاندید یا صادقانه

در این نوع پرتره (Candid portrait)، هیچ نمایش، تنظیم و پرده ای موجود نیست و همه چیز همانطور که هست، نشان داده می شود. این نوع عکاسی پرتره بیشتر مربوط به ثبت لحظات واقعی بین مردم است و حقیقت را به بیننده نشان می دهد. علاوه بر این، به هیچ عکاس یا دوربین حرفه ای نیاز نیست و شما می توانید بدون آگاه کردن سوژه، با تلفن هوشمند خود عکس برداری کنید.
پرتره صادقانه اغلب نتیجه الهام گرفتن یک عکاس از محیط اطراف خود است. اگر شما هم به این سبک عکاسی علاقمند هستید، همیشه یک دوربین همراه خود داشته باشید حتی اگر قصد عکس برداری ندارید!

برای عکاسی چه چیزهایی لازم است؟ (12 وسیله ضروری)

5- پرتره پر زرق و برق و فریبنده

در پرتره پر زرق و برق (glamor Portrait)، همه چیز در راستای جذب زیبایی و جذابیت سوژه است و به جزئیات اهمیت ویژه ای داده می شود. در نتیجه، این نوع عکاسی اغلب با برنامه ‌ریزی کاملی در مورد مو، آرایش و ظاهر انجام می ‌شود تا سوژه در عکس، بهترین حالت و ظاهر خود را داشته باشد. این نوع پرتره بیشتر از افراد مدل و مشهور گرفته می شود و یا برای تبلیغ لباس ها یا لوازم آرایشی برند مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجاییکه در این عکس برداری ادیت های زیادی لازم است، نیاز به استفاده از تجهیزات حرفه ای و یک عکاس با تجربه دارد.
فراموش نکنید که چون این نوع عکاسی روی زیبایی و جذابیت سوژه تمرکز دارد، ایجاد ارتباط خوب و قوی بین عکاس و سوژه امری مهم است. به این ترتیب سوژه می تواند در طول عکسبرداری احساس راحتی و آرامش کند.
راحت نبودن سوژه موجب می شود که عکس های خوب و رضایت بخشی گرفته نشود. به یاد داشته باشید که کار شما این است که زیبایی را در هر شکل و فرم خود حفظ کنید و به عکس ها، از دید مشتری و مخاطبان خود بنگرید.
پرتره پر زرق و برق، برای برجسته کردن زیبایی زنان استفاده می شود بنابراین می تواند با لباس زیر یا حتی برهنه گرفته شود. در این نوع عکاسی، احساس و نمایشی نهفته است که بیشتر روی شخص تمرکز می کند و عکس برداری می تواند در فضای خانه یا اتاق خواب انجام شود.
6- پرتره حیوانات خانگی

اخیراً تقاضا برای عکاسی از حیوانات خانگی (Pet portrait) افزایش پیدا کرده است. صاحبان حیوانات خانگی مانند سگ ها، گربه سانان و حتی خزندگان، در سال های اخیر علاقه ی زیادی به عکس برداری حرفه ای از حیوانات نشان داده اند.
به خاطر داشته باشید که عکس برداری از حیوانات خانگی می تواند هم سرگرم کننده و هم چالش برانگیز باشد.

12 ترفند و ایده کاربردی عکاسی در خانه

اگر دوستدار حیوانات هستید، این نوع عکس برداری فرصتی برای تعامل با آنها فراهم می کند. از آنجاییکه بسیاری از حیوانات نمی توانند بی حرکت سر جای خود بنشینند یا با شما همکاری کنند، این عکسبرداری ممکن است چالش برانگیز باشد. بنابراین اگر با نحوه ی تعامل با حیوانات آشنا نیستید یا با برای جلب توجه آنها مشکل دارید، این سبک پرتره مناسب شما نیست.
7- پرتره عروسی

بازار آتلیه ی عروسی همیشه به عکاسان ماهر نیاز دارد. عکس برداری از عروس و داماد، می تواند یک راه عالی برای کسب درآمد شما باشد. یک جشن عروسی، هیچگاه بدون حضور یک عکاس خوب کامل نمی شود. بنابراین اگر به دنبال کسب درآمد هستید، ورود به این سبک عکاسی را مد نظر قرار دهید.
برخی از زوج ها، عکاسی عروسی ساده و سنتی را ترجیح می دهند اما اخیرا عروس و دامادها به دنبال عکاسانی هستند که بتوانند لحظه های رویایی و به یادماندنی جشن آنها را ثبت کنند و در این راه خلاقیت زیادی داشته باشند.
حتی برای مشتریانی که عکس های سنتی تر را ترجیح می دهند هم ثبت لحظات صمیمی بین دو نفر، مستلزم داشتن استعداد و خلاقیت است. فراموش نکنید که عکس هایی که شما از عروس و داماد می گیرید، تا اخر عمر گنج ارزشمندی برای آنها محسوب می شود.

تکنیک و نکات اولیه عکاسی (21 روش برای حرفه ای شدن)

اگر بتوانید عملکرد خوبی در این زمینه داشته باشید، سفارش های بیشتر و بیشتری از سوی افراد دیگر خواهید داشت. علاوه بر این، اگر عروس و داماد از عکس ها راضی باشند، در آینده ای نه چندان دور از شما می خواهند که از فرزندشان نیز عکس برداری کنید!
8- پرتره نوزاد

عکاسی از نوزاد تازه متولد شده یک راه عالی برای ثبت معجزه تولد است و چیزی ست که تا آخر عمر برای والدین و کودک به یادگار می ماند.
همانطور که می دانید، عکاسی از نوزاد تازه متولد شده با چالش های بسیار خاصی روبرو است چون احتمال گریه و بیقراری بی وقفه ی نوزاد وجود دارد.
بعضی از والدین دوست دارند لباس های زیبا و مجللی به فرزندشان بپوشند در حالی که دیگران فضای راحت تر و معمولی تر را ترجیح می دهند.
علاوه بر این عکس برداری از نوزاد، به دکوراسیون و برنامه ریزی های بخصوصی نیاز دارد که باید قبل از عکس برداری، آماده باشند. بنابراین سعی کنید که قبل از ورود نوزاد، همه چیز را آماده کنید.
9- پرتره های خانوادگی

عکس های خانوادگی هم مانند عکس های عروسی و عکاسی از نوزاد، راهی عالی برای جشن گرفتن خانواده و ثبت خاطرات مادام العمر در قالب عکس هستند.
این توصیه را فراموش نکنید: گرفتن عکس های خانوادگی خشک و رسمی دیگر قدیمی و منسوخ است! عکاسی خانوادگی در دنیای امروزی بسیار متفاوت از گذشته است و اکنون روش های جدید زیادی برای جذابیت و خلاقانه ساختن این نوع عکاسی پرتره وجود دارد. سعی کنید با مشتری های خود ارتباط خوبی برقرار کنید و خصوصیات بارز و مشخص آنها را به نمایش بگذارید. این خصوصیات می تواند استفاده از حیوانات خانگی در عکس یا عکاسی در یک محیط خاطره انگیز باشد.
10- پرتره‌ پرسنلی

عکس های پرسنلی (Headshot portrati) برای تمام افراد و در همه ی زمان ها، مورد تقاضا هستند. گرفتن این عکس ها، راهی عالی برای جذب مشتری های ثابت است. تقریبا تمام افراد از بازیگران و نوازندگان گرفته تا وکلا و پزشکان و افراد عادی، به این عکس ها نیاز دارند.
عکس های پرسنلی برای اهداف اداری، پروفایل های شخصی و رسانه های اجتماعی، مورد استفاده قرار می گیرند. توجه داشته باشید که شما می توانید در گرفتن عکس های پرسنلی هم ابتکار به خرج دهید و یا تاکید بر حالات و چهره ی سوژه، عکس های خلاقانه ای ثبت کنید و شخصیت منحصر بفرد مشتری خود را به نمایش بگذارید.

5 تا از مهمترین اصول زیبایی شناسی در عکاسی و روش استفاده

نتیجه گیری
اگرچه سلیقه ی عکاسی افراد مختلف متفاوت است اما عکاسی پرتره، طرفداران بسیاری زیادی را به خود اختصاص داده است. برای متنوع کردن کارهای خود و افزایش خلاقیت، سعی کنید با انواع مختلف عکاسی پرتره (که در این مطلب به مهمترین آنها اشاره شد)، آشنا شوید. آشنایی با سبک های مختلف عکاسی پرتره به شما این امکان را می دهد که همگی آنها را امتحان کنید و مجموعه ای از عکس های بینظیر و به یاد ماندنی خلق کنید.

کیف دستی بوم قلبی DIY 1. خانه
 2. صنایع دستی

کیف دستی بوم قلبی DIY

در سال های اخیر ، با تمام حرکات کیسه های ضد پلاستیک ، من کاملاً با کیف های قابل حمل قابل استفاده دوباره وسواس پیدا کرده ام! من حتی یک قدم جلوتر رفتم و این کیف بوم پارچه قلب DIY را برای خودم درست کردم. بنابراین برای خواندن چگونگی ساخت آن به ادامه مطلب بروید تا بتوانید یکی را نیز بسازید!

دکور کیف حمل بار قلب قلب

آنها معرفی کاملی برای مواردی مانند نقاشی پارچه و استفاده از استنسیل برای بچه های من بود ، بنابراین من فکر کردم که قدم هایی را برای دیدن دیگران می گذارم. این دستورالعمل های گام به گام همراه با عکس را بررسی کنید! اگر ترجیح می دهید به جای کلمات نوشتاری ، یک آموزش ویدیویی را دنبال کنید ، به پایین این پست بروید تا دقیقاً آنچه را که می خواهید پیدا کنید.

برای این پروژه به موارد زیر احتیاج دارید:

 • یک کیف پارچه ای بوم از پیش ساخته شده
 • یک مداد
 • کاغذ سفید
 • قیچی
 • رنگ کردن

مرحله 1: لیست خود را بررسی کنید

مواد خود را جمع کنید!

مواد کیف کیف حمل قلب

مرحله 2: استنسیل خود را بسازید

کاغذ سفید خود را از وسط تا کنید تا لبه های کوتاهتر آن را بهم نزدیک کنید. کاغذ را خم کنید تا یک خط باقی بماند ، آن را باز کنید و با قیچی خود در امتداد آن خط برش دهید و صفحه را به نصف ببرید. یک قطعه را برای بعد کنار بگذارید و قطعه دیگر را دوباره به همان ترتیب از وسط تا کنید ، مانند اولین بار آن را چین بزنید. با چین خوردگی چین خورده و خاتمه یافته ، نیمی از قلب را روی کاغذ تا شده خود بکشید. با قیچی خود شکل را در امتداد علامت مداد برش دهید. وقتی شکل جدید خود را در چین باز کنید ، می بینید که یک قلب کامل دارید! این شابلون شما برای ساختن طرح جلوی کیف شما خواهد بود.

کاغذ تاشو کیسه قلب قلب

کاغذ دیواری کیف قلب Diy

کیف حمل بار قلب قلب در حال کاهش است

پرس کیف کیف حمل قلب

کیف کیف حمل قلمی کاغذ سفید نیمه

قرعه کشی کیف قلبی Diy

کیف برش قلب قلب قلب برش

تاشو کیف کیف دستی قلب

مرحله 3: شروع به نقاشی کنید

نیمی از کاغذ سفید خود را که قبلاً قطع کرده اید قرار دهید و آن را داخل کیسه حمل قرار دهید تا رنگ از طریق بوم خیس نشود. قلب کاغذی خود را در وسط قسمت جلوی کیسه قرار دهید (می توانید در صورت نیاز مقداری نوار حلقه زده و در زیر آن قرار دهید تا در جای خود قرار بگیرد). انتهای پاک کن مداد خود را به رنگ خود آغشته کنید (من رنگ قرمز را انتخاب کردم زیرا رنگ مورد علاقه من است) و شروع به استفاده از تکنیک های نقطه گذاری در قسمت جلوی کیف کنید. شما می توانید نقاط خود را به صورت پراکنده نگه دارید یا آنها را بسیار متراکم کنید ، از رنگ های زیادی برای رنگ عمیق یا کمتر استفاده کنید ، بنابراین به نظر می رسد کمی هدفمند است. این فرصت شما برای خلاقیت است! فقط مطمئن شوید که نقاط کافی در اطراف لبه ها ایجاد کرده اید که وقتی شابلون کاغذی خود را بردارید ، در واقع شکل قلب را در فضای منفی وسط خواهید دید. کل قطعه را کنار بگذارید تا خشک شود.

کیف کیف حمل قلب Diy مرحله 3

کیف حمل بار قلب قلب رنگ را آماده می کند

استنسیل کیف حمل بار قلب قلب نقطه کیف کیف حمل بار قلب

نقاط کیف کیف حمل بار قلب دور

نقطه فشار کیف حمل بار قلب

کیف حمل بار قلب قلب قرمز برای ولنتاین

کیف کیف طرح توالت قلب مدرن

طراحی کیف کیف قلبی Diy ساده

کیف حمل بار قلب قلب

واقعاً به همین راحتی کل پروژه آسان است! با خیال راحت با رنگها ، اشکال و تکنیک های نقاشی به شیوه خود خلاق شوید. فقط در صورت تمایل به امتحان کردن این پروژه برای خود ، در اینجا یک فیلم آموزشی خارق العاده برای کمک به شما وجود دارد!

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *حتما از فروشگاه آنلاین نقاشیا بازدید کنید، جهت مشاهده در بالای صفحه روی گزینه ی صفحه ی اصلی کلیک کنید.

Source link
#کیف #دستی #بوم #قلبی #DIY

آشپزی

همه آموزشهای آشپزی ما – هنر فردی

همه آموزشهای آشپزی ما – هنر فردی
https://honarfardi.com/wp-content/uploads/2021/07/image.jpg

در این مطلب همه دستورات آشپزی مفید سایت را لیست کرده ایم. هر چیزی که نیاز دارید اینجاست. ضمنا اگر می خواهید آشپزی را خیلی راحت و حرفه ای با ویدیو یاد بگیرید و همه را انگشت به دهان کنید روی یکی از عکسهای زیر به دلخواه کلیک کنید.
2 بسته آموزش آشپزی ما (بهترین آموزشهای موجود در ایران)

و اما دستورهای رایگان آشپزی ما

 • اطلاعات تماس

آدرس : تهران - منیریه - پشتیبانی 24 ساعته

 

ارتباط با ما از طریق واتس-اپ    : 09914619313  

 

contact us : +989914619313

 

ایمیل :     info@naghashia.com

 • درباره نقاشیا

فروشگاه  آنلاین  نقاشیا ™ یعنی  اعتماد ،  انتخاب  و  خرید آنلاین، فارغ از تمامی محصولات سایت; مدتی است خانواده های بسیاری علاقه مند بودند که نقاشی و عکس های خود را به عروسک و مجسمه تبدیل کنند، حال، بعد از مدت ها این   آرزو  در   ایران  به   واقعیت تبدیل  شده  که  نقاشیا اولین،قابل اعتماد ترین، با کیفیت ترین و بزرگترین ارائه دهنده ی این گونه خدمات در این زمینه است، نقاشیا به این  مهم  بسنده  نکرده  و هر روز شاید اتفاق های جذاب تری خواهید بود ♥

نقاشیا

دانلود اپلیکیشن سایت و فروشگاه نقاشیا

همه جا کنار شما هستیم

دانلود اپلیکیشن نقاشیادانلود اپلیکیشن نقاشیا

سوالات متداول

همراه پشتیبانی 24 ساعته

دریافت آثار از طریق ایمیل و انتشار آن

ارسال فایل گرافیکی

logo-samandehi
 • نمادهای نقاشیا
دروازه پرداخت معتبر

پشتیبانی و مشاوره رایگان

ورود به تلگرام و چت با کارشناسان

ورود به پیج رسمی ما در اینستاگرام

صفحه اینستاگرام

سبد خرید