آموزش, اخبار, ترفند, کاردستی, مادر و کودک, ماسک, مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

چیکار کنیم شیشه عینک بخار نکنه؟ (موقع ماسک زدن)

بخار کردن عینک با پوشیدن ماسک

چیکار کنیم شیشه عینک بخار نکنه؟ (موقع ماسک زدن)
https://honarfardi.com/wp-content/uploads/2021/06/word-image-76.jpeg

اگر با استفاده همزمان ماسک و عینک مشکل دارید، بدانید که تنها نیستید. زدن ماسک می‌ تواند باعث بخار کردن شیشه عینک شود و دیدن را برای شما سخت یا غیرممکن کند. در نتیجه شما مجبور هستید که بخار عینک را پاک کنید و دوباره ببینید. اگر چه استفاده از ماسک به صورت روزانه، یک اتفاق جدیدی برای ما محسوب می‌ شود اما خبر خوب این است که پزشکان، دندانپزشکان و متخصصان سلامت سال‌ ها است از این ماسک ها استفاده می کنند و راهکار های زیادی برای استفاده همزمان ماسک و عینک دارند. فقط کافی است که ترفند های زیر را بخوانید و از آن ها استفاده کنید:
1-اطمینان حاصل کنید که ماسک کاملا اندازه است
یکی از مهم ترین عواملی که باعث جلوگیری از بخار کردن شیشه عینک حین استفاده از ماسک می‌ شود، اندازه ماسک است. اگر ماسک شما فضای خالی داشته باشد، هنگام بازدم، هوا به سمت عینک می‌ رود و این اتفاق در همان فضای خالی رخ می دهد. در نتیجه شیشه عینک بخار می‌ کند.‌ اگر برای تان مقدور است، ماسک پارچه ای خریداری کنید که به خوبی روی بینی و گونه شما می چسبد و حفره ایجاد نمی کند.
همچنین فیلتر تنفسی از طریق این ماسک ها بهتر انجام می‌ گیرد و مانع از بخار شیشه عینک می‌ شود. ماسک شما همچنین باید به صورت کامل و مستقیم روی صورت خوابیده باشد و عینک دقیقا بالای ماسک قرار بگیرد و با آن برخورد نکند.
چطور لباس ها را خوشبو نگه داریم؟ (5 ترفند)
اما متاسفانه سایز های ماسک محدود است بنابراین شاید این روش کارآمد نباشد. پس ترفند های زیر را مد نظر قرار دهید.
2-از ماسک‌ هایی استفاده کنید که برای قسمت بینی قالب دارند
بعضی از ماسک ها برای پل بینی قالب‌ گیری شده‌ اند و به راحتی روی بینی را می گیرند و هیچ فضای بازی را ایجاد نمی کنند. همین باعث می شود که هوا بیرون نیاید و شیشه عینک بخار نکند.
3-با نوار چسب، قسمت بالای ماسک را بچسبانید
اگر نتوانستید هر کدام از ماسک هایی را که گفتیم تهیه کنید، می توانید ماسک را در قسمت بینی با نوار چسب بچسبانید تا منفذ و حفره باز شده در این قسمت بسته شود و هوا از داخل ماسک بیرون نیاید و شیشه عینک بخار نکند.
4-ماسک را در قسمت گوش گره بزنید تا شل نباشد
یکی از روش های بسیار رایج این است که ماسک را د وبار دور گوش خود بچرخانید. این کار باعث می‌ شود که ماسک راحت بر روی صورت شما بچسبد و فضای خالی بین صورت و ماسک ایجاد نشود و در نتیجه هوا بیرون نیاید و شیشه عینک بخار نکند.
5-از ماسک هایی استفاده کنید که به جای گوش ، به سر وصل می شوند
بعضی از ماسک ها هستند که بند شان پشت سر می‌ افتد و دیگر به گوش کاری ندارد. این ماسک‌ ها راحت روی صورت شما می چسبد و فضای خالی ایجاد نمی‌ کند.
6-گره های اضافی به ماسک بزنید
اگر نمی‌ توانید ماسکی متناسب و اندازه با صورت تان پیدا کنید ، حتما گره های اضافه تر بزنید و ماسک را تا جایی بکشید که کاملا اندازه صورت شما باشد و فضای خالی به وجود نیاورد و این گونه از بخار کردن عینک خود جلوگیری خواهید کرد.
7-قبل از استفاده از ماسک، با آب و صابون عینک را بشویید
قبل از اینکه ماسک را به صورت بزنید، شیشه عینک را با آب و صابون بشویید و آن را در معرض هوای آزاد یا با استفاده از یک دستمال کاغذی لطیف یا پارچه‌ ای خشک کنید.
8-به شیشه عینک خود کرم شیو بزنید
یکی دیگر از گزینه هایی که مانع از بخار کردن شیشه عینک می شود، ایجاد یک لایه نازک از کف و کرم شیو روی عینک است. با استفاده از دستمال پارچه ای یا کاغذی می‌ توانید آن را تمیز کنید که لایه ای روی شیشه عینک شما ایجاد کرده و مانع از ایجاد رطوبت و بخار خواهد شد.
9-از اسپری ضد بخار استفاده کنید
شما می توانید اسپری ضد بخار را که در داروخانه ها به فروش می رسند ، خریداری کنید و روی شیشه عینک خود اسپری نمایید. البته ممکن است بعضی از آن ها برای چشم شما حساسیت ایجاد کند. پس مراقب باشید که به چشم تان آسیب وارد نشود.
44 مهارت که هر مرد و زنی باید بلد باشند
10-از لنز ضد بخار استفاده کنید
بعضی از لنز های عینک به گونه ای طراحی شده اند که لایه ضد بخار روی آن ها قرار داده شده است. پس می توانید یک جفت از این عینک ها را خریداری کنید که لایه ضد بخار داشته باشند.
11-یک دستمال کاغذی زیر بینی، داخل ماسک قرار دهید
این روش باعث می شود که هوای بیرون زده از منفذ بینی بالا نرود و باعث بخار شیشه عینک نشود . با این وجود اگر دستمال جابجا شد و حرکت کرد، نمی توانید آن را بدون تمیز کردن دست ها و برداشتن ماسک خود تنظیم کنید که انجام این کار در خارج از خانه دشوار خواهد بود.

12-عینک را روی پایین بینی قرار دهید
پایین تر آوردن عینک و نزدیک کردن آن به پل بینی باعث می شود تا فضای بیشتری پشت شیشه عینک آزاد باقی بماند، هوا راحت تر رد و بدل شود و شیشه عینک بخار نکند.
13-از لنز استفاده کنید
اگر هیچ کدام از روش های بالا تاثیر گذار نبود و احساس کلافگی داشتید، می توانید با پزشک خود صحبت کنید و استفاده از لنز را با او در میان بگذارید و برای مواقعی که رد منزل نیستید، به جای عینک از لنز استفاده کنید.
آموزش دوخت ماسک استاندارد در منزل (7 مرحله تصویری)
روشهای ساده دیگر در ویدیوی زیر

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *