آموزش, اخبار, ترفند, کاردستی, مادر و کودک, مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

پاک کردن فضله پرندگان از ماشین (7 راه موثر)

پاک کردن فضله پرندگان از ماشین (7 راه موثر)

احتمالا برای شما هم پیش آمده که به پارکینگ می آیید و میبینید که ای وای! پرنده ها ماشینتان را مورد عنایت قرار داده اند! خرابکاری پرنده ها نه تنها ماشین شما را کثیف نشان می دهد، بلکه اسیدی بودن این فضله ها است به رنگ ماشین هم آسیب می زند. برای همین باید هر چه زودتر دست به کار شوید و ماشینتان را نجات بدهید. ما اینجا 7 راه حل مفید و موثر برای پاک کردن فضله پرندگان از روی ماشین در اختیارتان می گذاریم.
7 راه حل موثر برای پاک کردن فضله پرنده ها از ماشین
1- اسپری WD-40

اسپری WD-40 کاربردهای فراوانی دارد. از این محصول در زمینه های مختلفی مثل روان کردن لولاها، جلوگیری از زنگ زدگی، برق انداختن و پولیش سطوح و موارد زیاد دیگری استفاده می شود. گذشته از این کاربردها، از اسپری WD-40 می توان برای پاک کردن فضله پرنده ها از روی ماشین هم استفاده کرد.
تنها کاری که باید انجام بدهید این است که مقدار کمی از WD-40 را روی محل مورد نظر اسپری کنید و اجازه بدهید یک دقیقه بماند. بعد با یک پارچه تمیز آن را قسمت را کاملا پاک کنید. 

توی این پک های فوق العاده، آموزش مهارت های فردی که از نون شب واجب ترن رو با بهترین اساتید یاد می گیری. دیگه توی زندگی کم نیار و توی هر جمعی همه رو انگشت به دهان کن!

 

2- دستمال مرطوب ماشین

دستمال مرطوبهای یک بار مصرف مخصوص ماشین هم راه عالی دیگری برای پاک کردن مدفوع و فضولات پرندگان است. این دستمالها حاوی فرمولهایی هستند که اسید اوریک موجود در فضله پرنده ها را خنثی و پاک می کنند. ناگفته نماند که این دستمالها تجزیه پذیر هم هستند و به خودروی شما هم آسیبی نمیرسانند.
روش استفاده از سیب زمینی برای جلوگیری از بخار کردن شیشه اتومبیل
3- آب سلتزر (جوشان)

خرید اینترنتی

آب سلترز یا آب گازدار هم می تواند برای پاک کردن فضله پرنده ها از ماشین معجزه کند. البته حواستان باشد که از این روش فقط برای پاک کردن شیشه های ماشینتان استفاده کنید، چون به آب سلترز و نوشیدنیهای گازدار رنگ بدنه ماشین را خراب می کنند.
برای استفاده از این روش فقط کافیست کمی آب معدنی گازدار یا آب سلترز را روی فضله پرندگان بریزید و اجازه بدهید چند دقیقه ای به حال خودش بماند. بعد محل را با آب کاملا بشویید یا اینکه برف پاک کنهای شیشه جلوی ماشین را روشن کنید تا فضولات پرنده ها کاملا پاک شوند.
هیچ وقت از نوشابه های حاوی قند برای تمیز کردن شیشه و بدنه خودرویتان استفاده نکنید، چون با این کار آسیب خیلی بیشتری به ماشینتان می زنید. 

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!

 

4- اسپری تمیز کننده ماشین

اگر دنبال راه فوری و سریعی برای پاک کردن مدفوع پرنده ها از روی ماشینتان هستید پس بهتر است سراغ اسپری تمیز کننده خودرویتان بروید. این اسپری ها برای از بین بردن لکه های آب، اثر انگشت، چربی یا هر چیز دیگری از روی ماشین شما عالی هستند.
تنها کاری که باید انجام بدهید این است که روی محل مورد نظر اسپری کنید و بعد فضله پرنده را با یک پارچه میکروفیبر کاملا تمیز کنید. البته یادتان باشد که قبل از استفاده از اسپری، حتما دستورالعملها و موارد مصرف روی آن را مطالعه کنید.
5- جوش شیرین
وقتی حرف از لکه زدایی و تمیز کردن وسط می آید، جوش شیرین به عنوان یک قهرمان تمام عیار شناخته می شود. جوش شیرین نه تنها لکه های مختلف را از بین می برد، بلکه برای پاک کردن لکه فضولات پرندگان از روی ماشین هم عالیست.
برای استفاده از این روش، 2 تا 3 قاشق غذاخوری جوش شیرین و یک قطره مایع ظرفشویی را در یک ظرف با هم مخلوط کنید و روی آن آب داغ بریزید. بهتر است که این مخلوط را در چیزی که بشود آن را اسپری کرد بریزید.
حتما بخوانید: چگونه از بخار کردن آینه های حمام جلوگیری کنیم؟ 
بعد محلول را روی محل مورد نظر اسپری کنید. این محلول را برای تمام قسمتهای ماشین (حتی رنگ بدنه) هم می توانید استفاده کنید، چون هیچ خطری برای ماشین ندارد. اجازه بدهید محلول چند دقیقه روی لکه بماند و بعد با شلنگ آب کاملا آن را از روی ماشین بشویید. وقتی مخلوط جوش شیرین کاملا با آب شستشو شد، آن را با یک پارچه میکروفیبر پاک کنید. یادتان باشد که حتما محلول جوش شیرینی را اول با آب بشویید و بعد با پارچه پاک کنید، چون ممکن است خراش های خیلی ریزی روی ماشین ایجاد کند.
5- پارچه آغشته به صابون
یکی دیگر از روشهای ایمن و موثر برای پاک کردن لکه فضله پرنده ها از روی ماشین این است که یک اسفنج یا یک تکه پارچه خیس را صابونی کنید یا کمی مایع دستشویی به آن بزنید. بعد این پارچه یا اسفنج مرطوب را روی لکه قرار بدهید و اجازه بدهید حداقل 15 دقیقه روی محل باقی بماند.
این محلول صابون یا مایع دستشویی مدفوع پرنده را در خودش حل می کند و به شما اجازه میدهد خیلی راحت آن را از روی ماشین پاک کنید. بعد از گذشت زمان مناسب، محل را با یک پارچه میکروفیبر کاملا پاک کنید.
6- به تعمیرگاه بروید
اگر لکه های حاصل از فضولات پرندگان روی ماشین شما خیلی سرسخت بودند و با هیچ روشی پاک نمی شدند بهتر است که به تعمیرگاه بروید. تعمیرکارها می دانند چطور باید لکه های روی بدنه ماشین را بدون آسیب زدن به سطوح مختلف خودرو از بین ببرند و خیالتان را راحت کنند.
حتما بخوانید: روش ساخت 3 نوع روغن ماساژ در منزل (جنسی)
بعد از اینکه لکه فضولات پرندگان از روی ماشین پاک شد باید چه کار کنیم؟
وقتی با موفقیت لکه ها را پاک کردید فقط یک کار باقی می ماند و آن هم شستن ماشین است. با این کار هر نوع لکه باقیمانده مدفوع یا محلول تمیز کننده که کامل پاک نشده، کاملا تمیز می شود. بعد هم ماشینتان را پولیش کنید تا مثل روز اولش نو و براق به نظر برسد.
انواع لکه فضله پرندگان
شاید برایتان عجیب باشد که بدانید همه لکه های فضولات پرندگان با هم یکی نیستند. شاید در نگاه اول این لکه ها همگی مثل هم باشند، ولی بعضی از آنها سخت تر و پردردسرترند و دیرتر هم پاک می شوند.

لکه های موضعی گچی و محو که خیلی عمیق نیستند: از آنجایی که این نوع لکه ها اثر عمیقی روی ماشین نمی گذارند، پاک کردنشان هم راحتتر است.
لکه های چروک شده و از شکاف دار: این نوع لکه ها حاوی ذرات سخت یا گرانول هایی هستند که اگر به درستی پاک نشوند رنگ ماشینتان را خراش می دهند. پس اگر با چنین لکه هایی مواجه شدید بیشتر احتیاط کنید.

بخوانید: لیست جامع 100 هدفی که قبل از مرگ باید به آنها رسید
سوالات متداول
1- آیا فضله پرندگان به رنگ ماشین آسیب می زند؟
بله. مدفوع پرنده ها اسیدیته بالایی دارد و برای همین رنگ ماشین را خراب می کند. اگر این فضله ها مدت زیادی روی ماشین بمانند ممکن است رنگ بدنه خودرویتان را از بین ببرند و در بدترین حالت نیاز به رنگ کردن بدنه داشته باشید.
2- لکه های سخت حاصل از فضولات پرندگان را چطور از بین ببریم؟
برای از بین بردن لکه های سخت، از محلول جوش شیرین یا پارچه آغشته به محلول تمیز کننده (مثل صابون یا مایع دستشویی) استفاده کنید. اگر چندین روش مختلف برای پاک کردن این لکه ها را امتحان کرده اید و جواب نگرفتید، وقتش رسیده که به تعمیرگاه مراجعه کنید.
حتما بخوانید: 44 مهارت که هر مرد و زنی باید بلد باشند

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *