این کودکان در آینده دچار مشکلات جنسی می شوند !

دختران زیادی هستند که دوست دارند مثل پسرها رفتار کنند، لباس های پسرانه بپوشند و با اسباب بازی های آنها بازی کنند.

شایلو، دختر آنجلینا جولی و برد پیت لباس ها یپسرانه به تن میکند و میخواهد که همه «جان» صدایش کنند. اما آیا چنین نشانه هایی تنها بیانگر شیطنت پسروار او هستند یا می توانند آغازی برای مشکلات جنسی باشند؟
شایلوی هشت ساله دیگر نمی خواهد دختر باشد، او نمی خواهد شایلو باشد و زمانی که برد پیت او را شایلو صدا می زند به میان حرف او پریده و می گوید: « من شایلو نیستم، من جان هستم». حالا دیگر تمام خانواده او را جان صدا می کنند و حتی در مراسم افتتاحیه فیلم اخیر مادرش، «ناشکسته»، نیز او کت و شلوار و کراواتی شبیه به برادرهایش، پکس و مدوکس، پوشیده بود. و رفتارهای پسروار او مدتی است که دارند بیشتر می شوند.
سال 2010 در مصاحبه با مجله «Vanity Fair» آنجلینا جولی گفته بود: « او می خواهد پسر باشد. موهایش را کوتاه کرده است. دلش می خواهد ظاهر و لباس هایش مثل پسرها باشد. فکر می کند مثل برادرانش است».

دختران زیادی هستند که دوست دارند مثل پسرها رفتار کنند، لباس های پسرانه بپوشند و با اسباب بازی های آنها بازی کنند. اما وقتی کودکی می خواهد تبدیل به یکی از افراد جنس مخالف بشود چه؟ آیا این نشانه مشکلات هویتی و ناآرامی است؟ یا تنها بخشی از رشد طبیعی آنهاست؟

لیندا بلر، روانشناس و نویسنده کتاب «کودک خوشحال»، می گوید که نباید عکس العمل شدیدی نسبت به این مسئله نشان داد. این موضوع دلایل بسیار زیاد دیگری می تواند داشته باشد. برای کودکی مثل شایلو، این مشکل می تواند تنها ناشی از داشتن سه برادر در منزل باشد، هرچند که او دو خواهر نیز دارد. کودکانی که خواهر یا برادر بزرگتر از خود دارند، تمایل شدیدی به تقلید رفتار آنها دارند، به ویژه اگر او از جنس مخالفشان باشد. این یک مرحله طبیعی در زندگی بسیاری از کودکان است.

همچنین، چنانچه کودک در وضعیتی مشابه شایلو، جزء فرزندان میانی خانواده باشد، این مسئله می تواند ناشی از نیاز آنها به جلب توجه باشد. گاهی کودکانی که در خانواده های پرجمعیت زندگی می کنند به شدت دنبال راهی برای به دست آوردن توجه اطرافیان هستند. درنتیجه به هر رفتاری برای جلب توجه والدین دست می زنند.

علاوه بر این والدین باید توجه داشته باشند که کسب تجربه بخشی از روند رشد هر کودکی است. ذهن بسیاری از بچه های 3 تا 6 ساله درگیر مسئله جنسیت (مذکر و مونث) و مفهوم «پدر» و «مادر» است، و این درگیری ذهنی برای برخی کودکان بیشتر طول می کشد. اما این کاملا طبیعی است که این موضوع ذهن همه کودکان را به خود مشغول کند.

در مورد پسرانی که می خواهند مثل لباس های دخترانه بپوشند یا رفتارهایی که به عنوان رفتار دخترانه برداشت می شوند از خود بروز می دهند، وضعیت بدتر نیز میشود. زیرا والدین آنها حاضر به پذیرش این مسئله نیستند. زمانی که دختری رفتارهای پسروار از خود نشان می دهد، خانواده به راحتی با این مسئله کنار می آید و مشکل چندانی در این قضیه ندیده و تغییری در رفتار خود با کودک نمی دهد و شاید حتی خوششان نیز بیاید. اما وقتی پسری رفتارهای دخترانه از خود بروز دهد آنها عکس العمل نشان می دهند و چنین رفتاری را از او نمیپذیرند.

یکی از موسسات خیریه که به خانواده هایی که کودکانی با مشکلات جنسیتی دارند کمک می کند، اعلام کرده است که بیشتر تماس هایی که با آنها گرفته می شود از طرف والدینی است که فرزند پسری با چنین مشکلی دارند. این مسئله بدین دلیل نیست که بیشتر پسران با چنین مشکلاتی دست به گریبان می شوند، بلکه بدین دلیل است که دخترک شیطانی که رفتارهای پسرانه دارد خیلی مشکل بزرگی به نظر پدر و مادرش نمی آید، اما پسری که با عروسک باربی بازی می کند وحشت بزرگی در والدینش ایجاد می کند.

اما طبق گفته بلر این نگرش می تواند برای کودک بسیار مخرب باشد و چیزی است که والدین باید تلاش بسیاری برای پذیرش آن داشته باشند. آنها باید صبر کنند و ببینند چه می شود. او می گوید: «عکس العمل من به پدر و مادرهایی که می گویند دخترم لباس پسرانه می پوشد یا پسرم پیراهن به تن می کند این است که می گویم بنگرید، بپذیرید و ببینید. چنانچه این کار را برای جلب توجه انجام دهند خود بخود برطرف خواهد شد، اگر از روی کنجکاوی باشد فرصت رفع این کنجکاوی را به آنها می دهید. و اگر واقعی باشد به آنها فرصت می دهید تا خود واقعیشان را بیابند». زیرا این رفتار ها می توانند نشانه مشکلات جدی جنسیتی باشند و ممکن است ناشی از دوجنسه یا همجنس گرا بودن او باشند. 

چنانچه این نشانه ها برای چند سال ادامه پیدا کنند باید کودک را نزد مشاورانی برد که بتوانند به او در زمینه مسائل هویتی و جنسیتی کمک کنند. این مسئله به ویژه در زمانی که کودک به سن بلوغ نزدیک می شود اهمیت و جدیت بیشتری خواهد داشت. البته این را نیز در نظر داشته باشید که نباید بلافاصله در مقابل این مسئله عکس العمل نشان داده و بدین صورت توجه کودک را بیشتر به این مسئله جلب کنید. تا قبل از سن بلوغ نیاز چندانی به گرفتن مشاوره تخصصی در مورد این مسئله نیست و اگر چنین کاری می کنید بهتر است کودک را در روند مشاوره دخالت ندهید.

بلر می گوید: «موضوع را بپذیرید. لازم نیست هیچ کاری انجام دهید. چیز ترسناکی وجود ندارد. زیرا این روند کاملا تدریجی است و حتی اگر کودک نیاز به کنترل هورمون داشته باشد حداقل قبل از اقدام به این عمل باید  موضوع دو سال مورد بررسی قرار بگیرد. بدترین چیز عجله کردن است.این یک تصمیم بسیار بزرگ و اساسی است».

اما ادی دیویس، درمانگر جنس- روانی، می گوید چنانچه کودک یا نوجوان شما علائم بیقراری و افسردگی داشته باشد، والدین باید سریعا به دکتر مراجعه کنند. او می گوید: «کودکانتان را آنگونه که هستند بپذیرید اما چنانچه تا حدی خود را با جنس مخالف یکسان بداند که برای خودش یا خانواده ایجاد ناآرامی کند، طلب کمک کنید. این نشانه ها ممکن است شامل آسیب رسانی به خود، رفتارهای مخرب و یا افسردگی شوند».

اما مهمتر از همه این است که والدین به یاد داشته باشند که این رفتارها لزوما نشانه تمایلات همجنس گرایانه یا دوجنسه بودن فرزندشان نیستند. این کارها می توانند به دلیل کنجکاوی یا واکنش نسبت به خواهر و برادران یا خانواده باشند. آنها را بپذیرید و در نظر داشته باشید که شما با این که فکر می کنید شناخت کافی از کودکانتان دارید هنوز آنها را کامل نمی شناسید و شناخت آنها زمان خواهد برد. شما هم باید مانند آنجلینا جولی و برد پیت به کودکتان فرصت کافی بدهید تا خودش را بشناسد.

با تشکر

تیم نقاشیا

شخصیت کودکانتان را خرد نکنید، مقایسه نکنید !

بیشتر والدینی که از تحقیر برای کنترل و تربیت فرزند استفاده می کنند، در واقع آن را روشی برای تلنگر زدن به کودکان خود می دانند یا حداقل تحقیر را روشی برای کنترل کودک می دانند.
تکریم در لغت به معنای تعظیم ، بزرگداشت و حرمت ، احترام گذاشتن است و تحقیر سرزنش کردن و نقطه مقابل آن است.
تحقیر در هر سنی مشکل ساز است اما در دوران کودکی می تواند تاثیر گذار تر با شد زیرا تاثیر کلمات بر روی کودکان بیشتر است. تحقیقات نشان داده است که هر فرد در ۱۰ سال اول عمر خود به طور متوسط با حدود ۱۵۰ هزار پیام و واژه منفی مواجه می شود و بیشتر این پیام ها با محتوای «بی عرضه، تنبل، شلخته، دست و پا چلفتی، خنگ، بی شعور، بی مسئولیت، تو هیچی نمی شی، بکن نکن، برو نرو، حرف نزن، نخور، بشین نشین،دست بزن نزن، به جز خرابکاری کار دیگری بلد نیستی» است.
این پیام را اکثرا خانواده و در درجه بعدی دوستان و در نهایت معلم و مدرسه به ذهن کودک تزریق می کنند و بیشتر والدینی که از تحقیر برای کنترل و تربیت فرزند استفاده می کنند، در واقع آن را روشی برای تلنگر زدن به کودکان خود می دانند یا حداقل تحقیر را روشی برای کنترل کودک می دانند.
از ائمه اطهار روایات بسیاری در مورد تکریم و احترام به کودکان وارد شده است. رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم در این باره می فرمایند : به بزرگسالان خود احترام کنید و نسبت به کودکان خویش ترحم و عطوفت نمایید.(۱)
همچنین از امام علی علیه السلام روایت شده است : در خانواده خود با کودکان عطوف و مهربان باش و بزرگترها را احترام کن.(۲)
از مصادیق تحقیر کودکان می توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱)مقایسه و ارزیابی او با دیگران
۲) طعنه زدن و سرزنش کودک در مقابل دیگران
۳)سلام نکردن به کودک
۴)نظارت افراطی برکودک
۵)تذکر پی در پی
۶)صدا کردن کودک با القاب ناپسند
۷)تحمیل امور بر کودک
۸)اجازه ندان به کودک برای صحبت کردن و کامل کردن گفتارش
۹)عدم توجه به قول و قرار با کودک
۱۰)داشتن انتظارات فراتر از توان کودک
۱۱)نیشخند و پوزخند کردن کودک و……
تحقیر کردن عوارض جسمی و روانی را بر فرد تحقیر شده باقی می گذارد مانند:
کمبود اعتماد به نفس: اولین و مهمترین آسیب کاهش عزت و اعتماد به نفس است هر چقدر عزت نفس کودک پایین تر باشد امید و آرزو های او دچار نقصان می شود و اینگونه کودکان در برقراری ارتباط با دیگران به مشکل خواهند خورد و در بزرگسالی به این باور خواهند رسید که قادر به انجام هیچ کاری نیستند.
افسردگی: دومین مورد که می توان به آن اشاره کرد افسردگی است تحقیقات در این زمینه نشان داده است که تحقیر مدام و سرزنش کودک امکان بروز افسردگی را در بزرگسالی افزایش خواهد داد.
والدینی که به منظور کنترل رفتار کودک آنها را مورد سرزنش ، تحقیر و تنبیه بدنی قرار می دهند منتظر بروز رفتارهای خشونت آمیز در کودکان خود باشند در واقع این کودکان از شیوه رفتاری والدین خودشان برای رفتار بادیگران استفاده می کنند
خجالتی بودن: کم رویی و خجالتی بودن یکی دیگر از اختلالاتی است که ممکن است در اینگونه کودکان دیده شود مقایسه شدن کودک با دیگران ، جدی نگرفته شدن از سوی والدین ازجمله اموری هستند که به خجالتی شدن فرزندان منجر می شود.
ایجاد شخصیت ناسازگار :کنترل ، تحقیر، سرزنش مدام کودک تاثیرات منفی بر شخصیت آنها دارد و موجب ایجاد یک شخصیت نا سازگار می شود. کودکی که تلاش می کند در مقابل شما بایستد و مقابله به مثل کند.
خشونت: نکته دیگر آن است که والدینی که به منظور کنترل رفتار کودک آنها را مورد سرزنش ، تحقیر و تنبیه بدنی قرار می دهند منتظر بروز رفتارهای خشونت آمیز در کودکان خود باشند در واقع این کودکان از شیوه رفتاری والدین خودشان برای رفتار با دیگران استفاده می کنند.
عدم توانایی ارتباط صحیح با دیگران : در بعضی از مواقع احساس حقارت چنان تاثیری بر روی فرد می گذارد که فرد مبتلا جرات معاشرت با مردم را پیدا نمی کند و از ترس اینکه مبادا در جمع مورد تحقیر واقع شود کناره گیری را به هرگونه برقراری رابطه ای ترجیح می دهد.
خود کم بینی : با سرکوب اعتماد به نفس در فرد ی که مورد تحقیر واقع شده است این مسئله به مرور باعث به وجود آمدن حس خود کم بینی در فرد می شود. او احساس خواهد کرد برای انجام هیچ کاری لیاقت دارد و دیگران از او بهتر هستند.
از دست دادن مهارت نه گفتن : کودکی که در خانواده به خصوص در بر خورد با والدین تحقیر و سرزنش می شود اعتماد به نفسشان کاهش می کند ، این گونه افراد که دارای اعتماد به نفس پایینی هستند در مقابل خواسته های دیگران جرات نه گفتن را از دست می دهند.
از عواقب جسمی که ممکن است کودکانی که مورد بی مهری و بی توجهی والدین قرار گرفته اند با آن مواجهه شوند می توان به مواردی همچون بی اشتهایی ، پر خوری ، هیجانات منفی ، اختلال در خواب، و حتی ترس و شب ادراری اشاره کرد.

با تشکر

تیم نقاشیا

عروسک واقعی پینوکیو

بهترین قیمت عروسک واقعی پینوکیو را از ما بخواهید!

همه ما در بخشی از دوران کودکی عاشق شخصیت های کارتونی بوده ایم. برخی از این شخصیت ها قهرمانان زندگی ما بوده اند و از آن ها چیزهای زیادی آموخته ایم. این چرخه دوست داشتنی، همین حالا برای فرزندان مان جریان دارند و بهترین دوستان آن ها شخصیت کارتون ها و انیمیشن های مورد علاقه شان است.
پینوکیو از آن داستان های جذابی است که کودکان هر دوره ای را مجذوب خود کرده است. حتی نسل جدید هم آن را دوست دارند و علاقه زیادی جهت داشتن عروسک های آن دارند. ما این امکان را در نقاشیا فراهم کرده ایم که شما عروسک واقعی پینوکیو را با بهترین قیمت ها برای فرزند دلبندتان خریداری کنید.

عروسک واقعی پینوکیو

 

چرا عروسک واقعی پینوکیو را از نقاشیا بخریم؟

نقاشیا تلاش کرده است که جمعی از هنرمندان خلاق و حرفه ای را گرد هم جمع کند.

تیم بزرگ نقاشیا یک تولیدی بزرگ است که نازل ترین قیمت ها را ارائه می دهد.

معمولاً خرید عروسک هایی که به واقعیت نزدیک هستند؛ بسیار گران و پرهزینه است.
اما گروه هنرمند نقاشیا عروسک واقعی پینوکیو را با بهترین کیفیت ها و قیمت های مناسب ارائه می دهد.

اینجا خبری از ارقام میلیونی نیست!

پینوکیوی دوست داشتنی را با کمتر از ۲۵۰ هزار تومان خریداری کرده و عزیزان تان را شگفت زده کنید.

عروسک پینوکیو ارزان، کیفیت مناسبی دارد؟

البته که دارد! تمام عروسک های نقاشیا حتی نمونه های موجود در فروشگاه عروسک های دست دوم نیز از بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه تهیه می شوند.

در واقع اگر در جستجوی این هستید که با صرف کمترین هزینه ها، بالاترین کیفیت ها را در اختیار داشته باشید؛

نقاشیا مقصد درستی است! فروش عروسک تخصص ما است!

کیفیت و قیمت عروسک واقعی پینوکیو، نقاشیا را متمایز می کند!

ما برای سلیقه و علاقه مندی های مشتریان مان اهمیت زیادی قائلیم و تیم ما سعی دارد که همواره نمونه هایی از عروسک های محبوب مانند عروسک واقعی پینوکیو را تولید و روانه بازار کند.

در آینده منتظر خرید عروسک یاران همیشگی پینوکیو مانند گربه نره، روباه مکار و پدر دوست داشتنی آن یعنی پدر ژپتو باشید!
همان هزینه ای را که باید صرف خرید عروسک واقعی پینوکیو کنید؛ در آینده ای نه چندان دور، صرف خرید پکیج کامل کارتون پینوکیو می کنید.

در عین حال مطمئن هستید که عروسک ها سالیان سال با شما باقی می مانند و دوستان ایده آلی را نصیب کودک خود کرده اید.

 

عروسک متری ارزان

خرید عروسک متری ارزان

عروسک متری تقریباً به یک کادوی همیشگی برای مناسبت های خاص تبدیل شده است. شاید هر کسی در یکی از همین روز های خاص مانند ولنتاین، تولد یا اوقات دیگر یکی از خرس های متری دوست داشتنی و بزرگ را دریافت کرده باشد. خرس های متری از آن دست هدایایی هستند که کمتر از ذهن افراد پاک می شوند.
شاید شما هم علاقه داشته باشید که در خاطر کسی باقی بمانید و به دنبال یک عروسک متری مناسب هستید. مشاهده قیمت های نجومی در این حوزه بسیار رایج است. معمولاً به علت استقبال مناسبی که از این مدل عروسک ها صورت می گیرد؛ فروشندگان بسیاری به بهانه کیفیت رقم های میلیونی را جهت خرید عروسک متری مطرح می کنند.

 عروسک متری ارزان

خرید عروسک متری ارزان فقط در نقاشیا امکان پذیر است!

چنین حرفی ادعا نیست و با یک گشت و گذار ساده، فرصت دارید که آن را امتحان کنید. خرس های متری نقاشیا را با دیگر انواع خرس های بازار و فروشگاه های مختلف از نظر کیفیت ساخت و قیمت مقایسه کنید. خیلی زود دوباره به نقاشیا باز می گردید.
نقاشیا تنها فروشگاه اینترنتی است که بهترین کیفیت ها را به ارزان ترین قیمت ممکن عرضه می کند. با وجود افزایش نجومی قیمت ها در تمامی حوزه ها، همچنان قیمت های فروشگاه نقاشیا ارزان محسوب می شود.

چرا قیمت عروسک متری در نقاشیا ارزان است؟

نقاشیا یک تولیدی بزرگ است که جمعی از هنرمندان حرفه ای در آن مشغول فعالیت هستند. از آنجایی که بین ما و مشتریان عزیزمان هیچ واسطه ای وجود ندارد؛ وجود چنین قیمت های مناسبی کاملاً طبیعی است. در واقع رضایت مشتری و کیفیت محصولات دو اولویت اصلی و مهم ما هستند. نقاشیا با دریافت کمترین سود ممکن، قصد دارد که بیشترین منفعت را به مشتریانش برساند.

خرید عروسک متری از فروشگاه دست دوم

علاوه بر نمونه های اصلی، این امکان در اختیار شما قرار گرفته است که سری به فروشگاه عروسک های دست دوم ما بزنید و از نمونه عروسک های متری ارزان و دست دوم ما نیز دیدن کنید. فروشگاه دست دوم ما، مجموعه ای از عروسک های تنها و دست دومی هستند که در انتظار خانه جدیدی هستند.
البته دست دوم بودن آن ها سبب شده است که خرید عروسک متری بیش از پیش ارزان شود. نگران کیفیت عروسک ها نباشید! نقاشیا تنها عروسک های با کیفیت و مناسب را به مشتریانش ارائه می دهد. همین حالا فرصت دارید که به فروشگاه های ما سری بزنید و خرید عروسک متری ارزان را امتحان کنید.

 

آموزش ساخت عروسک خرس تدی همراه فیلم و الگو

آموزش ساخت عروس خرس دوست داشتنی تدی هنراه الگو و فیلم آموزشی

این روز ها عروسک های خرسی بیشترین جذابیت را بین جوانان و خانم ها و آقایان دارند و با توجه به قیمت آن ها اگر توانایی ساخت آنها در منزل را داشته اشید برای شما بسیار به صرفه تر خواهد بود.

 

نقاشیا این فیلم آموزی قدم به قدم را برای شما تهیه رده و در اختیار شما عزیزان قرار داده هر جا سوالی داشتید از طریق بخش کامنت با ما در ارتباط باشید کارشناسان در تهیه عروسک شما را ارهنمایی خواهند کرد.

عروسک های دسته دوم

عروسک‌ های دست دوم و داستان هایشان

عروسک‌ های دست دوم  تنهایی را تصور کنید که دیگر برای صاحبان‌ خود دوست‌ داشتنی نیستند و در خطر اخراج از اتاق‌ خواب دوست همیشگی و دلبندشان قرار دارند!

چنین عروسک‌ هایی معمولاً برچسب دست دوم می‌خورند و راهی سطل‌های زباله می‌ شوند.

اما تا حالا به این فکر کرده‌اید که شاید همین عروسک تکراری، دنیای کودک دیگری را سرشار از شادی می‌کند؟

نقاشیا همیشه به فکر دست یابی به مرزهایی است که کمتر کسی آن را تصور می‌ کند.

تأسیس فروشگاه دوست‌ داشتنی عروسک‌ های دست‌ دوم هم از همان جنس کارهای جذابی است که نقاشیا به آن افتخار می‌ کند.

ما برای عروسک‌ های طرد شده خانه‌ ای را مهیا کرده‌ ایم.

منتظر هستیم که کودک خلاق دیگری، سرپرستی آن‌ ها را به‌ عهده بگیرد و عروسک‌های دست دوم تنها را از دنیای تاریک تنهایی بیرون بیاورد.

پس اگر شما هم به دنبال خرید عروسک دست دوم  تنها هستید؛ با ما همراه باشید تا هر آنچیزی که نیاز است تا راجع به این دوست داشتنی های بی سر و صدا بدانید؛ به شما بگوییم.

عروسک های دسته دوم

نگران حال جسمی عروسک‌ های دست دوم هستید؟

افراد وقتی درباره عروسک‌های دست دوم می‌شنوند؛ تصور وحشتناکی از عروسک‌ها دارند.

در‌ صورتی‌ که عروسک‌ ها ظاهر خوبی دارند و همچنان سرحال و پر طرفدار هستند.

بنابراین نگران ظاهر عروسک‌ ها نباشید و مطمئن باشید که نقاشیا بهترین‌ ها را در اختیار مشتریانش قرار می‌دهد.

از آن جایی‌ که تیم متخصص و حرفه‌ ای ما، سازنده بهترین و زیباترین عروسک‌ ها هستند؛ برخی ایرادات ظاهری آن‌ها را بر طرف می‌ کنند.

زمانی عروسک‌ های دست دوم جهت فروش گذاشته می‌ شوند که از هر لحاظ بی‌ نقص و فوق‌ العاده باشند.

از قیمت عروسک‌ ها چه خبر؟

خیلی از نمونه‌ های عروسک‌ ها به‌ صورت بسته‌ های چند تایی جهت فروش گذاشته شده‌ اند.

در نتیجه روی یک تخفیف اساسی، حساب کنید. البته قیمت عروسک و تخفیف‌ها به نوع عروسک نیز بستگی دارد.

معمولاً با خرید یک پکیج ده‌ تایی که شامل ده عروسک جذاب می‌ شود؛ تخفیف قابل‌ توجهی نصیب شما می‌ شود.

 

عروسک‌ های دست دوم را چگونه به خانه بیاوریم؟

تنها کافی است که مسیر را به مقصد فروشگاه نقاشیا بپیمایید!

انواع و اقسام عروسک‌های جذاب و تنهایی را می‌یابید که به دنبال یک خانه گرم و پر از محبت می‌گردند.

از عروسک‌های مارک‌دار تا خرس تدی، میکی موس، خرس مهربون و انواع عروسک‌های جذاب را خواهید یافت.

سپس تنها لازم است که با انتخاب محصول، به صفحه خرید راهنمایی شوید.

باقی کار را به ما بسپارید.

تیم حرفه‌ای ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن، عروسک‌ها را درب منزل به شما تحویل می‌دهند.

ویدیو آموزش ساخت ماسک با پارچه غواصی همراه الگو

با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و کمبود امکانات پزشکی بهداشتی مانند ماسک، تصمیم گرفتیم که آموزش کاربردی و مفید ساخت ماسک در منزل را برای شما همراهان عزیز تهیه کنیم.

همانطور که می دانید؛ در برخی مغازه‌ها و داروخانه‌ها قیمت خرید ماسک به‌شدت افزایش یافته‌ و علاوه بر افزایش قیمت؛ یافتن این کالا به سختی امکان پذیر شده است.

این در حالی است که امکان دوخت ماسک در منزل در کوتاه‌ترین زمان، امکان‌پذیر است.

چه وسایلی جهت دوخت ماسک مورد نیاز است؟

تصور ساخت ماسک در منزل آن‌چنان پیچیده نیست و تنها با در اختیار داشتن؛

  • وسایل دوخت‌ودوز؛
  • گاز استریل ؛
  • پارچه‌هایی مناسب؛
  • الگو؛

امکان دوخت بهترین و باکیفیت‌ترین ماسک‌ها را دارید.

در ابتدا یک الگوی بسیار مناسب جهت یک ماسک ایده‌آل مورد نیاز است. اگر کمی در گوگل جستجو کنید؛ حتماً الگوی دوخت مناسبی را پیدا می‌کنید.

ویژگی‌های مهم در ساخت ماسک

دو روش ساده طی ویدئو آموزش داده می‌شود. اما مهم نیست که از چه روش، وسایل یا مواد اولیه‌ای جهت ساخت ماسک استفاده می‌کنید! نکته قابل تامل استاندارد بودن و هزینه مناسب ماسک ساخته‌شده است.

ماسک باید به‌گونه‌ای طراحی شده‌باشد که از تمام جهات ورودی و خروجی‌های تنفسی را کنترل کند. از طرفی باید ضخامت مناسبی داشته باشد و در برابر نفوذ مولکول‌های آلوده مقاومت نشان دهد.

قابل شستشو بودن مساله بسیار مهمی است که در ویدئوی آموزشی به آن توجه شده‌است.

درواقع ایراد اصلی عمده ماسک‌هایی که ساخت آن‌ها در اینترنت آموزش داده می‌شود؛ یک‌بار مصرف‌بودن است! بنابراین ماسک‌هایی که قابلیت شستشوی مداوم دارند و تا مدت‌ها قابل استفاده هستند؛ ایده‌آل و مناسب محسوب می‌شوند!

سخن آخر

ساخت ماسک

ممکن‌است بنا به دلایل مختلفی قصد ساخت ماسک را داشته باشید! صرفه‌جویی در هزینه‌ها، تامین ماسک اعضای خانواده و تامین سلامتی آن‌ها از مهم‌ترین هدف دوخت ماسک در منزل است.

اما بنا به دغدغه‌های شما امکان استفاده از چنین قابلیتی جهت فروش یا مقاصد بشردوستانه نیز وجود دارد! در دورانی که به کمک تمام افراد جامعه نیاز است؛ چنین اقداماتی سودمند و مفید خواهد بود.

از طرفی امکان فروش چنین ماسک‌های باکیفیتی در بازارها نیز وجود دارد. اگر قصد فروش دارید؛ باید حتی‌الامکان کیفیت نهایی محصولات را افزایش دهید! امیدواریم ویدئو ارائه‌شده برای شما مفید واقع شده باشد.

خرید عروسک روسی

خرید عروسک روسی شبیه کودکان­تان

عروسک‌های روسی از پرطرفدارترین نمونه‌های موجود در بازار اسباب‌بازی‌های کودکان هستند. ظاهر جذاب و فانتزی آن ها سبب شده است تا بسیاری از والدین مایل به خرید عروسک روسی شوند.

سایت نقاشیا بزرگ‌ترین مرجع ساخت عروسک‌های خاص در ایران است  که با گروه مجرب و حرفه‌ای امکان ساخت انواع عروسک‌ها از روی عکس و نقاشی را در اختیار دارد.

از لحظه سفارش عروسک از روی عکس فرزند دلبندتان تا در اختیار داشتن آن، نهایتا ده روز فاصله دارید.

چرا خرید عروسک روسی تا این‌ اندازه محبوب است؟

معمولا عروسک‌های روسی چهره ندارند و صورت آن‌ها تنها چشم دارد. همین مساله باعث جذابیت‌ بیشتر عروسک‌ها شده و آن‌ها را فانتزی و جذاب کرده‌است.

کیفیت مواد اولیه چنین عروسک‌هایی ایده‌آل است و به دو شکل با الگو و بدون الگو طراحی و ساخته می‌شوند.

لپ‌های گل‌انداخته عروسک بر جذابیت بیشتر آن افزوده و آن را به یک هدیه دوست‌داشتنی تبدیل کرده‌است.

گاهی اغراق‌هایی که در ساخت عروسک‌ها انجام می‌شود؛ آن‌ها را خاص و منحصربه‌فرد می‌کند.

حالا زمانی را تصور کنید که چهره زیبای کودک شما به یک عروسک فانتزی و زیبا تبدیل شده‌است.

بی‌شک، فرزندتان چنین هدیه‌ای را از صمیم قلب دوست دارد و ارتباط موثری با آن برقرار می‌کند.

خرید عروسک روسی مطابق با چهره فرزندتان با آن جزئیات جذاب، دوخت فوق‌العاده و خلاقیت‌های بی‌مثال، علاوه بر جذابیت، قیمت نسبتا مناسبی نیز دارد!

جزئیات خاص و بی‌بدیل

خرید عروسک روسی

پس از انجام بررسی‌های اولیه توسط کارشناسان سایت نقاشیا و تاییدیه نهایی، تمام جزئیات موجود در عکس شبیه‌سازی می‌شوند.

مدل لباس، رنگ آن، نوع و مدل موها، جزئیات کامل لباس به‌طور مثال شال‌ گردن، کراوات، گل‌سر وغیره در نهایت خلاقیت و دقت طراحی و ساخته می‌شوند.

درواقع وجود چنین جزئیات دوست‌داشتنی سبب می‌شود که عروسک‌های روسی ساخته‌شده از روی عکس تا این‌اندازه جذاب باشند!

از طرفی عروسک‌ها دارای سایزبندی‌هایی هستند که هنگام درخواست سفارش باید آن را مشخص کنید.

درنتیجه سفارش عروسک‌هایی با سایر بزرگ‌تر مستلزم پرداخت هزینه‌های بیشتری نیز هستند.

بی‌شک پس از بازکردن جعبه سفارش از مشاهده عروسک ساخته‌شده و شباهت آن با عکس حیرت خواهید کرد!

همین حالا جهت خرید عروسک و سفارش انواع عروسک‌ها به سایت نقاشیا مراجعه کنید.

تبدیل عکس به عروسک روسی در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با دقت و خلاقیت بالایی انجام می‌شود و قیمت مناسبی خواهد داشت!

از اینجا خرید کنید !

با تشکر

تیم نقاشیا

خرید عروسک

خرید عروسک هایی که کودکان نقاشی می‌کنند

شاید در نگاه اول کمی اغراق‌آمیز به نظر برسد؛ اما نقاشیا با تیم هنرمند و منحصربه‌فردی که دارد؛ قادر است که به نقاشی‌های کودکان جان ببخشد و امکان خرید عروسک های ساخته شده از نقاشی کودک را فراهم کرده است.

بی‌شک، هیچ هدیه‌ای گران‌بهاتر و جذاب‌تر از این برای کودک شما وجود ندارد! هراندازه که خلق نقاشی‌های خلاقانه شگفت‌انگیز است؛ جان‌بخشی به آن‌ها نیز جذاب و منحصربه‌فرد است.

اعتماد به‌نفس کودکان‌تان را تقویت کنید

خرید عروسک

کودکان معمولاً از صمیم قلب و با احساسات زیادی جهت انجام کارهای خود وقت می‌گذرانند. تمام آثاری که در صفحات دفتر نقاشی آن‌ها زندگی می‌کنند؛ از نظر کودک شخصیت‌های زنده و حقیقی هستند که شاید ساعت‌ها و روزها با آن‌ها دوستی کرده‌اند. لحظه‌ای را تصور کنید که فرزندتان عروسک حاصل تفکر و خلاقیت خویش را در دست بگیرد!!

شاید حتی قادر به تصور چنین لحظه‌ای نیز نباشید! اما ما به شما اطمینان می‌دهیم که با خرید عروسک‌های جذاب و منحصربه‌فرد از فروشگاه بی‌مثال نقاشیا، اعتماد به نفس و خودباوری را در وجود کودک رشد می‌دهید.

درواقع با در دست‌داشتن چنین هدیه‌ای، کودک افکار و خلاقیت‌های خود را دست‌یافتنی و عملی می‌بیند و بی‌شک پس از آن نسبت به خلق آثار خلاقانه‌تر اقدام می‌کند. جهت مشاهده نمونه ­کارهای نقاشیا کلیک کنید!

عروسکی منحصربه‌فرد و خلاقانه!

هدیه دادن عروسک، اقدام جدیدی نیست و معمولاً کودکان عروسک‌هایی دارند که شبیه به عروسک‌های کودکان دیگر است! اما ساخت عروسک‌هایی با این سبک و سیاق خلاقیت زیادی دارند و یک کار ویژه محسوب می‌شوند.

درواقع عروسکی که برای کودک ساخته می‌شود را هیچ‌جای دیگری نمی‌یابید! به‌همان اندازه که نقاشی کودک شما خاص، منحصربه‌فرد و خلاقانه است؛ عروسک او نیز همین ویژگی‌ها را دارد.

مراحل خرید عروسک چگونه است؟

اگر شما هم دوست دارید که از نقاشی های کودک عزیزتان عروسک زیبایی را یادگاری داشته باشید؛ کافی است که مراحل زیر را طی کنید:

  • در ابتدا باید تصویری از نقاشی را برای سایت نقاشیا ارسال کنید.
  • کارشناسان پس از ارزیابی کار، آن را تایید یا رد می‌کنند.
  • طی مرحله بررسی، جوانب کار سنجیده می‌شود و امکان خلق نقاشی ارسالی بررسی می‌شود.
  • در صورت تایید نهایی نقاشی، باید هزینه اعلام‌شده را پرداخت کنید.
  • نهایتاً طی ده روز آینده عروسک را در اختیار خواهید داشت!

نقاشیا با در اختیار داشتن کادر مجرب و حرفه‌ای، قادر به تولید انواع نقاشی‌های کودکان شما است! همین حالا جهت سفارش تبدیل نقاشی به عروسک، به نقاشیا مراجعه کنید!

فیلم آموزش ساخت ماسک در منزل

آموزش ساخت ماسک در منزل

آموزش ساخت ماسک در منزل، این روزها که پویش در خانه بمانیم همه گیر شده است، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. درگیری های این روز ها در ارتباط با شیوع ویروس منحوس کرونا به نحوی باعث پیشرفت ما شده! خبرهایی که خواه ناخواه افراد و عموم مردم جامعه را به سوی دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی سوق می دهد. یکی از ابزارها و وسایل بهداشتی که استفاده از آن با تقاضای زیادی در بازار مواجه گردیده است ماسک است.

افزایش بی رویه تقاضا و کمبود عرضه و در کنار آن احتکار این وسیله بهداشتی توسط برخی سودجویان سبب شده تا علاوه بر کمبود آن در بازار قیمت این کالا نیز در بازار افزایش یابد. آموزش ساخت ماسک در منزل یکی از راه های آسان برای تهیه این وسیله بهداشتی در منزل است.

شما می توانید با استفاده از مواد و مصالح بازیافتی اقدام به تهیه ماسک در منزل نمایید. استفاده از کیسه های خرید و پارچه های غیر ضروری می تواند گزینه های مناسبی برای ساخت ماسک در منزل به شمار رود. با استفاده از این آموزش می توانید به راحتی ماسک های مختلف با تنوع رنگی بالا تهیه نمایید.

ساخت ماسک با مقاصد تجاری و خیرخواهانه

اگر نیت خیرخواهانه دارید می توانید در پویش همگانی اهدای ماسک شرکت نمایید.

با کمی حوصله و صرف وقت می‌توانید به راحتی و در مدت زمان کوتاه با روش ساخت ماسک آشنا شوید و این وسیله بهداشتی ضروری را با کمترین هزینه و توسط دستان هنرمند خود تهیه نمایید. با دیدن آموزش ساخت ماسک در منزل می تواند از آن برای مقاصد تجاری یا خیرخواهانه استفاده نمایید. آموزش ساخت ماسک  یکی از ساده ترین کارهای ساخته شده توسط دست است.

بدون نیاز به تجهیزات پیچیده‌ای می‌توانید تنها با چند نخ و کیسه، اقدام به تهیه این قلم بهداشتی نمایید. شما می توانید از طریق آموزش ساخت ماسک به راحتی آن را تهیه نمایید. با استفاده از آموزش ساخت ماسک می توانید از این ماسک ها در جهت نیات خیرخواهانه استفاده کنید. حتی می توانید  آن ها را در اختیار متخصصان مراقبت های بهداشتی، خانه های سالمندان و افراد نیازمند قرار دهید.

شما با کلیک بروی  لینک آموزش ساخت ماسک در منزل  می توانید به سرعت و در کوتاه ترین زمان ممکن نحوه ساخت یک ماسک استاندارد و مقرون به صرفه را با استفاده از مواد بازیافتی در منزل یاد بگیرید و آن را با دوستان خود و افرادی که به آن ها عشق می ورزید به اشتراک گزارید.

 

با تشکر

تیم نقاشیا

روانشناسي كودك و نوجوان

روانشناسي كودك و نوجوان

👈اگر فرزندتون به حرفتون گوش نميده و مجبوريد بارها چيزيو ازش بخوايد و اخرش تنبيهش كنيد و داد بزنيد يعني اشكال تربيتي از شماست.

👈كودك به خاطر اسيبي كه خورده از خودش بدش مياد و ترجيح ميده با شما بجنگه و اخرش هم تنبيه بشه. بسياري از پدر مادرها تربيت رو با فرماندهي و زورگويي اشتباه ميگيرند.

اين نگاه غلطه اشتباهه ويرانگره.

👈در موارد جزيي كه مشكل سلامتي و خطر جسمي براي كودكانمون ايجاد نميشه بگذاريد هميشه بچه ها تصميم گيرنده زندگيشون باشن، انتخاب غذا، خريد غذا از بيرون، جاي نشستن، انتخاب لباس و،،، ما با اين كار سه چيز رو به كودكمون ياد ميديم:

✅يك تو خوبي و حرف و كارت درسته
نظر و عقيده تو خوب و محترمه و با ارزش

✅وقتي ما در موارد جزيي و كم اهميت به حرف كودكمون گوش ميديم اونها در مسائل مهم با ما مشورت ميكنن و به ما توجه ميكنن.

✅این احساس آزادي و راحتي به كودكانمون استقلال ميده فرصت رشد و انتخاب ميده اشتباه هم بكنن ازش ياد ميگيرن و مي اموزند زندگي لج و لجبازي نيست.

✅روزی كه من دو دفعه به خواسته هاي كوچك فرزندم گوش بدم حتي اگر اشتباه باشه احتمال آنكه او كم كم توجهي به حرفاي من بكنه و من بتونم اونو براه بيارم به مراتب خيلي بهتر از لجبازيه.

✅دادن پاداش:

تشویق باعث رشد اعمال نیک و حرکت به سوی ترقِّی می شود. ما بايد كار خوب را با لذت در ذهن كودك گره بزنيم. اين لذت شامل كتاب خوان شدن كودك، درس خواندن، تميز كردن اتاق، مسواك زدن، اموزش صحيح دستشويي رفتن، و ديگر روش تربيتي كودك مي باشد.
دادن پاداش به اين شكل ميباشد كه براي كار خوب كودك پاداشي در نظر گرفتن مي باشد.
اين پاداش مي تواند از گرفتن برچسب و استيكر، تا رفتن به شهر بازي يا خريد اسباب بازي باشد.
در ابتدا هر بار كودك بعد از انجام كار خوب پاداش دريافت مي كند.
✅به مرور كه كار خوب نهادينه شد دادن پاداش يك بار در ميان، دوبار در ميان و در اخر به صورت تصادفي است. اينجاست كه انجام ان كار در ذهن كودك براي تمام عمر با لذت گره خورده است.👌

دکتر هلاکویی

چه کسی را می توان باسواد دانست؟

تفکر
چه کسی را می توان باسواد دانست؟

کسی را میتوان باسواد دانست
که دارای سواد عاطفی، سواد ارتباطی، سواد مالی، سواد رسانه ایی، سواد تربیتی، سواد رایانه ایی،سواد سلامتی، سواد تحلیلی، سواد نژادی، سواد بوم شناختی ، سواد روانی ، سواد اطلاعاتی، سواد بصری و سواد علمی باشد

انواع سواد

سواد عاطفی:
توانایی برقراری روابط عاطفی با خانواده و دوستان

سواد ارتباطی:
توانایی برقراری ارتباط مناسب با دیگران و دانستن آداب اجتماعی

سواد مالی:
توانایی مدیریت مالی خانواده ، دانستن روشهای پس انداز و دخل و خرج

سواد رسانه ایی:
اینکه فرد بداند کدام رسانه ها معتبر و کدام نامعتبرند .

سواد تربیتی:
توانایی تربیت فرزندان به نحو شایسته

سواد رایانه ایی:
دانستن مهارتهاي هفت گانه ی ( آی- سی- دی- ال )

سواد سلامتی:
دانستن اطلاعات مهم درباره ی تغذیه ی سالم و راههای جلوگیری از پر خوری

سواد نژادی و قومیتی:
شناخت نژادها و قومیتها بر اساس احترام و عدم تبعیض

سواد بوم شناختی:
دانستن راههای حفاظت از محیط زیست

سواد تحلیلی:
توانایی شناخت ، ارزیابی و تحلیل نظریه های مختلف با استدلالهای منطقی و اصولی بدون هر گونه تعصب و پیش فرضهای قومی یا ایدئولوژیک

سواد انرژی:
توانایی مدیریت در مصرف انرژی ، آب و حفظ امنیت غذایی

سواد علمی:
یعنی علاوه بر سواد مکتوبی توانایی بحث و یا حل و فصل مسائل با راهکارهای علمی و عقلانی مناسب

بدین ترتیب، یک فرد باسواد فردی است که با آموزشهای مناسب ، توانایی داشتن یک زندگی مناسب و با کیفیت را در قرن بیست و یکم پیدا کند

از سوی دیگر
آموزش مناسب و عقلانی آموزشی است که به کودکان، دوستی، صلح و دموکراسی را توصیه کند
و خشونت و تبعیض را نفی نماید