آموزش, اخبار, سایر هنرهای مهم, سلامت, کاردستی, مادر و کودک

از بین بردن تخم انگل در منزل (و مدت زمان لازم برای درمان طبیعی)

از بین بردن تخم انگل در منزل (و مدت زمان لازم برای درمان طبیعی)

امروزه نسبت به بیست سال پیش، احتمال ابتلا به عفونت انگلی کم تر شایع است؛ اما هنوز هم کاملا از بین نرفته است. انگل ها موجودات پیچیده ای هستند. شاید لحظه ای که می فهمید انگل دارید و تمام تلاش تان را می کنید تا سریعا از شر آن خلاص شوید، کل عمرتان را با آن ها زندگی کرده باشید!
اکثر انگل ها مثل باکتری ها، بسته به محیط شان مضر یا بی ضرر هستند. با این حال، تعدادی هم هستند که همیشه مضرند.
اگر مشکوک هستید که انگل دارید یا خیر، یا آزمایش انگلی انجام داده اید که تایید می کند انگل دارید، “پاکسازی انگل” به انگلیسی parasite-cleanse برای تان تجویز خواهد شد.
انگل چیست؟
انگل یا Parasite به هر موجودی گفته می شود که خودش را به موجود دیگری بچسباند و از زندگی در کنار آن سود ببرد. با این حال، معمولا وقتی افراد در مورد انگل ها صحبت می کنند، منظورشان انگل های میکروسکوپی است که با چشم غیر مسلح نمی توانید آن ها را ببینید.
حتما بخوانید: 3 تا از بدترین تاثیرات منفی طولانی مدت اینترنت بر سلامت
اگر با آب یا غذای کثیف در تماس باشند، عفونت انگل می تواند حتی برای سالم ترین افراد هم اتفاق بیفتد. برخی از انگل ها همیشه علائمی با خود به همراه دارند که به عنوان ” عوامل بیماری زا ” یا ارگانیسم هایی شناخته می شوند که باعث بیماری می شوند.
چند نمونه از آن ها عبارتند از:

ژیاردیا لامبلیا
انتامبا هیستولیتیکا
گونه های کریپتوسپوریدیوم
سیکلوسپورا کایتاننسیس
کرمک
کرم قلابدار
کرم نخی
کرم شلاقی
کرم نواری کوتوله
کرم نواری
کرم های قلابدار جدید

همان طور که می بینید، چند تا از کرم ها در این لیست گنجانده شده اند. کرم ها نوعی انگل هستند اما معمولا به آن ها فقط “کرم” می گویند. چهار انگل اول این لیست میکروب های انگلی هستند که معمولا به آن ها ” انگل ” گفته می شود. 

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!

 

انگل ‌ها انواع بسیار زیادی دارند که به نام “pathobionts” شناخته می ‌شوند. این میکروارگانیسم ‌ها در بدن میزبان (شما!) وجود دارند بدون این که لزوما ایجاد بیماری کنند. دو نمونه بسیار رایج عبارتند از:

بلاستوسیستیس هومینیس
دیانتامبا فرجیلیس

پاکسازی انگل چیست؟
پاکسازی انگل معمولا ترکیبی از مکمل های گیاهی و یا یک رژیم غذایی است که برای خلاص شدن از شر انگل ها طراحی شده است.
پاک کننده های انگل متنوعی وجود دارند، اما هدف اکثر آن ها پاک سازی انگل ها از بدن شما است.
شاید این حرف خوشایندتان نباشد، اما همه ما انگل داریم. زندگی بدون آن ها غیرممکن است. به طور مثال شما تا سن 60 سالگی، چند هزار “دمودکس” روی صورت تان دارید. نمی توانید آنها را ببینید زیرا فقط حدود یک سوم میلی متر طول دارند و شفاف هستند.
حتما بخوانید: 44 مهارت که هر زن و مردی باید بلد باشند
انگل ها چیز نگران کننده ای نیستند، تنها چیزی که می خواهند این است که سلول های مرده پوست و مقداری چربی اطراف شان را بخورند.
آیا می دانستید که حدود 80 درصد از ما در روده مان انگل داریم؟ از 3200 گونه انگل شناخته شده، بیش از 1000 گونه از آن ها می توانند در بدن انسان زندگی کنند. ما فقط می توانیم 50 تا 60 گونه را آزمایش کنیم که این یعنی اکثریت قریب به اتفاق انگل ها می توانند شناسایی نشده باقی بمانند.
بنابراین، اصطلاح ” پاکسازی انگل ” هم نادرست و هم گیج کننده است.
چرا پاکسازی انگل انجام می شود؟
اگر با اختلال روده، التهاب یا سایر بیماری های مزمن دست و پنجه نرم می کنید، مقصر تا حدودی می تواند انگل های روده شما باشد.
تنها راه برای تشخیص وجود انگل در روده انجام آزمایش است. با این حال، تا آن جا که ما می دانیم، هیچ آزمایشی وجود ندارد که تمام انواع انگل های روده انسان را بررسی کند.
پیشرفته ترین تست های سلامت روده، 23 نوع از رایج ترین انگل ها را شناسایی می کند.
با این که برخی از انگل ‌ها قطعا می ‌توانند باعث عدم تعادل باکتری ‌ها و سایر میکروب‌ های روده شما (Dysbiosis) و همین طور ایجاد علائم ناخوشایند شوند، در بسیاری از افراد، اول دیس‌بیوز وجود داشته است.

به عبارت دیگر، اگر سلامت روده تان از قبل به خطر افتاده باشد، احتمال ابتلا به عفونت انگلی بیشتر می شود. بهتر است در هر دو موقعیت از کل سیستم گوارشی و بقیه بدن و ذهن تان مراقبت کنید.
حتما بخوانید: 14 تاثیر منفی قهوه بر بدن طبق تحقیقات
اگر امیدوارید به سادگی انگل ها را بکشید و علائم زودتر رفع شوند، خیلی خوش بین نباشید. عفونت انگل تقریبا همیشه بخشی از یک مشکل بزرگ تر است.
تقویت سلامت عمومی روده، سیستم ایمنی و سایر سیستم های بدن روند پاک سازی انگل را بهتر خواهد کرد.
چه مدت طول می کشد تا پاکسازی انگل جواب بدهد؟
مدت زمانی که طول می کشد تا پاکسازی انگل اثر کند به عوامل زیادی بستگی دارد، به طور مثال:

تعریف شما از “تاثیر” . یعنی آیا می خواهید هیچ انگلی نداشته باشید یا صرفا علائمی نداشته باشید.
این که چه انگلی داشته باشید.
روشی که برای رفع عفونت انگل تان به کار می گیرید.
وضعیت سلامت فردی و شیمی بدن شما

ما معمولا توصیه می‌کنیم تا از یک روش ضد میکروبی که برای کاهش تعداد میکروب‌های ناخواسته در روده شما طراحی شده است، به مدت حدودا شش تا ده هفته پیروی کنید. اکثر افراد بعد از یک هفته یا بیشتر، بهبودی قطعی در علائم شان مشاهده می کنند.
با این حال، برخی از افراد ممکن است به زمان بیشتری نیاز داشته باشند یا لازم باشد روش دیگری را امتحان کنند. برخی از انگل ها به دارو های ضد انگلی معمولی تجویز شده توسط پزشک نیاز دارند.
اگر آزمایش سلامت روده نشان داد که به عنوان مثال ژیاردیا دارید، باید فورا به پزشک تان اطلاع بدهید. یک داروی ضد میکروبی برای تان تجویز خواهد شد که برای از بین بردن سریع انگل ساخته شده است.
حتما بخوانید: 14 ویژگی افراد باهوش که از نظر علمی ثابت شده است
این دارو ها معمولا در عرض یک هفته جواب می دهند، با این حال برخی از عفونت ها به این ماده ضد میکروبی ها پاسخ نمی دهند. این دارو ها به قدری قدرتمند هستند، که احتمالا علاوه بر کار اصلی شان، آسیب زیادی به بقیه میکروبیوم یا محیط میکروبی شما وارد می کنند.
به همین دلیل مهم است که در طول و بعد از هر نوع روش درمانی ضد میکروبی یا پاکسازی انگل، چه آنتی بیوتیک از پزشک تان دریافت و چه دارو های ضد میکروبی گیاهی مصرف کرده باشید، به سلامت روده تان توجه کنید.
نحوه پاکسازی انگل در خانه
شما باید همیشه یک پاکسازی انگل یا هر نوع مداخله پزشکی درمانی برای سلامت روده البته تحت راهنمایی یک درمانگر تغذیه متخصص یا پزشک انجام بدهید.
به این دلیل که گیاهان و مکمل هایی که انگل ها را از بین می برند خیلی قدرتمند هستند، مصرف مقادیر زیاد آن ها برای مدت طولانی می تواند به اندازه آنتی بیوتیک های معمولی برای سلامت روده تان مضر باشد.
همچنین مکمل های خاصی وجود دارد که از سلامت روده شما در طول روش درمان ضد میکروبی و بعد از آن حمایت می کند. متخصصان باتجربه سال ها از این محصولات روی طیف وسیعی از مشتریان استفاده کرده اند. پیدا کردن محصول مناسب که روی بدن شما جواب بدهد، کلید پاک سازی موفق انگل است.
10 کاری که برای تقویت سلامت جسمی می توانید انجام بدهید
تا آن جایی که ما می دانیم، شما می توانید هر نوع پاکسازی انگلی را در خانه انجام بدهید. ممکن است کلینیک ‌های تخصصی هم وجود داشته باشند که از تجهیزات یا روش‌ های درمانی در محل استفاده ‌کنند؛ مثل نور مادون قرمز یا ماساژ که البته نادر است.
بخش اعظم رویه های پاکسازی انگل، استفاده از مکمل های گیاهی، داشتن رژیم غذای کامل و استراحت است که همه آن ها را می توانید در خانه هم انجام بدهید.
چه طور انگل را به طور طبیعی پاکسازی کنیم؟
در بیشتر پاکسازی های انگل مکمل های گیاهی مصرف می شوند که مسلما طبیعی هستند.
همان طور که در بخش قبل گفتیم، برخی از عفونت های انگلی نیاز به درمان آنتی بیوتیکی توسط پزشکتان دارند.
انسان ها هزاران سال است که با انگل ها سر و کار داشته اند و در اکثر مواقع از گیاهان برای درمان آن ها استفاده می کردند. به همین دلیل است که ما در حال حاضر هم از آن ها استفاده می کنیم. گیاهان دارویی یکی از دارو هایی هستند که در مورد انگل ها و سایر بیماری های شناخته شده برای انسان امتحان خودشان را پس داده اند.
تحقیقات مدرن هم تأیید می کنند که:

گیاه گندواش روی انگل های تک ژنی تاثیر می گذارد.
روغن پونه کوهی، بلاستوسیستیس هومینیس را از بین می برد.
در درمان عفونت کرمی، دارو های گیاهی مثل آنتی بیوتیک عمل می کنند.

در هنگام پاکسازی انگل چه بخوریم؟

 
ما همیشه یک رژیم غذایی غنی از مواد مغذی که متشکل از غذا های کامل باشد را توصیه می کنیم. دلیلش هم این است که بدن طوری طراحی شده است که آنگونه غذا بخورد.
در طول پاکسازی انگل، داشتن یک رژیم غذایی کامل با مواد مغذی که شامل مقدار زیادی فیبر و مواد شیمیایی گیاهی است، بیشتر از همیشه اهمیت پیدا می کند، زیرا غذا های فرآوری ‌شده و قند ها، دیس‌بیوز که معمولا همراه با عفونت ‌های انگلی است را تحریک می ‌کنند. مواد غذایی زیر حتما باید در رژیم تان باشند:

میوه
سبزیجات
ماهی و غذای دریایی
گوشت های ارگانیک
غلات کامل طبیعی
آجیل
تخم مرغ
چربی های فرآوری نشده ( روغن زیتون ، روغن نارگیل)

و مواد زیر نباید در رژیم تان باشند:

غذاهای فراوری شده
قند
چربی های صنعتی (روغن دانه ها)

در طول پاکسازی انگل چه انتظاری باید داشته باشیم؟
هر کسی واکنش متفاوتی به پاکسازی انگل دارد. برخی از افراد خیلی سریع و با عوارض جانبی کمی بهبودی را تجربه می کنند، در حالی که در برخی دیگر علائم ممکن است به طور موقت بدتر شود.
احساس نفخ یا خستگی یا علائم خفیف شبیه آنفولانزا در پاک سازی انگل کاملا طبیعی است. همچنین ممکن است دچار یبوست یا اسهال هم بشوید. این اثرات فقط باید حدود یک هفته ادامه داشته باشند، اگر بیشتر طول کشید، به پزشک تان اطلاع بدهید.
حتما بخوانید: 7 خوراکی مفید که قبل از خواب بهتر است بخوریم؟ (و چه نخوریم)
پاکسازی انگل مفید چیست؟
یک انگل برای بدن تان مفید است!
به طور کلی در پاکسازی انگل باید از یک گیاه ضد میکروبی یا ترکیبی از گیاهان و برخی از مکمل ‌های دیگر استفاده کرد تا به روده شما در طول پاکسازی کمک شود .
نمونه هایی از گیاهان دارویی که پشتوانه علمی و تحقیقاتی دارند ، عبارتند از:

روغن پونه کوهی
افسنطین
رازیانه
زرشک
بِربِرین
گردوی سیاه
روغن گل میخک
گیاه خوک طلایی

چه مدت باید پاکسازی انگل را انجام بدهم؟
ما به شما توصیه نمی کنیم که هیچ نوع روش درمانی ضد میکروبی را برای مدت طولانی ادامه ندهید.
به این دلیل که گیاهان و مکمل هایی که انگل ها و سایر میکروب های ناسازگار را از بین می برند، می توانند میکروب های سازگار و مفید را هم از بین ببرند . اگر میکروب های مفید کافی در روده تان نداشته باشید، احتمال بازگشت دیس بیوز در آینده وجود دارد.
باز هم، به همین دلیل است که بهتر است تحت نظر یک پزشک با تجربه باشید. پزشکان به عنوان بخشی از روش پاکسازی، پری بیوتیک ها و پروبیوتیک های خاصی را توصیه می کنند تا در میکروبیوم روده تان تنوع ایجاد شود.
بهترین محصول پاک کننده انگل چیست؟
چیزی تحت عنوان بهترین محصول برای پاکسازی انگل وجود ندارد . با این حال مواردی هست که بهتر است از آن ها استفاده کنید:

محصولاتی که پشتوانه تحقیقاتی دارند  برخلاف تصور رایج و عموم مردم، تحقیقات زیادی وجود دارد که اثربخشی گیاهان دارویی را در درمان عفونت های انگلی ثابت می کند. یک جستجوی سریع در یک پایگاه داده تحقیقات پزشکی مثل PubMed نشان می دهد که آیا محصول پاکسازی انگلی که تهیه کرده اید پشتوانه علمی دارد یا خیر.
محصولاتی که خیلی گران نباشند  برخی از محصولات در بازار فوق العاده گران قیمت هستند و شما بیشتر پول بازاریابی اشان را می پردازید.
خالص باشند  دارو های گیاهی هزاران سال است که برای ما مفید بوده اند. نیازی به افزودن فیلر ها، مواد منعقد کننده یا مواد شیمیایی غیرقابل تلفظ در مکمل های پاکسازی انگل نیست. محصول شما باید شامل گیاه دارویی، کپسول ( اگر از کپسول استفاده می کنید ) باشد و نه هیچ چیز دیگر!

از کجا می توانم یک محصول پاکسازی انگل بخرم؟
ما به شما توصیه می کنیم تا محصولات پاک کننده انگل را از طریق یک درمانگر تغذیه معتبر یا داروساز متخصص خریداری کنید. علتش هم این است که آن ها معمولا دانش عمیقی نسبت به بهترین محصولات دارند.
این نوع محصولات و دارو ها را از شرکت یا وب سایت های غیرقانونی تهیه نکنید؛ چرا که شاید روی بدن تان جواب بدهند؛ اما در عوض می توانند عوارض جانبی جبران ناپذیری را هم به همراه داشته باشند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *