آموزش, اخبار

چگونه با کودکان خود در مورد اطلاعات نادرست در اینترنت صحبت کنیم؟

صحبت با کودکان خود در مورد اطلاعات غلطی که ممکن است به صورت آنلاین پیدا کنند ایده خوبی است ، به خصوص اگر زود شروع کنید ، به محض اینکه وقت آنها در اینترنت می گذرد. کودکان همیشه قضاوت یا مهارت های تفکر انتقادی را برای آزمایش آنچه می خوانند یا تماشا نمی کنند ، ندارند ، اما اگر توضیح دهید که آنچه که آنها به صورت آنلاین می بینند همیشه دقیق نیست و به آنها کمک می کند چگونه واقعیت را تفکیک کنند ، به سرعت این توانایی ها را پیدا می کنند. از داستان ما اینجا هستیم تا به شما در انجام این کار کمک کنیم!

1 – توضیح دهید که اطلاعات غلط برای فرزندان شما چیست. منتظر نمانید تا فرزندانتان با س approachال به شما نزدیک شوند – در عوض ، چند دقیقه وقت بگذارید تا با آنها بنشینید. [1] به آنها اطلاع دهید که محتوای زیادی در اینترنت وجود دارد و همه آنها درست نیستند. با وقوع همه چیز در دنیا ، به فرزندان خود یادآوری کنید که ممکن است اطلاعات اشتباه و اشتباه بسیاری را در شبکه های اجتماعی و سایر بخشهای وب مشاهده کنند. از چند مثال ساده برای هدایت ایده به خانه استفاده کنید. [2]
به عنوان مثال ، ممکن است فرزند شما از یکی از دوستانش شنیده باشد که در صورت بلعیدن آدامس به مدت 7 سال در معده شما باقی می ماند. به آنها بگویید که این درست نیست و اگر به طور تصادفی لثه خود را قورت دهید ، خوب خواهید شد.
وقتی با بچه های خود صحبت می کنید صبور باشید. اطلاعات گیج کننده زیادی در وب وجود دارد و ممکن است فرزندان شما قبل از اینکه واقعاً بفهمند ، نیاز به کمی حمایت اضافی داشته باشند. [3]

2 – گزارش های خبری و نمایش های تلویزیونی را به لحظاتی قابل آموزش تبدیل کنید. به دنبال فرصت های کوچک برای شروع مکالمات مفید در مورد اطلاعات غلط با بچه های خود باشید. از یک برنامه تلویزیونی یا مقاله روزنامه استفاده کنید و آن را به روشی آسان و مفید برای درک اینکه اطلاعات غلط چیست و چگونه از آن اجتناب کنید تبدیل کنید.
به عنوان مثال ، ممکن است کودک شما مقاله ای ببیند که می گوید گاوهای قهوه ای شیر شکلات درست می کنند. برای کودک خود توضیح دهید که این مقاله اطلاعات غلطی را منتشر می کند و همه گاوها یک نوع شیر تولید می کنند.
ممکن است کودک شما از شما در مورد مسخره ای که همکلاسی اش در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته است برای شما بگوید. کمی وقت بگذارید تا گفته های همکلاسی را شکسته و به فرزندتان کمک کنید تا دلیل نادرستی آن را درک کند.

3 – چندین بار به بچه های خود بگویید که خوشحال می 3 – شوید به س questionsالات آنها پاسخ دهید. اطلاعات غلط می تواند واقعاً ناراحت کننده و استرس آور باشد که بچه های شما درباره آن فکر کنند. به آنها بگویید که اگر احساس سردرگمی می کنند همیشه برای شنیدن و پاسخ دادن به س theirالات آنها در دسترس هستید. به فرزندان خود اطمینان دهید که هیچ سوال احمقانه ای نیستند و شما همیشه مایلید چیزی برای آنها توضیح دهید. [5]
می توانید جملاتی مانند این را بگویید: “من مطمئن هستم که اخیراً موارد گیج کننده زیادی دیده اید. “اگر شما هرگز نگران یا نگران هستید ، لطفا با من صحبت کنید!”

4 -با بازی های آنلاین به فرزندان خود کمک کنید تا مهارت های بررسی واقعیت را ایجاد کنند. بازی هایی مانند “اخبار بد” ، “BBC iReporter” ، “NewsFeed Defenders” و “Fakey” را باز کنید که به کودکان کمک می کند تا چگونه اطلاعات غلط را مرتب کنند. برای بچه های خود توضیح دهید که چرا این بازی ها مفید هستند و چگونه می توانند از این مهارت ها در زندگی واقعی استفاده کنند. [6]
به عنوان مثال ، می توانید به فرزندان خود یادآوری کنید که هر مقاله آنلاین را با دقت بخوانند و ببینند جعلی است یا درست است.
بازی های دیگر ، مانند “Interland: Reality River” ، “Factitious” و “Fact-Check It!” مهارت های ارزشمند بررسی واقعیت را بیاموزید.

5 – چند ترفند برای بررسی آنلاین اطلاعات نادرست به کودکان خود بیاموزید. به کودکان خود یادآوری کنید که مواظب URL های عجیب و غریب باشند ، مانند وب سایت هایی که با “.co” ختم می شوند. به آنها بگویید تا عنوان را بخوانند – اگر اشتباهات زیادی دارد ، یا اگر با همه حروف بزرگ نوشته شده است ، احتمال اینکه اطلاعات نادرستی باشد وجود دارد. علاوه بر این ، به بچه های خود سایت هایی مانند Google ، Wikipedia و Snopes را معرفی کنید ، که راه های سریع و آسان برای بررسی اطلاعات است. [7]
به عنوان مثال ، اگر فرزند شما یک مقاله خبری عجیب را به صورت آنلاین پیدا کند ، می تواند آن را در Google جستجو کند و ببیند که آیا نتایج جستجو قانونی است یا خیر.

6 – توضیح دهید که چگونه فرزند شما می تواند شخصی را که در حال انتشار اطلاعات غلط است اصلاح کند. به آنها یادآوری کنید که در اسرع وقت صحبت خود را انجام دهند و با اطلاعات جزئی شفاف طرف مقابل را اصلاح کنند. فرزند خود را تشویق کنید که مودب اما قاطع باشد ، بنابراین شخص دیگر در حین مکالمه احساس صدمه و آزاری نمی کند. [8]
آنها همچنین می توانند به یک مقاله یا وب سایت معتبر پیوند دهند که از اطلاعات صحیح پشتیبانی می کند.
به عنوان مثال ، اگر کسی در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارد که یک گوجه فرنگی یک سبزی است ، کودک شما می تواند به یک وب سایت دانشگاه پیوند دهد که گوجه فرنگی را به عنوان میوه برچسب گذاری کرده است.

در پابان : توضیح دهید که چگونه فرزند شما می تواند شخصی باشد که در حال حاضر انتشار اطلاعات غلط اصلاح می شود. به آنها یادآوری کنید که در اسرع وقت وقت بگذارید خودتان را انجام دهید و با اطلاعات دقیق شفاف ارف منبدل ورا اسرع وقت و آنها را انجام دهید و با اطلاعات دقیق شفاف ارب منبند. فرزند خود را تشویق کنید که مودب اما قاطع باشد ، اگر شخص دیگری باشد در حین مکالمه احساس صدمه و آزاری نم. [8]
آنها نیز می توانند به یک مقاله یا وب سایت معتبر پیوند دهندگانی که از اطلاعات صحیح پشتیبانی می توانند استفاده کنند.
به عنوان مثال ، اگر کسی در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود که یک گوجه فرنگی یک سبزی است ، کودک شما می توانید به یک وب سایت دانشگاه پیوند دهید که گوجه فرنگی را به عنوان میوه ای که برای شما تنظیم شده است فراهم می کند.

بازدید از فروشگاه نقاشیا

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *