آموزش, اخبار, استارتاپ, درآمدزایی, سایر هنرهای مهم, کاردستی, مادر و کودک

چگونه استارتاپ بسازیم؟ (۸ ترفند کاربردی)

استارتاپ

چگونه استارتاپ بسازیم؟ (۸ ترفند کاربردی)
https://honarfardi.com/wp-content/uploads/2021/09/word-image-124.jpeg

چگونه یک استارتاپ راه بیندازیم؟ اگر راه انداختن یک استارتاپ همه فکر و ذکر شما شده است، نگران نباشید، تنها نیستید. بسیاری از مردم در تلاش هستند تا مشاغل خود را ایجاد کنند، اما پس از رسیدن به سال دوم برشکست می شوند. پس، شما چگونه می توانید از تجربه سرنوشتی مشابه آن ها جلوگیری کنید؟ برای دریافتن نکاتی در رابطه با راه اندازی استارتاپ خود، ادامه مطلب را مطالعه کنید.
اکثر مردم تصور می کنند که ایجاد یک کسب و کار، به راحتی داشتن یک محصول و فروش آسان آن است. با این حال، هنگام راه اندازی یک کسب و کار باید کار های زیادی انجام داد. همان طور که اکثر کارآفرینان می دانند، راه اندازی یک استارتاپ تنها به معنای داشتن یک محصول برای ارائه نیست.
بر اساس آخرین داده ها، حدود ۹۱.۹ درصد از استارتاپ ها در اولین سال تاسیس خود از هم می پاشند. دلایل زیادی برای شکست آن ها وجود دارد، از کمبود بودجه گرفته تا برنامه ریزی بد تجاری. مقدار کاری که برای راه انداختن یک استارتاپ باید انجام دهید ممکن است دلهره آور باشد، با این حال بدون این میزان تلاش، شما در ایجاد کسب و کار خود با مشکل رو به رو خواهید شد.
حتما بخوانید: 15 تا از مهمترین نکات مذاکره موفق طبق جدیدترین تحقیقات دنیا
قبل از بحث در مورد چگونگی راه اندازی یک استارتاپ، ابتدا باید بدانید که استارتاپ چیست:
استارتاپ چیست؟
استارتاپ ها، بیزینس هایی هستند که مراحل اولیه خود را طی می کنند، این بدان معناست که استارتاپ ها تازه در حال توسعه مدل تجاری خود هستند. علاوه بر این، استارتاپ ها معمولا فاقد بودجه برای ادامه مراحل بعدی هستند. به همین دلیل است که در مرحله اول، بیشتر بر روی آوردن حداقل محصول یا ارائه خدمات قابل استفاده به بازار تمرکز می کنند.
به همین خاطر، بنیانگذاران زمانی که به راه اندازی یک استارتاپ فکر می کنند، بر توسعه محصولات یا خدمات خود تمرکز می کنند. آن ها بودجه یا سرمایه اولیه خود را برای تحقیقات در سطح بازار و توسعه برنامه های تجاری خود هزینه می کنند. هنگامی که استارتاپ ها شروع به کار می کنند، بنیان گذاران به دنبال رسیدن به مراحل بعدی و دریافت بودجه بیشتر هستند.

پس می توان نتیجه گرفت که راه اندازی یک استارتاپ نیاز به تلاش زیادی دارد. علاوه بر این، وقتی به نحوه راه اندازی یک استارتاپ فکر می کنید، باید استراتژی مناسبی هم داشته باشید.
نکاتی درباره راه اندازی استارتاپ
وقتی به نحوه راه اندازی یک استارتاپ فکر می کنید، ممکن است فرایندی طاقت فرسا به نظر برسد. اکثر مردم در راه اندازی کسب و کار خود به مشکل بر می خورند. با این حال، اگر مراحل مناسب را طی کنید، راه اندازی یک بیزینس می تواند ارزشمند و ثمربخش باشد.
1-آیا کارآفرینی برای شما مناسب است؟
نکته اول: آیا واقعا می خواهید کار آفرین شوید؟ کارآفرینی سخت است، به همین خاطر اگر توانایی و حوصله راه اندازی یک استارتاپ را دارید، باید خودتان را بسنجید. خودتان یک تجزیه و تحلیل انجام دهید و با دانستن ویژگی های خود، می توانید نقاط قوت تان را در مدیریت یک کسب و کار شناسایی کنید. یا این که ببینید در چه زمینه هایی به کمک نیاز دارید.
اطمینان حاصل کنید که وقتی به راه اندازی یک استارتاپ فکر می کنید، می توانید به آن متعهد هم شوید. علاوه بر این، باید اطمینان حاصل کنید که تجارت شما با تخصص تان مطابقت دارد.
2-ایده خود را بهبود ببخشید
حالا که مطمئن هستید می خواهید کسب و کار خود را راه اندازی کنید، باید ایده تان را توسعه دهید. با اندیشیدن، ممکن است به ایده های تجاری برسید اما ایده پردازی به تنهایی کافی نیست، باید مطمئن شوید که ایده های شما دارای ارزش تجاری هستند . به همین خاطر باید این ایده ها را بررسی کرده و ببینید که کدام یک پایدار است.
این همان مرحله ای است که شما کسب و کار خود را شناسایی می کنید و متوجه می شوید که بازار به محصول یا خدمات شما نیاز دارد یا خیر. یکی از راه های انجام این کار این است که با یک برنامه کسب و کار ساده، کار را شروع کنید. نکته قابل توجه آن این است که به راحتی اجرا می شود و برای برنامه ریزی نحوه راه اندازی یک استارتاپ عالی است.

3-در سطح بازار تحقیقات انجام دهید.
با برنامه کسب و کار ساده ای که دارید ، اکنون زمان آن رسیده که ایده تجاری خود را رد یا تایید کنید. باید از خود بپرسید که آیا بازار محصول یا خدمات شما وجود دارد یا خیر . رقبای شما چه کسانی خواهند بود؟ مخاطبان شما چه کسانی هستند؟ می توانید از راه های زیر کمک بگیرید:

مشاغل مشابه را در گوگل یا اینترنت جستجو کنید.
با کارآفرینان مشغول در همان صنعت مصاحبه یا صحبت کنید.
برای اخبار مرتبط با ایده کسب و کار خود تحقیق کنید.
کتاب های تجاری را که به فعالیت شما مرتبط است بخوانید.
برای افزایش درک خود از مشاغل و استارتاپ ها در کلاس های مربوطه شرکت کنید.
با نحوه شناسایی مخاطبان هدف آشنا شوید.
درباره فضای رقابتی کسب و کار خود تحقیق کنید.
” هرچه بیشتر درباره صنعت خود اطلاعات کسب کنید، موفق تر خواهید بود و از آن بیشتر حفاظت خواهید کرد.”
تحقیقات در سطح بازار، اطلاعاتی درباره نحوه اداره کسب و کارتان در اختیارتان قرار می دهد.

4-طرح کسب و کار خود را روی کاغذ بیاورید
برای راه اندازی یک استارتاپ، وجود یک طرح تجاری ضروری است، همه مشاغل از یک نوع طرح تجاری استفاده می کنند، زیرا این طرح، نقشه راه شرکت شما است.
در طرح کسب و کار خود تمام جزئیات را ذکر کنید، از جمله:

مشخصات محصول و خدمات
بازار هدف
برنامه بازاریابی و فروش
نمای کلی و تیم مدیریت شرکت
برنامه های مالی

به یاد داشته باشید تنها راهی که می توانید رشد استارتاپ خود را اندازه گیری کنید ، طرح تجاری شما است. به علاوه، وقتی به دنبال بودجه و سرمایه گذاری هستید، وجود یک طرح تجاری خوب ضروری است.
12 ترفند برای اینکه منظم و سازمان یافته باشیم
5-استارتاپ خود را قانونی کنید
از نظر حرفه ای، ثبت استارتاپ شما اولین قدم برای اجرای ایده هایی که دارید، است. شما باید بدانید که با چه عنوان شغلی استارتاپ خود را ثبت می کنید. ممکن است این مرحله ساده به نظر برسد اما جزو الزامات آغاز هر کسب و کاری است. حتما با یک وکیل کار کنید تا دچار اشتباهات قانونی نشوید. می توانید هم خیلی راحت ثبت شرکت استارتاپ کنید. بهترین ثبت شرکت ها یا مشاوره رایگان را در این مطلب معرفی کرده ایم
6- یافتن منابع مالی برای کسب و کار
وقتی سرمایه ای ندارید چطور می خواهید یک استارتاپ راه اندازی کنید؟ شاید بخواهید از وام بانکی یا نزول استفاده کنید، با این حال این ها تنها راه هایی نیست که یک استارتاپ بتواند بودجه مورد نیاز خود را تامین کند. می توانید از طرق زیر کار خود را شروع کنید:

گرفتن وام های تجاری از بانک
گرفتن وام های مشاغل کوچک
سرمایه گذاری دوستان یا خانواده
کارت های اعتباری
تامین سرمایه به صورت مشارکتی

حتما مزایا و معایب هر یک از روش های کسب سرمایه را مطالعه کنید.
ویژگی های شخصیتی کارآفرینان ( 6 ویژگی مشترک)
7-محل کسب و کار
اکنون که برنامه تجاری و منابع مالی خود را دارید ، باید تصمیم بگیرید که کجا تجارت خود را انجام دهید . آیا یک دفتر باز می کنید یا این که همه کار ها را آنلاین انجام می دهید. پاسخ به نوع محصول یا خدماتی که ارائه می دهید، بستگی دارد. با این وجود، هنگام انتخاب محل کسب و کار خود باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

آیا می توانید هزینه اجاره را بپردازید؟
آیا این مکان برای مشتریان شما قابل دسترسی است؟
آیا مقررات و قوانین این منطقه با تجارت شما همسو است؟
رقبای شما در چه محدوده ای مشغول به کار هستند؟

8-آمادگی داشته باشید
برای راه اندازی یک استارتاپ ممکن است نتوانید از همه لحاظ آماده باشید . یکی از راه های آماده بودن برای همه چالش ها، استخدام افراد مناسب است. داشتن افرادی با مهارت های مناسب به شما کمک می کند که با چالش ها کنار بیایید و به اهداف تجاری خود برسید.
در نهایت مهم این است که صبور باشید، مهم نیست که چقدر برنامه ریزی کرده اید، اتفاقات و اشتباهات ناخواسته همیشه رخ می دهند. هر شغلی با مشکلاتی رو به رو خواهد شد، چه مشکلات مالی و چه مشکلات عملیاتی. . . مهم این است که از اشتباهات درس بگیرید و بسیار مهم است که مرتب برنامه ها و استراتژی کسب و کار خود را بررسی کنید. شناختن نقاط قوت و ضعف در راه اندازی یک استارتاپ بسیار مهم است.
ویژگی افراد ثروتمند و 8 عادت که ثروتمندان دارند
کار آفرینی هوشمند باشید
کار آفرینی آسان نیست، در ابتدا باید نحوه راه اندازی استارتاپ را بدانید و این بدین معنا است که شما باید فراتر از محدوده تصورات خود فکر کنید و بسیار جزئیات گرا باشید.
علاوه بر این خوب است که از تجربیات افراد با کسب و کار های مشابه درس بگیرید و از آن ها راهنمایی بخواهید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *