آموزش, اخبار

چگونه برای کلاس های آنلاین مطالعه کنیم؟

نحوه مطالعه برای یک کلاس آنلاین

الف-ایجاد یک برنامه مطالعه

1-یک فضای مطالعه با دسترسی مطمئن به اینترنت انتخاب کنید. هنگام مطالعه احتمالاً باید به سخنرانی ها و یادداشت های آنلاین مراجعه کنید. بنابراین ، شما به یک فضای مطالعه نیاز خواهید داشت که دسترسی به اینترنت شما قطع نشود. دسترسی به اینترنت به ویژه در مواردی مانند جلسات مطالعه برای کلاس شما بسیار مهم خواهد بود. [1]
اگر می دانید که حواس خود را پرت نمی کنید ، می توانید در خانه درس بخوانید. با این حال ، بسیاری از افراد هنگام تلاش برای تحصیل در خانه ، در تمرکز مشکل دارند. این یکی از چالش های دوره های آنلاین است.
مکانی مانند کافی نت معمولاً مانند برخی کافی شاپ ها و رستوران ها دارای دسترسی قابل اعتماد به اینترنت است. فقط مطمئن شوید که کارمندان از این که ساعت های طولانی در حین تحصیل در این مکان ها آویزان شوید بدشان نمی آید.
همچنین می توانید کتابخانه را امتحان کنید.

2-هر روز زمانی را برای ورود به کلاس تعیین کنید. حفظ یک برنامه دقیق برای موفقیت در یک دوره آنلاین ضروری است. حتی اگر ممکن است در زمان های خاصی نیازی به شرکت در کلاس ها یا سخنرانی ها نباشید ، شما هنوز هم باید در زمان خود با مطالب دوره همراه باشید. بنابراین ، انضباط شخصی مهم است. هر هفته زمانی را برای ورود به کلاس و مطالب درسی تعیین کنید. [2]
ممکن است بعضی اوقات سخنرانی منظم داشته باشید که برای شرکت در آنها نیاز دارید. با این حال ، باید وقت خود را برای بررسی اختصاص دهید. این امر خصوصاً در مواردی اهمیت پیدا می کند که لازم باشد برخی از مطالب دوره را به صورت خودکار مرور کنید.
برای اینکه یک کلاس آنلاین به اندازه یک دوره حضوری با نشاط احساس شود ، هر هفته ساعت ها و روزهای یکسانی را برای ورود به سیستم انتخاب کنید. یک بازه زمانی مشخص برای مدت زمان خواندن و مرور مطالب تعیین کنید. برای مثال می توانید از ساعت 2 تا 4 دوشنبه ، چهارشنبه و جمعه برای مطالعه وارد شوید.

3-یک تقویم درست کنید تا دنبال کنید. اغلب اوقات ، مهلت ها در یک دوره آنلاین به وضوح مشخص نیست. از آنجا که هر روز در سخنرانی ها شرکت نخواهید کرد ، جایی که موعد مقرر به شما یادآوری می شود ، تهیه تقویم برای مراجعه خود مهم است. اطلاعات را از طریق دریافت اطلاعات از طریق مربی خود یا اعلان های دوره ، در دسترس قرار دهید. [3]
اگر در خانه درس بخوانید می توانید تقویم جسمی برای خود بسازید. مواردی مانند تاریخ سررسید و تاریخ آزمون ها و آزمونها را بنویسید. این به شما کمک می کند تا در زمان شروع تعهد به مرور مطالب ، به شما اطلاع دهد.
همچنین می توانید روی تلفن یا لپ تاپ خود تقویم درست کنید. این ممکن است مفیدتر باشد اگر در خانه درس نخوانید ، زیرا در حالی که خارج از تحصیل هستید می توانید به آن مراجعه کنید.

4-سعی کنید به برنامه خود پایبند باشید. رعایت یک برنامه برای یک دوره آنلاین دشوار است. این امر خصوصاً درصورتی که مجاز به انجام کارهایی مانند تماشای سخنرانی در زمان خود باشید ، بسیار صادق است. با این حال ، در مورد پایبندی به برنامه خود با خود سختگیر باشید. نظم و انضباط شخصی برای موفقیت شما در یک دوره آنلاین بسیار حیاتی است. [4]
به یاد داشته باشید ، فقط به این دلیل که شخصاً به این دوره نمی روید ، به این معنی نیست که برای شما هزینه زیادی ندارد یا بر معدل کلی شما تأثیر نمی گذارد. اطمینان حاصل کنید که یک دوره آنلاین را به همان اندازه جدی که دوره حضوری را در آن شرکت می کنید ، جدی بگیرید.

ب-کار با مواد آنلاین

1-هر ماده ای را که می توانید چاپ کنید. گاهی اوقات ، یک کامپیوتر می تواند حواس شما را پرت کند. خاموش کردن لپ تاپ برای مطالعه می تواند مفید باشد. علاوه بر اینکه به شما کمک می کند تا دور از کامپیوتر مطالعه کنید ، می توانید مواد چاپ شده را برجسته کرده و در حاشیه نیز یادداشت کنید. [5]
اگر ترجیح می دهید سخنرانی های تایپ شده یا مطالب خواندن را روی صفحه بخوانید ، ممکن است بخواهید روی یک Kindle سرمایه گذاری کنید. این موارد دارای نور پس زمینه نیستند ، که باعث کاهش خستگی چشم در مقایسه با مطالعه روی صفحه رایانه می شود.
شما همچنین باید مواردی مانند برنامه دوره و برنامه درسی را چاپ کنید. داشتن کپی فیزیکی از این مطالب که در طول دوره به آنها مراجعه کنید خوب است.

2-درباره سخنرانی های آنلاین یادداشت کنید. شما باید همانطور که در طول یک سخنرانی فیزیکی دقیق می نویسید ، یادداشت برداری کنید. [6] با قلم و کاغذ بنشینید و یادداشت های دقیق و خوانایی را جلوی رایانه خود یادداشت کنید. یادداشت های دست نویس بهتر از یادداشت های تایپ شده باعث افزایش میزان نگهداری مواد می شوند. [7]
از عنوان ها و تاریخ ها برای پیگیری اینکه چه مواد در هر بخش از یادداشت های شما پوشش داده شده است ، استفاده کنید. بعداً هنگام مطالعه می توانید به این عناوین مراجعه کنید.
سعی نکنید تک تک جزئیات یک مربی را ضبط کنید. درعوض ، ایده کلی و هر بینشی را که به شما در درک بهتر مطالب کمک می کند ، یادداشت کنید. بعداً ، هنگام تحصیل ، می توانید به یادداشت های خود مراجعه کنید تا ایده های اصلی دوره را بخاطر بسپارید.
حتی اگر می توانید سخنرانی ها را دوباره تماشا کنید ، یادداشت برداری همچنان مفید است. این به شما کمک می کند مطالب را بعداً به خاطر بسپارید و همچنین می توانید مطالب اصلی را یادداشت کنید. اگر لازم است ، مثلاً ، یک تاریخ را به خاطر بسپارید ، می توانید به جای جستجوی فیلم در لحظه خاصی که این تاریخ ذکر شده است ، به یادداشت های خود مراجعه کنید.

3-مطالب دشواری را بنویسید. اگر درک چیزی واقعاً دشوار است ، سعی کنید آن را یادداشت کنید. همچنین می توانید هر آنچه را که باید حفظ کنید بنویسید و دوباره بنویسید. این می تواند یک روش مفید برای مطالعه هر دوره ، از جمله یک دوره آنلاین باشد. [8]
می توانید یادداشت های خود را بر روی یک کاغذ جدید کپی کنید.
همچنین می توانید کلمات واژگان ، تاریخ ها ، نام چهره های مهم و سایر اطلاعاتی را که برای حفظ نیاز دارید ، یادداشت کنید.

4-اطلاعات دشوار را با صدای بلند بخوانید. اگر واقعاً برای درک چیزی تلاش می کنید ، خواندن آن با صدای بلند می تواند به شما کمک کند. شما هم مطالب را خواهید دید و هم می شنوید ، و به شما کمک می کند بهتر آن را به حافظه متعهد کنید. اگر بسیاری از مطالب دوره آنلاین شما متنی باشد ، این می تواند بسیار مفید باشد. به عنوان مثال اگر سخنرانی هایی داشته باشید ، نخواهید شنید که توسط یک مربی با صدای بلند خوانده می شوند. این می تواند به خواندن آنها با صدای بلند کمک کند. [9]
همچنین می توانید مطالب را از حافظه با صدای بلند خلاصه کنید. به عنوان مثال می توانید وانمود کنید که مفهومی را برای دانش آموز دیگری توضیح می دهید.

ج-با استفاده از روشهای مطالعه موثر

1-از حواس پرتی های آنلاین پرهیز کنید. اگر حساب رسانه اجتماعی در برگه دیگری باز شده یا اعلان هایی را در رایانه خود دریافت می کنید ، تمرکز روی دوره آنلاین خود دشوار است. وقتی مشغول انجام کارهای کلاسی هستید ، از مرور اینترنت ، بررسی ایمیل و سایر عوامل حواس پرتی خودداری کنید.
در صورت لزوم ، می توانید برنامه ای نصب کنید که دسترسی شما به برخی از وب سایت ها را در مدت زمان مشخص محدود کند ، بنابراین می توانید روی مطالعات خود تمرکز کنید.

2-برای هر جلسه مطالعه اهداف داشته باشید. هرگز بی جهت وارد جلسه مطالعه نشوید. هر وقت برای مطالعه می نشینید اهداف مشخصی داشته باشید. می توانید مواد را به صورت تکه تکه تقسیم کنید و هر بار یک تکه مطالعه کنید. با جلسات مطالعه جداگانه بر اساس موضوع ، برای خود برنامه ریزی کنید. [10]
همچنین هنگام تحصیل باید اهداف کلی تحصیلی خود را به خاطر بسپارید. این می تواند به انگیزه شما کمک کند. به این فکر کنید که یک نمره خوب چگونه به معدل کل شما کمک می کند. به این فکر کنید که بعد از دوره این مطالب چه فایده ای برای شما خواهد داشت.

3-امتحان کنید و خود را بسنجید. حفظ ساده فقط تا اینجا می تواند پیش برود. یکی از م effectiveثرترین روش ها برای به خاطر سپردن مطالب ، دادن تست ها و آزمونها به خودتان است. آزمون کردن می تواند حفظ را به دلیل فرایندی به نام “بازیابی” بهبود بخشد. هر بار که یک حافظه بازیابی می شود ، در آینده دسترسی به آن بیشتر می شود. اگر تست های آزمایشی و آزمونهایی به صورت آنلاین در دسترس است ، تا آنجا که می توانید شرکت کنید. همچنین می توانید تست ها و آزمونها را برای خود بسازید.
کارت های فلش می تواند یک روش عالی برای آزمایش خود در مواردی مانند واژگان و تاریخ باشد.
همچنین می توانید سوالات احتمالی امتحان را هنگام مطالعه یادداشت کنید. اگر انتظار آزمون انشا را دارید ، این می تواند بسیار مفید باشد. پس از پایان تحصیل ، در آزمایشی که برای خود درست کرده اید شرکت کنید.

4-استراحت کنید. مطالعه طولانی مدت می تواند به راحتی منجر به فرسودگی شغلی شود. هنگام مطالعه مهم استراحت کنید. حدوداً هر ساعت یا کمی استراحت کنید. کاری سرگرم کننده انجام دهید ، مانند تماشای تلویزیون برای چند دقیقه یا کمی پیاده روی ، و سپس به مواد خود برگردید. احساس خواهید کرد که پس از یک وقفه سریع ، سرحال و شارژ می شوید. [11]

5-با سوالات با مربیان تماس بگیرید. به یاد داشته باشید ، مدرس شما در یک دوره آنلاین منبع ارزشمندی است. این که هر روز آنها را نمی بینید به این معنی نیست که نمی توانید با آنها ارتباط برقرار کنید. اگر هنگام مطالعه دچار هر چیز گیج کننده ای شدید ، دریغ نکنید که برای مربی خود ایمیل بفرستید و خواستار توضیحات است. [12]
اگر دوربین وب دارید ، سعی کنید یک جلسه گپ ویدیویی با مربی خود برای بازخورد رو در رو تنظیم کنید.

بازدید از فروشگاه نقاشیا

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *