آموزش, آموزش یوگا, آموزش یوگا و مدیتیشن (تصویری), اخبار, کاردستی, مادر و کودک, ورزش یوگا

بهترین روش شروع یادگیری یوگا و مدیتیشن چیست؟

آموزش یوگا و مدیتیشن

بهترین روش شروع یادگیری یوگا و مدیتیشن چیست؟
https://honarfardi.com/wp-content/uploads/2018/09/m45-3.jpg

در این مقاله و در ادامه آموزش های کاربردی یوگا و مدیتیشن، بهترین و جدیدترین روش یادگیری یوگا و مدیتیشن را به شما معرفی می کنیم.
1- یک جای خلوت و راحت در منزل برای یوگا آماده کنید
اگر بتوانید یک اتاق جداگانه برای تمرین های یوگای خود دست و پا کنید عالی ست! خیلی راحت حصیر یوگای خود را پهن کنید و مراحل بعد را دنبال کنید. هرچند بهترین محل برای تمرین یوگا و مدیتیشن، جایی است که باز باشد و منظره زیبا و بی انتها داشته باشد.
سعی کنید محل یوگای خود را با چند شمع و چوب بوخور خوشبو، تزئین کنید تا انگیزه بیشتری برای تمرین یوگا داشته باشید.

2- لوازم لازم برای انجام یوگا را خریداری کنید
در واقع تنها چیزی که برای یوگا نیاز دارید، یک حصیر برای یوگا و همان چند شمع و بوخور هستند. سعی کنید حصیر لغزنده نباشد. حصیرهای جنس خوب کمی گران تر هستند ولی ارزش سلامتی شما را دارند. همچنین اگر بتوانید یک بالش مخصوص برای یوگا خریداری کنید عالی ست، هر چند یک بالش معمولی هم می تواند کار بالش مخصوص یوگا را بکند.
مطلب مشابه: آموزش تصویری بهترین حرکات یوگا برای لاغری، شکم و کاهش استرس
3- مراقب ایمنی و مصدومیت های احتمالی باشید
همیشه محدودیت های بدن خود را بشناسید و سعی نکنید تمرین های بیشتر از حد توان خود انجام دهید. حساس ترین نقاط بدن در یوگا شامل، زانوها، لگن، ستون فقرات، باسن و گردن هستند. در هر تمرینی، هر دردی در یکی از این نقاط پیدا کردید، سریعا آن تمرین را متوقف کنید.
دقت کنید که قبل از شروع تمرین به درستی بدن خود را گرم کنید. مطالب مرتبط ما را ببینید که چطور استاد یوگا قبل از شروع بدن را گرم می کند.

4- از دیگران کمک بگیرید
دوتا از بهترین روش ها برای یادگیری بهتر از دیگران:

مطلب مشابه: آموزش تصویری بهترین تمرین های ساده یوگا که هرروز باید درخانه انجام دهید!
5- متد یوگای مناسب خود را انتخاب کنید
مهم ترین سوالی که در ابتدای یوگا باید از خود بپرسید این است: بدن و ذهن من به چه چیزی بیشتر نیاز دارد؟ برخی افراد یوگا را برای لاغری، برخی برای استرس، بعضی برای انعطاف پذیری و … انجام می دهند. شما چه نوع تمرینی نیاز دارید؟ مطالب مشابه ما را ببینید که برای هر هدف چه نوع تمرین هایی را به شما آموزش داده ایم. اگر واقعا هدف خود را نمی دانید می توانید از یک معلم یوگا سوال کنید. هر چند ما در این مطلب یک راهنمای عالی برای انتخاب یوگای مناسب شما داریم (کلیک کنید)
6- بطور منظم و مداوم یوگا تمرین کنید
اینکه حداقل 3 تا 4 روز در هفته به مدت 30 تا 45 دقیقه روزانه تمرین یوگا را انجام دهید بسیار مهم است. اگر هر روز هم تمرین کنید هیچ مشکلی نیست، بستگی به وقت و هدف شما دارد.
در کنار تمرین های منظم، استراحت در حالت خوابیده یوگا هم بسیار مهم است (تصویر زیر که معمولا در انتهای تمرین انجام می شود)، زیرا بدن شما را کاملا آرام می کند و درعین حال ذهن شما با بدن شما هماهنگ می شود.

مطلب مشابه: آموزش تصویری 15تا از پیشرفته ترین حرکات یوگا که بدن شما را زیرورو می کنند!
هرگونه سوالی در زمینه یادگیری یوگا و مدیتیشن دارید در بخش نظرات با ما مطرح بفرمایید.
یوگا برای مبتدیان

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *