آموزش, آموزش گیاهان دارویی و نحوه پرورش آنها (تصویری), اخبار, کاردستی, مادر و کودک, نگهداری از گیاهان

روش نگهداری گل سانسوریا (5 نکته کاربردی)

گل سانسوریای خوشکل

روش نگهداری گل سانسوریا (5 نکته کاربردی)
https://honarfardi.com/wp-content/uploads/2021/08/word-image-319.jpeg

گل های سانسوریا بخاطر دوام و زیبایی ظاهریشان بسیار محبوب هستند. معروف ترین گونه ها از نظر رشد طولی و برگ های بلند و نک تیز، گیاه ماری یا زبان مادر شوهر و انواع دیگری از گل رز هستند که به طور فشرده و بالغ بر ۱۰ اینچ رشد می کند. سانسوریا با حداقل مراقبت؛ رشد زیادی خواهد داشت و سال ها می تواند زندگی کند، جوری که نابود نشدنی به نظر برسد. همچنین آن ها برای کاشت در فضای باز با درجه سختی 10b تا 11b مناسب هستند.
1-نور
سانسوریا را در نور متوسط یا غیر مستقیم قرار دهید . مکان خوب برای قرار دادن آن شامل جایی در مقابل پنجره ای آفتابگیر و روشن است که با پرده نازکی پوشانده شده باشد، اگر چه این گیاه فقط نور با شدت کم را تحمل می کند، اما همان هم برای رشد خوب برگ ها کافی است. اگر زیر نور شدید قرار بگیرد، لبه های برگ هایش زرد خواهد شد.

چگونه گل ها را مدت طولانی تری تازه نگه داریم؟ 4 روش ساده
2-آبیاری
قبل از این که خاک کاملا خشک شود، آبیاری انجام ندهید. پس از این که خاک کاملا خشک شد، آبیاری عمیق انجام دهید، به گونه ای که آب از سوراخ زهکشی خارج شود . بعد از این که آب گلدان کاملا تخلیه شد، آنچه در ظرف زیر گلدان باقی مانده را دور بریزید و هرگز اجازه ندهید که خاک زیادی خیس بماند یا این که گلدان در آب بماند. در طول زمستان به گیاه مقدار کمی آب بدهید. مانند بسیاری از گیاهان مرطوب، که آب را در برگ های خود ذخیره می کنند، سنسوریا نیز به سرعت در آب بیش از حد مرطوب پوسیده می شود.
3-دما
سنسوریا را در دمای متوسط اتاق نگه دارید. از گیاه در برابر سرما و دمای پایین مراقبت کنید زیرا این گیاه در دمای پایین تر از ۵۰ درجه فارنهایت یا ( ۱۰ درجه سانتی گراد ) در معرض آسیب قرار می گیرد .
روش نگهداری گل ارکیده (و پاسخ به 20 سوال رایج کاربران)
4-کود دهی
در طول تابستان هر سه هفته یکبار به گیاه کود بدهید. از کود های رقیق شده مخصوص گیاهان آپارتمانی به نصف میزان پیشنهاد شده روی ظرف استفاده کنید . سانسوریا نیاز به کوددهی سبک دارد و کود بیش از حد موجب ریزش برگهایش می شود.

5-عوض کردن جای گیاه
فقط زمانی که ریشه ها دیگر در گلدان جا نمی شدند ، گیاه را در یک ظرف بزرگ تر قرار دهید. سانسوریا رشد می کند و اگر ریشه های آن بیش از حد بزرگ شوند ممکن است از گلدان بیرون بزنند. ظرف گلدان را با خاک صنعتی سبک پر کنید. برخی از افراد تنها زمانی گیاه را به یک ظرف بزرگتر انتقال می دهند که ریشه های آن گلدان را بشکند.
گرد و غبار نشسته روی برگ ها را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید . از محصولات تجاری براق کننده که ممکن است به برگ ها صدمه بزنند یا این که ظاهر زنگ زده ای ایجاد کنند، خودداری کنید. در صورت آسیب دیدن یا لکه دار شدن برگ ها آن ها را قطع کنید .
 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *