آموزش, اخبار

اهمیت استفاده از مواد صنایع دستی پایدار

 

 

محیط های پایدار از سلامت و رفاه در یک اکوسیستم حمایت می کنند. این به محافظت از جهان در برابر آلودگی هوا و محیط زیست کمک می کند که باعث ایجاد سایر بیماری های مضر می شود. با حفظ پایداری و فرآیندهای بازیافت، می‌توانیم محیط زیست و منابع طبیعی خود را در درازمدت حفظ کنیم تا نسل‌های آینده بتوانند از مزایای آن بهره ببرند. پایداری نه تنها برای صنایع و کارخانه های بالا بلکه برای همه ما است. در زندگی روزمره، ما اغلب مواد را بدون توجه به عواقب و اثرات آن بر پایداری محیط زیست هدر می دهیم. ما می‌توانیم به حفظ پایداری کمک کنیم، حتی زمانی که در خانه‌هایمان نشسته‌ایم، مانند فعالیت‌های صنایع دستی بازیافتی که نه تنها به شما کمک می‌کند خانه‌تان را تزئین کنید، بلکه یک کاردستی سرگرم‌کننده برای کودکان ایجاد می‌کند. مزایای مهمی برای استفاده از مواد صنایع دستی پایدار وجود دارد.

پس از استفاده برق را خاموش کنید

 

وقتی از وسایل برقی استفاده می کنیم فراموش می کنیم کلید را خاموش کنیم و این در بین مردم رایج شده است. اما اشتباهات چند ثانیه ای ما می تواند مشکلات بزرگی برای محیط زیست ایجاد کند. ایستگاه های اصلی شبکه دی اکسید کربن را آزاد می کنند، به خصوص زمانی که بار سنگینی بر روی ایستگاه های شبکه اصلی وجود دارد. بر اساس تحقیقات انجام شده تخمین زده می شود که ظرفیت تولید برق خواهد رسید 14 تراوات تا سال 2050 در سطح جهانی، که برای همه ما چالش برانگیز خواهد شد.

از مواد زائد برای صنایع دستی پایدار استفاده کنید

بطری برش 101: گلدان و لیوان DIY

بالا: از بطری لیوان های نوشیدنی درست کنید. بسیاری از محصولات مبلمان وجود دارد که معمولاً در صورت شکسته شدن یا استفاده مکرر آنها را هدر می دهیم. اما با استفاده از مواد صنایع دستی و سایر محصولات پایدار، می‌توانیم آنها را تجدید کرده و به عنوان دکور خانه جدید تبدیل کنیم. به دلیل تقاضای زیاد برای مبلمان در بازار، جنگل زدایی افزایش یافته است. درختان در هوا اکسیژن آزاد می کنند که به ما کمک می کند نفس بکشیم، اما قطع درختان باعث افزایش آلودگی هوا، کمبود آب و افزایش خطر بلایای طبیعی می شود. همچنین مشاهده شده است که تقریبا 17 میلیون هکتار زمین های جنگلی برای اهداف شهرنشینی و توسعه در 5 سال آینده از بین خواهند رفت. این یک موضوع جدی است که باید روی آن تمرکز کنیم. می‌توانید از ایده‌های DIY و ایده‌های کاردستی ۵ دقیقه‌ای برای استفاده مجدد از مواد زائد و تبدیل آن به محصولات مفید استفاده کنید.

استفاده از مواد طبیعی و اجتناب از پلاستیک

شمع های مکعب یخ

در بالا: از کارتن های شیر شمع درست کنید! مواد صنایع دستی یکی از بهترین محصولات پایدار است که می تواند به کار رود تا محیط خود را ایمن و تمیز نگه دارید. به عنوان مثال، به جای هدر دادن کارتن‌های آب، شیر یا تخم‌مرغ، می‌توانیم محصولات مبلمان را با حامل تخم‌مرغ، فضای بازی یا یک اسباب‌بازی سرگرم‌کننده برای بازی کودکان بسازیم. همچنین، آنها از ساخت محصولات خود لذت خواهند برد. بچه ها همچنین می توانند پروژه های کاردستی برای تزئین کلاس درس خود بسازند. این آنها را تشویق می کند تا در مورد پایداری زیست محیطی و نحوه بازیافت محصولات بیاموزند. می‌توانید به جای خرید بطری‌های پلاستیکی رنگ، از شیشه‌های شیشه‌ای و رنگ‌های ناخن برای ساخت جعبه‌های رنگ سازگار با محیط زیست استفاده کنید. شما می توانید برای کودکان خود اسباب بازی ها، پازل ها و بازی های جذابی مانند گنج یابی بسازید تا آنها را به جای بازی های موبایلی مشغول کنید. این باعث افزایش رشد شناختی آنها می شود.

دیگران را تحت تأثیر قرار دهید تا دوستدار محیط زیست باشند

شب کاردستی Corazón: چگونه یک مهمانی آنلاین کاردستی میزبانی کنیم

بالا: چگونه یک مهمانی صنایع دستی مجازی برگزار کنیم. می‌توانید از مهارت‌های خود برای تأثیرگذاری بر سایر افراد برای سازگاری با محیط زیست استفاده کنید. می‌توانید از سطل‌های زباله دیجیتال برای جداسازی مواد زائد مانند پلاستیک، قوطی‌ها و سایر مواد زائد استفاده کنید. این به بازیافت این محصولات یا از بین بردن محصولات شیمیایی مضر کمک می کند. زوج ها می توانند برای کاهش خرید لباس، ملحفه و لوازم اضافی که برای محیط زیست مضر هستند از وسایل یکدیگر استفاده کنند. طبق تحقیقات، در مورد 5.5 میلیون افراد مجرد هستند اما با هم زندگی می کنند، بنابراین می توانند بر یکدیگر تأثیر بگذارند تا از بسیاری جهات دوستدار محیط زیست باشند. آنها می توانند از ایده های DIY برای استفاده از تی شرت و سایر لباس های یکدیگر استفاده کنند. آنها می توانند از مواد کاردستی یا جعبه های مقوایی برای تهیه هدایای زیبا و جذاب برای یکدیگر استفاده کنند.

از اینکه پست من در مورد لوازم صنایع دستی پایدار را بررسی کردید متشکریم!

منبع

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *