آموزش, اخبار, کاردستی, مادر و کودک, مهارت های روزمره برای زندگی بهتر, نکات خانه داری

روش شستن/تمیز کردن ظرف سوخته غذا با یک ترکیب خانگی

ظرف سوخته

روش شستن/تمیز کردن ظرف سوخته غذا با یک ترکیب خانگی
https://honarfardi.com/wp-content/uploads/2021/04/word-image-207.jpeg

برای همه ما پیش آمده که ظرفمان جوری بسوزد که ترجیح بدهیم آن را دور بیندازیم تا اینکه بخواهیم کلی زحمت بکشیم و تمیزش کنیم! خب، اگر شما هم چنین تجربه بدی را داشته اید جای خوبی آمده اید! ما امروز قرار است یادتان بدهیم که چطور با استفاده از ترفندی ساده، همه چربی ها را در عرض چند دقیقه و بدون نیاز به خیساندن از روی تابه هایتان پاک کنید! روش های به شما کمک می کنند تا دوباره ظرف های براق و تمیزی داشته باشید.
بهترین قسمت ماجرا این است که تنها مواد مورد نیاز شما برای این کار فقط دو مورد از چیزهاییست که به طور معمول در هر آشپزخانه ای پیدا می شوند. شما فقط به سرکه، جوش شیرین و مقداری آب نیاز دارید.

یادتان باشد که اگر غذا را روی حرارت خیلی زیادی بپزید احتمالا در نهایت با صحنه ای مثل عکس بالا مواجه می شوید: یک قابلمه یا ماهیتابه ته گرفته!
20 نکات خانه داری مدرن برای همه خانم ها
از نظر کارشناسان، برای اینکه بتوانید ظرف های سوخته را دوباره مثل روز اول کنید، به یک تمیز کننده بسیار عالی و قابل اعتماد نیاز دارید. اما اصلا نیازی نیست دنبال یک تمیز کننده گران قیمت بگردید! تنها کاری که باید بکنید این است ترفند ما را دنبال کنید. این روش کمترین زحمت و بیشترین نتیجه را به همراه دارد!
نحوه پاک کردن ظرف سوخته در عرض چند دقیقه

جوش شیرین یکی از مواد جادویی برای تمیز کردن ظرفهاست که در کنار سرکه می تواند ظرف سوخته شما را دوباره مثل روز اولش کند! برای تمیز کردن ظرف سوخته به مواد زیر نیاز دارید:

1 فنجان سرکه
2 قاشق غذاخوری جوش شیرین
1 فنجان آب
مقداری مایع ظرفشویی

کاری که باید انجام بدهید این است:
1- ظرف سوخته را پر از آب کنید تا کف سوخته اش با آب پر شود و بعد سرکه را به آن اضافه کنید.
2- ظرف را روی گاز بجوشانید و بعد آن را از روی حرارت بردارید.
3- جوش شیرین را اضافه کنید و بگذارید صدای فش فش آن بلند شود. بعد ظرفتان را بشویید و تکه های سوخته غذا را از آن جدا کنید.
4- اگر هنوز هم قسمت های سوخته به کف ظرفتان چسبیده اند و کنده نمی شوند با استفاده از جوش شیرین و مقداری آب، خمیر جوش شیرین درست کنید و روی این قسمت ها بمالید. اجازه بدهید خمیر کمی به همین شکل باقی بماند. بعد از آن به راحتی قسمت های سوخته جدا خواهند شد.
36 ترفند تمیزکاری ویژه خانه داری که باید زودتر می دانستید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *