آموزش, اخبار, زندگی, شاد زندگی کردن, کاردستی, مادر و کودک, مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

چرا باید زندگی را زیبا ببینیم؟ 29 دلیل که زندگی زیباست!

چرا باید زندگی را زیبا ببینیم؟ 29 دلیل که زندگی زیباست!

اگر تا به حال قانع نشده اید که چرا زندگی می تواند زیبا باشد، 29 دلیل ارائه شده در این مقاله را بخوانید. بله! بعد از خواندن این مقاله باور خواهید کرد که زندگی زیبا است!
زندگی مطمئنا زیباست؛ اما گاهی لازم است این را به خودتان یادآوری کنید! و در مواقعی که یادتان می رود یا قانع نمی شوید، این مقاله را دوباره مرور کنید.
یادآوری این که زندگی زیباست به شما کمک می کند تا کیفیت زندگی تان را هم ارتقا بدهید! علاوه بر این باعث می شود تا بتوانید طرز فکرتان را اصلاح کنید و چیز های شگفت انگیز و جالب زیادی که در زندگی وجود دارد را ببینید.
چرا زندگی زیباست؟
مسلما، همه ما روز هایی را داریم که اصلا زیبایی ها به چشم مان نمی آیند. یا به نظرمان قرار نیست چیزی خوب پیش برود و یا شانس دوباره سر راهمان قرار نخواهد گرفت. اما به من اعتماد کنید، زیبایی همیشه وجود دارد!
یادآوری نعماتی که زندگی را هر روز زیبا می کند، به ذهنیت مثبت نیاز دارد. پس قبل از این که با معرفی این ۲۹ دلیل شروع کنیم، بیایید یک کار ساده انجام بدهیم تا یک ذهنیت مثبت در مورد زندگی در ما به وجود بیاید.
نمی دانید زندگی چیست؟ زندگی چیست از دید روانشناسی و فلسفه
با وجود این همه خبر منفی که هر روز می شنویم، یادآوری نکات مثبت مخصوصا گاهی اوقات سخت می شود. به عنوان بخشی از کار هایی که باید برای حفظ ذهنیت مثبت در مورد زیبایی های زندگی انجام بدهید، به شما پیشنهاد می کنم که اخبار را دنبال نکنید!
این طبیعت انسان است که در مورد هر چه می بینید یا تجربه می کند، هیجانی و احساساتی شود. بنابراین، اگر دائما خودتان را با چیز های منفی که هر روز در دنیای اطراف تان اتفاق می افتد، احاطه کنید، طرز فکرتان خراب می شود؛ پس اول از همه . . . 

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!

 

عوامل خبر رسان را حذف کنید تا حس وحشت و انرژی منفی که ناشی از شنیدن اخبار به حداقل برسد. و بیایید روی چیز های زیبای زندگی تمرکز کنید!
29 دلیل هست که دیدن، انجام دادن، حس کردن، مشاهده کردن و توجه کردن به آن ها به این سوال که چرا زندگی زیبا است، پاسخ می دهد.
1-چهره کسی که دوستش دارید. به این فکر کنید که نگاه کردن به چهره کسانی که دوست شان دارید مثل والدین تان، دوستان تان، شریک زندگی تان و فرزندان تان چه حسی دارد. این یک احساس فوق العاده است که دل تان را شاد و به خوبی به شما یادآوری می کند که زندگی چه قدر زیبا است!
2- بیدار شدن از خواب برای شروع یک روز جدید. یادمان باشد که هیچ تضمینی وجود ندارد که یک روز دیگر از خواب برخیزیم و شانس دیدن دوباره زندگی را داشته باشیم. هر روز با شکرگزاری بیدار شوید تا روزی جدید را برای ادامه زندگی زیبای تان شروع کنید.
3- رنگ های دنیای بیرون از پنجره. کافی است به بیرون از هر پنجره ای نگاهی بیندازید و رنگ های دنیا را ببینید. چند رنگ می توانید پیدا کنید؟ خیلی زیاد هستند، نه؟ چند دقیقه وقت بگذارید تا رنگ های متعدد دنیای تان را حس کنید و از زیبایی هر کدام لذت ببرید. طبیعت زندگی را زیباتر می کند.
حتما بخوانید: 50 نعمت مهم که باید شکرگزارشان باشیم +18 نقل قول
4- مهربانی. مهربانی ما را احاطه کرده است. کار های کوچک و بزرگی مثل وقتی کسی دری را به روی شما باز می کند یا زمانی که کسی شام تان را حساب می کند، نشان دهنده مهربانی اند. حتی یک لبخند مهربانانه در حین عبور از کنار کسی می تواند روز شما را تغییر بدهد و زندگی را زیبا کند! محبت کنید و قدر دان لطفی که دیگران در حق تان می کنند؛ باشید. هر کار محبت آمیزی زندگی را زیباتر می کند.
5- طبیعت. آفتاب، مهتاب، گل‌ها ، نسیم ملایم، درختان، حیوانات، تپه‌ ها، دره‌ ها، ابر های پنبه ای، قطرات باران سرد و خیلی چیز های دیگر. طبیعت چیز باشکوهی است که مجموعه ای از زیبایی ها را به زندگی ما می آورد.
6- صدای تان. شما حق دارید از هر چیزی که به آن اعتقاد دارید، دفاع کنید و در جهان تغییر ایجاد نمایید. شما می توانید افکارتان را بنویسید یا بیان کنید؛ اما بهترین چیزی که زندگی تان را زیباتر می کند صدای شما است. قدر صدای تان را هم داشته باشید.
7- احساس عشق. چه چیزی و چه کسی را دوست دارید؟ به چه چیزی علاقه دارید؟ زندگی شما به خاطر احساس عشق زیباتر است. به این فکر کنید که زندگی بدون احساس عشق چه طور خواهد بود.

8- هدف شما در زندگی. همه انسان ها در زندگی هدفی دارند. ممکن است برای رسیدن به این هدف روی یک استعداد خاص یا یک ویژگی منحصر به فردتان حساب کرده باشید. هر چه که هست احتمالا به یکی از نقاط قوت تان مربوط و باعث می شود تا زندگی را زیباتر ببینید. شاید فهمیدن آن برای برخی افراد بیشتر از دیگران طول بکشد، اما همه در این دنیا هدفی دارند. این حقیقت مهم را فراموش نکنید. درباره هدف زندگی بیشتر بخوانید و 100 هدف که باید به آنها برسید
9- موسیقی. به این فکر کنید که موسیقی چقدر زندگی ما را زیبا می کند. ما در محل کار ، ماشین، پیاده ‌روی، تعطیلات، در حالی که خانه را تمیز می‌ کنیم، به آن گوش می ‌دهیم… در واقع ما از آن برای آرام شدن و سر کیف آمدن استفاده می کنیم. در بسیاری از مناسبت های مهم زندگی ‌مان مثل عروسی، تولد و جشن‌ ها هم از موسیقی لذت می ‌بریم. موسیقی بخش زیبایی از زندگی ما است.
در ادامه بخوانید: ۳۰ راه پیشرفت در زندگی و جمع و جور کردن خودتان
10- حرکت دادن بدن. ورزش و تحرک بدن شما را شاد و سالم می کند. فرقی ندارد که 6 روز در هفته مثل یک حرفه ای ورزش کنید یا فقط از پارکینگ تا مرکز خرید پیاده روی کنید. فقط کافی است که بدن تان را حرکت بدهید و این به شما کمک می کند تا از زندگی زیباتری لذت ببرید!
11- لحظه حال. برای تک تک لحظات زندگی تان باید شکرگزار باشید. هیچ وقت لحظه ای که رفته بر نمی گردد و از کنار هم قرار گرفتن لحظات است که زندگی زیبای شما شکل می گیرد.
12- فصل هایی که تغییر می کنند. مهم نیست زمستان چقدر طولانی است، بهار همیشه در راه است. تابستان، پاییز، زمستان و بهار … هر فصلی زیبایی جذاب و منحصر به فرد خودش را دارد!
13- ارتباطات و معاشرت با دیگران. در دنیای امروز ما تقریبا بی نهایت راه برای برقراری ارتباط با یکدیگر داریم. به اشتراک گذاشتن ایده ها و بحث در مورد علایق مشترک چیز های زیبای زندگیمان هستند. ما هیچ وقت نباید آن را عادی و پیش پا افتاده بدانیم.
نکات روانشناسی ناب: نکات روانشناسی که در 99 درصد شرایط زندگی مفیدند
14- ابراز وجود و خلاقیت. شما توانایی بیان آشکار و صادقانه و همین طور خلاقانه عقاید و افکارتان را دارید. شما می توانید خودتان را با هنر، موسیقی ، رقص، سرگرمی ، صحبت کردن، یادگیری، آموزش و بسیاری از راه های دیگر ابراز کنید. ابراز وجود و خلاقیت موهبتی زیبا در زندگی است.
15- افراد شگفت انگیزی که در هر جایی می بینید. فقط به اطراف تان نگاه کنید، کسانی که لبخند می زنند، به دیگران کمک می کنند یا سخت کار می کنند را می می بینید. در اطراف شما و در همه جا افرادی هستند که در زندگی دیگران تغییر ایجاد می کنند. این آدم ها نقش مهمی در زیبا کردن زندگی دارند!

16- تخیل تان. ذهن شما می تواند جای شگفت انگیزی باشد. می تواند شما را به مکان های دور در گذشته یا آینده ببرد. شما با این قوه می توانید به مکان هایی بروید که هیچ وقت نرفته اید یا به مکان های آرامش بخش مورد علاقه تان برگردید . هیچ محدودیتی برای رویا و خیال پردازی وجود ندارد.
17- فرصت های ماجراجویی. ماجراجویی و سفر در واقع به باکیفیت تر شدن زندگی و سلامتی تان کمک می کند. سفر های ماجراجویانه به شما کمک می کند تا جوان بمانید و ذهن تان را پویا نگه دارید.
18- صدای خنده. خنده مسری است و می تواند غم را به شادی تبدیل کند. این یک چیز جادویی است که زندگی را زیباتر می کند!
19- آزادی برای این که ذهن تان را تغییر بدهید. داشتن آزادی در تصمیم گیری و تغییر عقیده بخشی از زیبایی زندگی است.
20- می توانید هر روز چیز جدیدی یاد بگیرید. جهان گسترده و شگفت انگیز است. شما هیچ وقت نمی دانید چه چیزی در انتظارتان است. از وقایع هستی استقبال کنید و به آن ها ایمان داشته باشید تا بتوانید دانش و تجربه تان را هر روز بیشتر و زندگی را پر بارتر کنید.
26 نکته کوچک تر اما مهم: نکته های کوچک برای زندگی بهتر (26 نکته ریز)
21- یک جهان برای کشف کردن وجود دارد. هر روز تجربیات جدید و مکان های جدیدی برای کشف وجود دارد.
22- بچه ها. دنیا را بدون خنده، معصومیت و شگفتی کودکان تصور کنید. بچه ‌ها حتی زمانی هم که ممکن است اعصابمان را به هم بریزند، باز هم زندگیمان را زیباتر می‌ کنند.
23- هوا و آب تازه برای تغذیه ذهن، جسم و روح شما. هوای تازه و آب شیرین زندگی ما را زیباتر می کند؛ چرا که می توانیم ذهن، بدن و روحمان را تغذیه و شاداب کنیم تا بتوانیم بهترین خودمان باشیم و زندگی خوبی داشته باشیم.

24- شما ماهیت و هویت فردی دارید. شما علایق، اهداف ، استعداد ها و علایق خاصی دارید. مثل هیچ کس دیگری در این دنیا نیستید. با ذهن تان جهان را به مکانی زیباتر تبدیل کند.
25- خواب احیا کننده. ما نمی توانیم بدون خواب درست و به اندازه، بهترین نسخه خودمان باشیم. ما باید به خاطر توانایی خوابیدن و سرحال و آماده بیدار شدن، هر روز شکر گزار باشیم.
حتما یاد بگیرید: هنر خوب صحبت کردن با افراد مختلف: نکات کاربردی
26- شما منحصر به فرد هستید. هر زندگی زیبا و منحصر به فرد است. طرز صحبت کردن، طرز خندیدن، طرز فکر کردن و طرز نگاه کردن هر کسی جذابیت خاص خودش را دارد . شما در این دنیا مثل یک گنج هستید و با منحصر به فرد بودن تان آن را زیباتر می کنید.
27- متنوع بودن فرهنگ ها و انسان ها. به اطراف تان نگاه کنید، ما در دنیایی پر از فرهنگ ‌ها و مردمان گوناگون زندگی می ‌کنیم که چیز های زیادی مثل رنگ پوست و موی متفاوتی برای نشان دادن دارند. یا حتی افرادی که به موسیقی های مختلف گوش می دهند و لباس های متفاوت می پوشند، افرادی که غذا های مختلفی می خورند و از فعالیت های متفاوت لذت می برند ؛ آن ها هم هر روز زندگیمان را زیبا می کنند.
28- شما می توانید تفاوت ایجاد کنید. اگر ذهنیت مثبتی داشته باشید و ارزش واقعی تان را بدانید، برای ایجاد تغییر در جهان احساس قدرت خواهید کرد. همیشه کار هایی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا دنیا را به مکانی زیباتر برای دیگران تبدیل کنید. و با انجام این کار ، زندگی بهتر و زیباتری برای خودتان خواهید ساخت.
29- لبخند زدن. دیدن لبخند دیگران در این دنیا دارد به رویدادی نادر تبدیل می شود . به هر لبخندی که از هر کسی می بینید، توجه کنید! این زندگی شما را زیباتر می کند!
در ادامه بخوانید: 26 کار که وقتی روز بدی داشتید؛ باید انجام بدهید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *